Wstęp do przyszłości - polska premiera dwóch nowych modeli Volvo. Przyglądamy się im z bliska

Dwa bardzo ważne modele Volvo, czyli EX30 oraz EX90 zadebiutowały w kraju nad Wisłą. Nowe, w pełni elektryczne SUV-y już cieszą się zainteresowaniem polskich klientów, choć nie trafiły jeszcze do salonów.

Volvo Car Poland oficjalnie przedstawiło najnowsze modele EX30 i EX90. Elektryczne SUV-y oferują atrakcyjny i nowoczesny design, ale także świetne parametry. Pierwszy z nich – najmniejszy model w gamie Volvo – ma duży potencjał na stanie się bestsellerem. Drugi skierowany jest przede wszystkim do osób stawiających na komfort i bezpieczeństwo. Zobaczcie materiał wideo, w którym przyglądamy się z bliska nowym modelom.

Zobacz wideo

Volvo EX30 – jedyny taki na rynku

Wprowadzenie do oferty Volvo najmniejszego elektrycznego SUV-a to ważna premiera w segmencie elektrycznych aut. Takiego samochodu na rynku po prostu nie było. EX30 występuje w trzech wariantach. Podstawowa odmiana rozwija moc w wysokości 272 KM oraz pozwala na przejechanie 344 KM (WLTP), a do setki rozpędza się w 5,7 sekundy. Cena tego modelu startuje od 169 900 zł. To właśnie kombinacja ceny i parametrów czyni najnowszy model Volvo bezkonkurencyjnym. Druga wersja ma taką samą moc, ale większy akumulator, który wbrew pozorom nie jest cięższy (jest wykonany w innej technologii). Pozwala on na przejechanie 480 km (WLTP). Cena tej wersji zaczyna się od 209 900 zł. Topowa odmiana napędzana jest dwoma silnikami elektrycznymi i rozwija zawrotne 428 KM. W jej przypadku sprint do setki zajmuje jedyne 3,6 sekundy.

Nowe Volvo EX30 oraz EX90Nowe Volvo EX30 oraz EX90 fot. materiał promocyjny

Volvo EX90 - bezpieczny jak żaden inny

Elektryczny następca flagowego SUV-a jest najbezpieczniejszym pojazdem w historii marki Volvo. To także pierwszy model w gamie, w którym zastosowano Lidar. Na pokładzie wystarczy miejsca dla 7 dorosłych osób, a duży akumulator o pojemności 111 kWh pozwala na przejechanie nawet 600 kilometrów. EX90 występuje w dwóch wersjach napędowych. Pierwsza dysponuje mocą 408 KM, a do setki przyspiesza w 5,9 sekundy. Druga odmiana generuje 517 KM i w jej przypadku pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu w 4,9 sekundy. Elektryczny SUV imponuje technologią czuwającą nad bezpieczeństwem. Kamery, radary oraz lidar tworzą kompletny obraz otoczenia, dzięki czemu systemy mogą zareagować na przeróżne zagrożenia. W kabinie pojazdu znajdują się za to czujniki, które obserwują koncentrację osoby za kierownicą i mogą wykrywać jej senność.

MATERIAŁ PROMOCYJNY marki VOLVO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.