Spójrz na jego sylwetkę, to dobrze znany SUV w nowej odsłonie. Bezpieczny, ekonomiczny i pakowny

KONA, nie bez powodu ma opinię jednego z najbardziej interesujących crossoverów, które dostępne są na polskim rynku. Model przeszedł niedawno kolejne zmiany, po których jeszcze mocniej wyróżnia się wśród konkurencji. Bestsellerowy SUV koreańskiej marki jest nie tylko jeszcze bardziej nowoczesny, ale też przestronniejszy i ultrakomfortowy. W 100% elektryczny napęd pozwala na bezemisyjną ekologiczną jazdę. Auto zaskakuje jednocześnie świetnymi właściwościami jezdnymi, dużym zasięgiem i imponującą stylistyką.

Duży zasięg i sportowa dynamika jazdy

Zależnie od  tego, jak daleko kierowca przemieszcza się i jakie potrzeby ma spełniać samochód, wybrać można pomiędzy dwoma wariantami modelu KONA Electric: akumulator 48,4 kWh zapewnia zasięg do 377 km, a akumulator 65,4 kWh oferuje aż do 514 km na jednym ładowaniu, co sytuuje go na najwyższej pozycji w klasie. W przypadku mocniejszego wariantu przyspieszenie do 100 km/h wynosi 7,8 sekundy, zapewniając prawdziwie sportowe wrażenia z jazdy. Zasięg maksymalizować można dzięki systemowi hamowania regeneracyjnego KONA 2.0 umożliwiającemu ładowanie akumulatora w trakcie spowalniania samochodu przy użyciu silnika elektrycznego. Ulokowane na kierownicy łopatki, które służą do ustawienia poziomu rekuperacji, pozwalają na dostosowanie stopnia hamowania regeneracyjnego.

Hyundai materiały prasowe.Hyundai materiały prasowe. 

Funkcjonalne opcje ładowania: szybko i bezproblemowo

KONA Electric dzieli inteligentne technologie z modelami z rodziny IONIQ, które wielokrotnie nagradzane były za swoją innowacyjność. Korzystając ze stacji szybkiego ładowania prądem stałym  DC (100 kW)  przy akumulatorze 65,4 kWh czas ładowania od 10 do 80% wynosi 41 minut. 15 minut ładowania uzupełnia zasięg o 162 km. W przypadku akumulatora o mniejszej pojemności po analogicznym czasie zasięg dodany wynosi 114 km. Elektryczna KONA wyposażona została w ładowarkę pokładową o mocy 10 kW. W publicznej stacji ładowania AC (230 V) lub domowej stacji 11 kW ładowanie mocniejszego akumulatora trwa 6 godzin 25 minut, a mniejszego akumulatora 4 godziny 55 minut. Naścienna stacja ładowania Hyundai WallBox dzięki kompaktowym gabarytom doskonale nadaje się do użytku w przydomowym garażu.

Hyundai materiały prasowe.Hyundai materiały prasowe. 

Progresywny design na miarę przyszłości

Elektryczna KONA wyróżnia się na drodze futurystycznym wzornictwem o minimalistycznym rysie. Designerzy koreańskiej marki postawili na odważne bezkompromisowe rozwiązania. Nadkola w kolorze nadwozia podkreślają sportowy charakter auta i nawiązują do DNA pierwszej generacji pojazdu. Zarówno przód, jak i tył, są bardzo charakterystyczne i przyciągają wzrok cienką nowoczesną listwą świetlną Seamless Horizon. Podwójne pełnoprojekcyjne reflektory LED i aktywna klapa powietrza zintegrowane są z przednim zderzakiem. Linia boczna charakteryzuje się zauważalną dynamiką, co podkreślają liczne ukośne przetłoczenia. Zależnie od upodobań wygląd auta uzupełnić można felgami aluminiowymi o rozmiarze 19 cali i kolorze Glossy Black lub rozmiarze 17 cali i kolorze Carbon Gray.

Wnętrze: funkcjonalne, przestronne, komfortowe

Wnętrze KONA Electric w odczuwalny sposób nawiązuje do modeli znanych z rodziny IONIQ. Nowy SUV został wydłużony i poszerzony, dzięki czemu zapewnia ponadprzeciętną przestronność i wygodę podróżowania zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Przemyślana konstrukcja foteli uwzględnia dobrze nacisk ciała na poszczególne strefy siedzenia i zapewnia dobre podparcie dla wszystkich odcinków kręgosłupa i relaksację mięśni, nawet w długich trasach.  KONA wyposażona jest w dwa wyświetlacze, które funkcjonują w ramach jednego panelu. Jeden z nich służy do zarządzania multimediami, a drugi obejmuje wskaźniki i zegary. Każdy o przekątnej 12,3 cala. System informacyjno-rozrywkowy zorganizowany jest w oparciu o czytelne kafle, a jego obsługa jest wygodna i bardzo intuicyjna. Ulokowanie dźwigni zmiany biegów typu „shift-by-wire" na kolumnie kierowcy pozwoliło na wygospodarowanie praktycznego miejsca do przechowywania na tunelu środkowym. Wygodzie służą też liczne schowki i funkcjonalne uchwyty na kubki. Dodatkowe miejsce zapewnia przedni bagażnik o pojemności 27 litrów.

Hyundai materiały prasowe.Hyundai materiały prasowe. 

Szeroka gama wszechstronnego wsparcia kierowcy

Nowa KONA połączyła w sobie inteligentne technologie jutra, wysokorozwinięte systemy bezpieczeństwa i bezawaryjne łatwe w obsłudze funkcje łączności. Stałe aktualizacje oprogramowania Over-the-Air pozwalają na wygenerowanie oszczędności na kosztach serwisu. System nowoczesnych kamer  o zasięgu 360 stopni SVM sprawia, że manewrowanie przy parkowaniu i przemieszczenie się po małych uliczkach są wygodniejsze niż kiedykolwiek. Kierowca korzysta też ze wsparcia funkcjonalnego systemu parkowania RSPA, dzięki któremu samochód może sam parkować po przekątnej i równolegle, wjeżdżając i wyjeżdżając z miejsca do parkowania. Asystent jazdy autostradowej HDA2 dba o automatyczne zachowanie zalecanego dystansu do poprzedzającego auta i pomaga w bezpiecznym kierowaniu manewrami wyprzedzania. Dzięki zaawansowanemu pakietowi technologicznego wsparcia KONA Electric doskonale nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak i pokonywania dłuższych tras.

Hyundai materiały prasowe.Hyundai materiały prasowe. 

Materiał promocyjny marki Hyundai.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.