Carrera świętuje 60 lat emocji na torach wyścigowych

Carrera obchodzi 60. rocznicę swojego istnienia. Światowy lider w segmencie projektowania i produkcji samochodów typu slot już od sześciu dekad ekscytuje fanów sportów motorowych na całym świecie i gwarantuje zabawę dopracowanymi w każdym calu torami wyścigowymi i licencjonowanymi modelami kultowych pojazdów. Założona w 1963 roku Carrera to marka, która inspiruje fanów w każdym wieku i jednoczy wokół swoich torów całe pokolenia. Prawa licencyjne do reprodukcji, innowacyjne funkcje i nieograniczone możliwości działania sprawiają, że Carrera nieustannie inspiruje zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Nie bez powodu Icon Kids uznało ją za najpopularniejszą markę zabawek w swoim segmencie rynkowym.

Od lat specjalista od torów wyścigowych: zabawki, które kochają nie tylko dzieci

Carrera położyła podwaliny pod swój historyczny sukces w 1963 roku, tworząc system „Carrera Universal" w skali 1:32, do którego cztery lata później dodano system „Carrera 124" w większej skali. Przechodząc z analogowych na cyfrowe systemy torów, Carrera połączyła później świat tradycyjnych rozwiązań z ogromnymi możliwościami ery cyfrowej. Dziś Carrera jest synonimem słowa „tor wyścigowy" i zrzesza społeczność fanów rozsianą po całym świecie. Liczby dają jasny obraz: w kolebce marki – w Niemczech - co roku rodzi się średnio 350 tysięcy chłopców i sprzedaje się 350 tysięcy zestawów Carrera.

Najszybsze zabawki w historii: produkcja na wielką skalę

Rocznie Carrera produkuje ponad 5000 kilometrów torów ze sztucznego asfaltu, aby zapewnić każdemu zainteresowanemu niezapomnianą przyjemność z udziału w wyścigach. Dla porównania trasa z Nowego Jorku do Los Angeles w linii prostej liczy zaledwie 3940 kilometrów. Za kulisami Carrera zajmuje się projektami, które przyprawiają miłośników marki o prawdziwe drżenie. Wielu oddanych fanów z niecierpliwością czeka na premierę samochodów marzeń z najsłynniejszych na świecie serii sportów motorowych – od zawodników Formuły 1 i DTM, po samochody wyścigowe i serie GT. Licencyjne modele aut Carrera są produkowane we współpracy z branżą samochodową, dzięki czemu wiernie odpowiadają rzeczywistym pojazdom. Na opracowanie projektu pojedynczego modelu potrzeba nawet 100 godzin pracy.

Carrera materiały prasowe.Carrera materiały prasowe. 

Unikalne projekty dla koneserów i kolekcjonerów

Najdroższym modelem Carrery było wytworzone na specjalne zamówienie pozłacane Ferrari 250 GT. Wykonano je dla wyjątkowego zamawiającego. Lubujący się w motoryzacyjnych tematach szejk zapłacił za nie 7500 euro. Najdroższy jak dotąd zestaw kosztuje 1500 euro i jest przedmiotem pożądania każdego fana Carrery.  To edycja limitowana DIGITAL 124 z rocznika 2008. Choć półka cenowa kolekcjonerskich pojazdów i zestawów wydaje się bardzo wysoka, według znawców tematu i prawdziwych koneserów to egzemplarze warte każdej ceny. Pasja kolekcjonowania modeli aut towarzyszy często fanom przez całe życie, pozwalając na satysfakcję z konsekwentnego budowania wartościowej kolekcji.

DIGITAL 132 „Retro Grand Prix"-  nie lada gratka dla miłośników Carrery

Carrera świętuje swoje 60. urodziny wprowadzeniem na rynek specjalnego rocznicowego zestawu – DIGITAL 132 „Retro Grand Prix". Na cyfrowy tor przeniesiono trzy legendarne samochody wyścigowe: Lancia Beta Montecarlo Turbo „Lancia Martini Racing, No.3", żółto-niebieskie Porsche Kremer 935 K3 „No.54" oraz Forda Capri Zakspeed Turbo „Würth-Zakspeed-Team, No.2". Historię Carrery i wyścigów samochodowych upamiętnia sześć rocznicowych blaszanych tabliczek z motywem retro. Z okazji rocznicy przygotowano również BMW M4 GT „60 Years of Carrera, No.60". Pojazd i rocznicowy zestaw DIGITAL 132 „Retro Grand Prix" to absolutny must-have dla wszystkich fanów wyścigów samochodowych i entuzjastów Carrery.

Carrera materiały prasowe.Carrera materiały prasowe. 

Carrera WORLD i Monachium Motorworld- czysta wyścigowa zabawa

Carrera wykracza swoją działalnością daleko poza poszerzanie portfolio produktów. We wrześniu 2022 roku uroczyście otwarto w austriackim Puch koło Salzburga park tematyczny Carrera World. Na powierzchni ponad 900 m2 funkcjonuje pięć imponująco zaprojektowanych i wykonanych dużych torów wyścigowych, na których można sprawdzić swoje umiejętności. Na dzieci (już od trzeciego roku życia) czekają mniejsze tory dostosowane do ich możliwości. Na terenie parku znajduje się sklep z bogatym asortymentem, który zaspokoi potrzeby każdego wyścigowego fana. Dać upust związanym z rywalizacją emocjom można też dać na otwartym w 2021 roku Monachium Motorworld z torami DIGITAL 124 i DIGITAL 132.

Carrera materiały prasowe.Carrera materiały prasowe. 

Carrera Club- społeczność zrzeszająca fanów

Carrera Club to zrzeszenie fanów Carrera istniejące od ponad 20 lat. W tym roku przeszedł gruntowne zmiany. Teraz to między innymi tętniąca życiem społeczność, która jest okazją do wymiany informacji na temat wszystkich kwestii technicznych związanych z Carrera, omawiania najważniejszych wydarzeń w sportach motorowych i wykorzystaniem szansy na wygranie ekskluzywnych modeli klubowych.

Więcej informacji na temat produktów i bieżących wydarzeń Carrera można znaleźć na stronie carrera-toys.com.

Materiał promocyjny marki Carrera.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.