TOP 10 | Najbardziej pomysłowe gadżety

Wspomaganie kierownicy czy klimatyzacja to dzisiaj powszechne elementy wyposażenia samochodów. Są jednak dodatki mniej znane, ale równie przydatne. Które auta mogą się nimi pochwalić? [x]
Opel Meriva Opel Meriva Opel Meriva

Najbardziej pomysłowe dodatki

Producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych gadżetów. Część z nich na stałe trafia na listę wyposażenia kolejnych modeli, inne odchodzą w zapomnienie, a jeszcze inne potrafią skutecznie utrudnić życie kierowcy i pasażerom. W dzisiejszym rankingu prezentujemy wybrane, najbardziej pomysłowe
(i użyteczne) dodatki.

Które jeszcze elementy wyposażenia uważacie za warte uwagi? A może nie zgadzacie się z naszym rankingiem? Zapraszamy do komentowania. W kolejnym odcinku zaprezentujemy 10 - zdaniem redakcji - najmniej przydatnych gadżetów.

Bartosz Sińczuk, Marcin Sobolewski

Tanio, czyli drogo - współczesne diesle

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Mazda - funkcja Swing Mazda - funkcja Swing Mazda - funkcja Swing

Mazda - funkcja Swing

Starsze Mazdy mają na konsoli centralnej magicznych przycisk "Swing". Uruchamia on elektryczny silnik, obracający wahadłowo od lewej do prawej łopatki centralnych kratek wentylacyjnych. W ten sposób i kierowca, i pasażer może korzystać z chłodnego lub ciepłego nadmuchu, a łagodniejszy strumień powietrza nie jest uciążliwy dla twarzy.

Mazda 3 2.0 i-stop - TEST

Mazda 3 - ogłoszenia

Volkswagen Passat - klapa otwierana nogą Volkswagen Passat - klapa otwierana nogą Volkswagen Passat - klapa otwierana nogą

Volkswagen Passat - klapa otwierana nogą

Produkowany obecnie Volkswagen Passat ulży każdemu, kto ma ręce zajęte bagażami. Wystarczy machnąć stopą pod tylnym zderzakiem, by pokrywa bagażnika sama się uniosła (wyposażenie wersji Highline).

Używany VW Passat B5

Volkswagen Passat - ogłoszenia

Ford - podgrzewana przednia szyba Ford - podgrzewana przednia szyba Ford - podgrzewana przednia szyba

Ford - podgrzewana przednia szyba

Zima, śnieg, poranna droga do pracy... Wszyscy to znamy. Właściciele Fordów z podgrzewaną przednią szybą nie muszą jednak trudzić się z jej mozolnym odśnieżaniem lub skrobaniem. Po kilku chwilach od wciśnięcia guzika wystarczy uruchomić wycieraczki i w drogę (pod warunkiem, że samochód został należycie odśnieżony). Teraz ten przydatny gadżet oferują również inni producenci, m.in. koncern VW.

Ford Focus ST na drodze - WIDEO

Ford Focus - ogłoszenia

Kia - kamera cofania w lusterku Kia - kamera cofania w lusterku Kia - kamera cofania w lusterku

Kia - kamera cofania w lusterku

Obserwacja dużego ekranu w konsoli środkowej podczas cofania znacznie ułatwia precyzyjne manewry, ale czasami warto polegać nie tylko na elektronice. Z myślą o bezpiecznym parkowaniu Kia oferuje kamerę cofania wbudowaną w lusterko wsteczne. Dzięki temu nie potrzeby montowania w desce rozbudowanego zestawu multimedialnego, a kierowca może jednocześnie zerkać w lusterko.

Bezkonkurencyjna Kia Soul

Kia Soul - crash-test - WIDEO

Skoda Superb - parasolka w drzwiach Skoda Superb - parasolka w drzwiach Skoda Superb - parasolka w drzwiach

Rolls-Royce, Skoda Superb - parasolka w drzwiach

Nigdy nie ma jej pod ręką, gdy jest potrzebna. Nigdy, chyba że siedzimy akurat za kierownicą Rolls-Royce'a albo Skody Superb. Obydwa auta mają wbudowany w drzwi specjalny schowek ze składaną parasolką.

Elektryczna Skoda Octavia

Skoda Superb - ogłoszenia

fotelik dla dziecka, fotelik samochodowy, bezpieczeństwo fotelik dla dziecka, fotelik samochodowy, bezpieczeństwo Wbudowany fotelik dla dziecka

Volvo - wbudowany fotelik dla dziecka

Volvo zwalnia rodziców starszych smyków z konieczności noszenia dodatkowego siedziska. Kanapy posiada zintegrowany fotelik dziecięcy. Podobny pomysł można spotkać np. w nowym Fiacie Freemoncie (czytaj: Dodge'u Journeyu).

Volvo V60 od 115 tys. zł - CENY

Volvo S60 - ogłoszenia

Citroen C5, Skoda Superb - latarka w bagażniku Citroen C5, Skoda Superb - latarka w bagażniku Citroen C5, Skoda Superb - latarka w bagażniku

Citroen C5, Skoda Superb - latarka w bagażniku

Mała, poręczna i zawsze naładowana - umieszczona w ściance bagażnika latarka przyda się na przykład podczas nocnej zmiany koła.

Citroën C5 Tourer 2.0 HDi - pełen relaks

Citroën - ogłoszenia

Dodge Journey - schowki pod podłogą Dodge Journey - schowki pod podłogą Dodge Journey - schowki pod podłogą

Dodge Journey/Renault Scenic - schowki pod podłogą

Na ten pomysł mogli wpaść chyba tylko Amerykanie (lub Francuzi). Spore skrzynki, zlokalizowane pod stopami pasażerów drugiego rzędu, zmieszczą kostki lodu i puszkami z ulubionym napojem. W sam raz na wakacyjną podróż.

Dodge Journey po faceliftingu

Dodge Journey - ogłoszenia motoryzacyjne

Audi A2 - cup-holdery przy kratkach nawiewu Audi A2 - cup-holdery przy kratkach nawiewu Audi A2 - cup-holdery przy kratkach nawiewu

Audi A2 - cup-holdery przy kratkach nawiewu

Okrągłe otwory czy skomplikowane uchwyty - mniej lub bardziej stabilne, miejsca na kubki na dobre zadomowiły się już w autach wszystkich nacji. W Audi (a także innych niemieckich autach) stelaż na puszkę wysuwa się tuż przed kratką wentylacyjną. Latem, przy sprawnej klimatyzacji pozwala to na utrzymanie niskiej temperatury napoju.

Audi A1 - karty na stół

Audi A2 - ogłoszenia

Opel Meriva - ruchomy podłokietnik Opel Meriva - ruchomy podłokietnik Opel Meriva - ruchomy podłokietnik

Opel Meriva - ruchomy podłokietnik

Otwierane "pod prąd" tylne drzwi to nie jedyny talent Opla Merivy. Ruchomy podłokietnik można odsunąć do tyłu i zyskać dodatkowe miejsce, na przykład na torbę z laptopem. Podobne rozwiązanie zastosowano w Renault Scenic.

Opel Meriva - CENY

Opel Meriva - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.