Cupra Formentor VZ5 - szlakiem warszawskich murali. Odkrywamy miejską sztukę, mając do dyspozycji 390 KM

Rasowa Cupra Formentor w wersji VZ5 to już wystarczający pretekst do przejażdżki. Kiedy dodamy do tego eksplorowanie warszawskich murali, mamy już przepis na ciekawy materiał będący mieszaniną motoryzacji i miejskiej sztuki.

Zacznijmy od motoryzacji. Cupra Formentor to samochód nastawiony przede wszystkim na emocje za kierownicą. Wyjątkowa wersja VZ5 sprawdza się pod tym kątem bardzo dobrze. To przede wszystkim zasługa silnika. Benzynowa, 5-cylindrowa jednostka brzmi świetnie i generuje 390 KM. To pozwala rozpędzić się do pierwszej setki w 4,2 sekundy. Kiedy dodamy do tego precyzyjny układ kierowniczy oraz adaptacyjne zawieszenie, mamy już komplet cech zapewniający znakomite właściwości jezdne. Drugi atut aut z logiem Cupry to ich wygląd. Zaczynając od świetnie narysowanej bryły nadwozia, przez nietuzinkowe lakiery, aż po dbałość o detale. To właśnie one stanowią indywidualny charakter tej marki. Elementy w charakterystycznym miedzianym kolorze znajdziemy zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Estetyka stoi tu na bardzo wysokim poziomie.

Estetyka to także doskonały pretekst, aby przejść do tematu przewodniego materiału, czyli miejskiej sztuki. Jeżdżąc Formentorem odwiedzamy cztery murale - każdy z nich jest zupełnie inny i skrywa w sobie wiele ciekawostek. Zaczynamy od Żoliborza i muralu przedstawiającego Dawida Bowiego. Miejsce, w którym znajduje się mural nie jest przypadkowe. Kolejny punkt na naszej trasie znajduje się w centrum. To największy mural w Warszawie, który skrywa drugie dno. Odwiedzamy także Powiśle oraz mural przedstawiający Fryderyka Chopina. Tu także nie zabraknie ciekawostek. Na koniec jednak coś wyjątkowego. Mural, który wyróżnia się nie tylko wykonaniem i formą, ale także swoimi wyjątkowymi właściwościami. Jesteście ciekawi? Wszystkiego dowiecie się oglądając nasz materiał.

Szczególne podziękowania dla następujących osób i instytucji: Paweł „Svanski" Kozłowski, David Celek, Tytus Brzozowski, Beata Śliwińska „Barrakuz", Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Wola w Warszawie, Hotel Novotel, Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Żoliborz w Warszawie, Zarządu Wspólnoty Tamka 45A oraz Akzo Nobel, właściciel marki Dulux.

MATERIAŁ SPONSOROWANY MARKI CUPRA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.