Samochód rodzinny nie musi być SUV-em. Są bardziej praktyczne rozwiązania - Toyota PROACE CITY Verso

Obecnie panuje prawdziwy "boom" na SUV-y i crossovery. Jednak auta praktycznie nie muszą być zamykane w ramach tylko tych dwóch rodzajów nadwozi. Zwłaszcza, że istnieje rozwiązanie znacznie bardziej praktyczne i prorodzinne. Mowa o minivanach i nowej Toyocie PROACE CITY Verso.

Segment minivanów zszedł nieco na drugi plan, gdy w blasku reflektorów pławią się SUV-y i crossovery. Jednak gdy przychodzi do pojedynku na praktyczność, niewiele aut jest w stanie konkurować z minivanami. Jednym z takich modeli jest nowa Toyota PROACE CITY Verso - model, dzięki któremu Toyota chce przywrócić modę na 7-miejscowe vany. To samochód, który idealnie sprawdzi się w życiu każdej rodziny za sprawą niesamowitej przestrzeni, możliwości aranżacji wnętrza, systemów bezpieczeństwa, pewnych napędów i najdłuższą gwarancją w swoim segmencie.

Toyota PROACE CITY VersoToyota PROACE CITY Verso fot. Toyota

Lepszy od SUV-a

Kierowcy polubili SUV-y za design i fakt, że są "czymś nowym". Jednak minivan to samochód rodzinny o dużo większej funkcjonalności. Na pokładzie PROACE CITY Verso może wygodnie podróżować nawet siedmiu pasażerów, a kabina ma wiele możliwości aranżacji jej do własnych potrzeb. Dodatkowo Toyota PROACE CITY Verso jest dostępna w dwóch wersjach nadwozia: Standard o długości 4,4 m i Long o długości 4,7 m. Każda z nich występuje z pięcioma lub siedmioma miejscami siedzącymi.

Przestrzeń wewnątrz auta można w łatwy sposób samemu skonfigurować, ponieważ fotel pasażera z przodu i fotele w drugim rzędzie (który nie tylko ma trzy mocowania fotelików dziecięcych Isofix, ale także może być albo kanapą dzieloną w proporcji 2/3-1/3 albo trzema niezależnymi fotelami) składają się zupełnie na płasko. Takie rozwiązanie umożliwia przewożenie przedmiotów o długości nawet 3,5 metra.

Toyota PROACE CITY VersoToyota PROACE CITY Verso fot. Toyota

Toyota PROACE CITY VersoToyota PROACE CITY Verso fot. Toyota

Przestrzeń ma znaczenie

Przestrzeń jednak nie wystarczy, jeśli nie jest odpowiednio zagospodarowana. Na pokładzie PROACE CITY Verso znalazło się dużo pojemnych schowków, w tym praktyczna zamykana półka umieszczona nad głowami pasażerów podróżujących z tyłu. Przez środek auta, tuż pod panoramicznym dachem wpuszczającym do kabiny dzienne światło, poprowadzono półkę na drobiazgi, a pod podłogą w drugim rzędzie siedzeń znajdziemy kolejne schowki. Niesamowicie praktyczny jest również dwupoziomowy bagażnik z otwieraną tylną szybą - w razie potrzeby dostania się do bagażnika, nie musimy otwierać całej klapy (co wymaga nieco miejsca za samochodem), ale możemy uchylić samą szybę.

Nie tylko tylna klapa może pochwalić się funkcjonalnością. Boczne drzwi, jak na auto z segmentu MPV przystało, są odsuwane. Dzięki temu pasażerowie bez problemu wysiądą nawet w ciasnych miejscach parkingowych bez obawy o uderzenie drzwiami w inny samochód.

Wyposażenie z klasy premium

Granice między segmentami coraz bardziej się zacierają. Nie ma już dodatków, które zarezerwowane są dla konkretnej klasy samochodu. Dlatego w rodzinnym minivanie Toyoty pojawiły się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które jeszcze kilka lat temu dostępne były dla klienteli klasy premium. Na pokładzie mamy system multimedialny Toyota PRO-Touch z 8-calowym ekranem dotykowym, złączem Apple Car Play i Android Auto oraz systemem nawigacji 3D Tom-Tom Traffic, który na bieżąco podaje kierowcy informacje o aktualnym ruchu drogowym. Trafienie do celu jest jeszcze bardziej intuicyjne dzięki przeziernemu wyświetlaczowi Head-up Display (HUD), który wyświetla najpotrzebniejsze informacje wprost na linii wzroku kierowcy.

Na pokładzie Toyoty PROACE CITY Verso nie zabrakło technologii pomocnych kierowcy, ale nie zapomniano też o pasażerach. Ci podróżujący w drugim rzędzie siedzeń mogą skorzystać z wygodnych rozkładanych stolików, a z przodu pojawiła się indukcyjna ładowarka smartfona.

Toyota Proace City VersoToyota Proace City Verso Toyota

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przypadku samochodu rodzinnego jeszcze bardziej stawiamy na bezpieczeństwo. Dlatego nowoczesne rodzinne samochody są wyposażone w szereg systemów i asystentów czuwających nad kierowcą i pasażerami. Toyota PROACE CITY Verso już w standardzie jest wyposażona w rewolucyjny zestaw systemów bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense. Samochód poinformuje kierowcę o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub sam podejmie działania, które zminimalizują skutki kolizji. Na pokładzie znalazły się m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), system utrzymywania pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (LDA+SC), adaptacyjny tempomat (ACC) czy automatyczne światła drogowe (AHB). Jazda z dodatkowym wsparciem systemów, które stale czuwają nad kierowcą jest jeszcze przyjemniejsza, spokojniejsza i przede wszystkim bezpieczniejsza.

Toyota Proace City VersoToyota Proace City Verso Toyota

Minivany jakiś czas temu zaczęły znikać z rynku, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce powrócą. SUV-y rzadko kiedy mogą się z nimi mierzyć pod kątem funkcjonalności. Dlatego PROACE CITY Verso jest odpowiedzią Toyoty na wymierający segment MPV. Swoimi praktycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami pokazuje, że w kwestii familijnych podróży nie ma sobie równych. W niczym nie ustępuje też nawet wyższym klasom w kwestii wyposażenia - na pokładzie znajdziemy najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu multimediów i bezpieczeństwa. Dlatego myśląc o zakupie auta rodzinnego warto się chwilę zastanowić co jest dla nas ważniejsze - uleganie chwilowej modzie na SUV-y, czy wygoda i bezpieczeństwo naszej rodziny.

Toyota Proace City VersoToyota Proace City Verso Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.