Czy naprawdę da się kupić samochód bez wychodzenia z domu? Sprawdzamy na przykładzie Volkswagen e-Home

Wszyscy producenci opowiadają o kupowaniu samochodu bez wychodzenia z domu. Ale czy na pewno jest to takie proste? Mówimy: sprawdzamy. I próbujemy wybrać wymarzony samochód w Volkswagen e-Home.

Salony online, wirtualne salony, e-salony, usługi door-to-door, zdalne kupowanie, panele ekspertów, specjalne prezentacje w formie wideo... W nowych czasach producenci prześcigają się w wymyślaniu, jak wyjść naprzeciw klientom i zaoferować im jak najbezpieczniejszą formę kupna samochodu. Brzmi pięknie, ale czy rzeczywiście da się go kupić bez wychodzenia z domu? Postanowiliśmy wejść do Volkswagen e-Home i sprawdzić krok po kroku, jak to wygląda. 

Volkswagen e-Home, czyli co? 

Czym jest Volkswagen e-Home? To projekt dla wszystkich, chcących uzyskać spersonalizowaną, omówioną z ekspertem ofertę dotyczącą wybranego samochodu. Wojciech Usak, dyrektor marketingu marki Volkswagen, podkreśla, że marka "wnosi obsługę klientów przez Internet na nowy poziom, chcąc zaoferować im najwyższy poziom komfortu, jak i bezpieczeństwa".

Sprawdzamy. Wchodzę na stronę Volkswagen e-Home i... łatwiej być nie może 

Wchodzimy na tę stronę internetową: https://volkswagenhome.pl/ i od razu wita nas zaproszenie na wirtualną wycieczkę po VW Home, podczas której eksperci pomogą wybrać model skrojony pod nasze potrzeby, odpowiedzą na wszystkie nasze pytania, przygotują najlepszą ofertę i pomogą w doborze optymalnego finansowania. Co bardzo ważne, jesteśmy od razu informowani, że podczas połączenia nasza kamera nie zostanie użyta. To zapewnia komfort! Z ekspertem możemy porozmawiać na ulubionym fotelu w najwygodniejszym ubraniu. Kupowanie samochodu powinno być w końcu przyjemnością.

Volkswagen e-HomeVolkswagen e-Home zrzut ekranu ze strony Volkswagen e-Home

Klikamy “wirtualna wizyta” 

W tym momencie zostaniemy połączeni z ekspertem. Trzeba tylko pamiętać, żeby zezwolić przeglądarce na używanie mikrofonu. Doradcy Volkswagen e-Home są do dyspozycji w godzinach 10:00-20:00. Czekanie nie trwa długo. Ale wcale nie musimy od razu łączyć się z ekspertem. Przykładowo, możemy na czacie zadać mu kilka pytań, a do rozmowy przejść później. 

Volkswagen e-HomeVolkswagen e-Home zrzut ekranu ze strony Volkswagen e-Home

Na tej samej stronie możemy się także umówić na konkretną godzinę. Wtedy doradca zadzwoni na wskazany przez nas numer i pomoże z wyborem i zakupem samochodu. Cała strona została zaprojektowana bardzo intuicyjnie i na każdym kroku jesteśmy prowadzeni za rękę.

Volkswagen e-HomeVolkswagen e-Home zrzut ekranu ze strony Volkswagen e-Home

No dobrze... ale wcale nie chcę jeszcze rozmawiać z ekspertem 

Rozmowa z ekspertem, na czacie lub przez telefon, dla niektórych może być stresująca. Zwłaszcza, kiedy nie jesteśmy jeszcze pewni wybranego auta i wolelibyśmy samodzielnie zapoznać się z ofertą. Wtedy warto wejść do zakładki “zobacz auta” i przejrzeć ofertę samochodów dostępnych od ręki. Zostaniemy wówczas przeniesieni na inną stronę, gdzie możemy dokładnie sprawdzić interesujące nas samochody, dostępne w magazynie marki. Swoje preferencje ustawiamy wybierając m.in. model, silnik, nadwozie, rocznik czy miasto.

Volkswagen e-HomeVolkswagen e-Home zrzut ekranu ze strony Volkswagen e-Home

Po wybraniu danego samochodu, dowiemy się o nim znacznie więcej. Przy każdym samochodzie widzimy jego cenę, a także znajdziemy kalkulator finansowy. Specjalnymi suwakami wszystkie parametry oferty można dostosować do swoich potrzeb. Kiedy zdecydujemy się na dany egzemplarz, na tej samej stronie możemy błyskawicznie skontaktować się dealerem lub doradcą i dograć wszystkie szczegóły. 

Volkswagen e-HomeVolkswagen e-Home zrzut ekranu ze strony Volkswagen e-Home

Kupno samochodu bez jazdy próbnej? Nie ma takiej opcji 

Trudno wyobrazić sobie kupno samochodu bez wcześniejszej jazdy próbnej. Samochód musi w końcu pasować do kierowcy pod każdym względem, a to podczas przejażdżki dowiemy się jak się prowadzi. Może się okazać, że znacznie wygodniej jeździ nam się mniejszym SUV-em niż tym o półkę większym, a w tym poręczniejszym modelu bagażnik jest jednak w zupełności wystarczający. Albo na odwrót - właśnie większym autem będzie nam się jeździło lepiej. 

Na terenie Warszawy Volkswagen oferuje jazdy próbne “bez wychodzenia z domu”. Za pośrednictwem e-Home możemy się na nią umówić, a samochód zostanie dostarczony pod nasze drzwi. Wybieramy interesujący nas termin, podajemy imię, nazwisko, telefon oraz adres e-mail i gotowe. Teraz tylko trzeba poczekać na potwierdzenie jazdy próbnej i samochód do testu.

Volkswagen e-HomeVolkswagen e-Home zrzut ekranu ze strony Volkswagen e-Home

Producenci wcale nie koloryzują rzeczywistości, kiedy opowiadają nam o wirtualnych salonach i o tym, jak łatwo wybrać w nich samochód. Przygotowane przez nich strony są intuicyjne i przejrzyste, a na każdym kroku czeka na nas pomoc ekspertów. Bez wychodzenia z domu można dokładnie obejrzeć wybrany samochód, dowiedzieć się o nim wszystkiego, ustalić warunki finansowania i umówić się na jazdę próbną. Volkswagen e-Home to jeden z najlepszych przykładów. Jeśli kogoś tak nowoczesna, zdalna forma kupna samochodu nie przekonuje, to klasyczne salony wciąż czekają na klientów. 

Więcej o: