Samochody z innej bajki | Scion

Toyota powstała po to, by być dla wszystkich. Lexusa stworzyła po to, by skusić starszych i bogatych klientów. Po co jej jeszcze Scion?
Scion - paleta modeli (2008) Scion - paleta modeli (2008) Scion - paleta modeli (2008)

Historia Sciona

Marka Scion, stworzona przez Toyotę z myślą o rynku amerykańskim, zadebiutowała w 2002 roku i skierowana jest do tak zwanej generacji Y, czyli młodych i dynamicznych klientów, doskonale odnajdujących się w świecie Internetu, nowych technologii i rozrywki. Scion ma się podobać młodzieży, która nie ma dzieci, ale ma deski surfingowe; młodzieży, która nie ma domu z ogródkiem, ale ma najnowszy odtwarzacz MP3; młodzieży, która nie ma czasu na wybieranie wersji wyposażenia i silnika w swoim aucie, ale ma czas, by dobrać do niego fajne dodatki.

Toyota stworzyła Sciona, bo chce, mówiąc brutalnie, wyhodować sobie lojalnych klientów. Idea jest taka - jak jesteś młody, kupujesz Sciona. Jak dorośniesz, dojrzejesz i doczekasz się dzieci, kupujesz Toyotę. A jak już jesteś na emeryturze, grasz w golfa i żyjesz z procentów, to kupujesz Lexusa. A potem już żadnego auta nie potrzebujesz...

Scion, którego pragniesz

Lexus - ogłoszenia

Scion - paleta modeli Scion - paleta modeli Scion - paleta modeli

Modele Sciona

Nikt nie powinien wymagać od młodego człowieka, by w salonie zastanawiał się nad odpowiednim silnikiem, wersją wyposażeniową czy dodatkowym pakietem "elektryczno-funkcjonalnym". Generacja Y musi non stop uaktualniać swój status na Facebooku, chodzić na imprezy i randkować, więc nie ma czasu na takie głupoty. Dlatego właśnie, wchodząc do salonu Sciona, masz raptem trzy modele do wyboru, każdy jest dostępny tylko z jednym silnikiem i w jednej wersji wyposażenia. Sciony nie są drogie (o czym za chwilę), ale jednocześnie dobrze wyposażone (poduszki, klimatyzacja, tempomat, port USB i dobre radio są w każdym modelu). Poza tym firma oferuje mnóstwo dodatków poprawiających humor. Można na przykład zamówić podświetlane progi, spojler z włókna węglowego, sportowe filtry powietrza, obniżone i utwardzone zawieszenie, rasowy wydech, wysokiej klasy sprzęt audio czy subwoofer. Zamawianie takich dodatków do Avensisa lub Lexusa nie przeszłoby, oj nie...

Cechą szczególną Scionów są także wersje limitowane. Najczęściej mają dodatkowe wyposażenie, odjazdowy kolor i dostępne są w limitowanej ilości egzemplarzy. No i nazywają się 1.0, 2.0, 3.0 i tak dalej, co nawiązuje do oznaczeń programów komputerowych i przemawia do ludzi zrośniętych z laptopami, smartfonami i wszystkim tym, bez czego nowoczesny młody człowiek nie może się obejść. Co więcej, Scion oferuje pokaźne rabaty dla studentów i absolwentów, co przekłada się na średnią wieku jego klientów. Dla całej branży motoryzacyjnej w USA średni wiek nabywcy samochodu to ponad 50 lat, a dla Sciona - 39. Nikt nie ma młodszych klientów. No dobrze, a jakie auta proponuje Scion?

Których aut w Polsce nie kupisz?

Toyota Avensis - ogłoszenia

Scion xD Scion xD Scion xD

Scion xD

Najtańszy (od 16 tys. dolarów) jest model xD. To tak naprawdę Toyota Urban Cruiser, ale z mocnym silnikiem (1,8 128 KM). Ten model mierzy 3,9 m i został uznany za najbardziej niezawodny samochód Ameryki 2009 roku. Doskonale - młody i dynamiczny kierowca xD nie musi się więc martwić o naprawy i tracić czas na wizyty w warsztacie, więc ma więcej czasu, by śmigać na desce surfingowej. Podstawowy Scion jest kanciasty i charakterny, ale w porównaniu z kolejnym modelem to szczyt opływowości.

Scion xD RS

Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Scion xB Scion xB Scion xB

Scion xB

Model xB jest większy (4,2 m), droższy (od 16,7 tys. dolarów) i szybszy. Pod maską pracuje silnik 2,4 l 158 KM, który pochodzi z Toyoty Camry. Płyta podłogowa xB wykorzystywana jest także w Toyocie Corolii oraz Matrix (kompaktowy van sprzedawany w USA). Model xB jest najprawdopodobniej najbardziej pudełkowatym samochodem na rynku, ale i tak jego poprzednik był jeszcze bardziej kanciasty, jeszcze mniej aerodynamiczny i jeszcze bardziej kontrowersyjny, ha!

Toyota Corolla po faceliftingu - GALERIA

Toyota Corolla - ogłoszenia

Scion tC Scion tC Scion tC

Scion tC

Flagowym modelem Sciona jest tC. To zgrabne coupe zbudowane na bazie poprzedniej wersji Toyoty Avensis wyposażone w silnik z Camry (2,5 180 KM). Model tC ma w wyposażeniu szklany dach, 18-calowe koła, kubełkowe fotele i wiele innych sportowych gadżetów, a przy tym kosztuje niecałe 19 tys. dolarów. Tyle, co nic!

Wybierz najlepszą generację Toyoty Camry

Toyota Camry - ogłoszenia

Scion iQ Scion iQ Scion iQ

Scion iQ

Niedługo w ofercie pojawi się model iQ, czyli dobrze u nas znana Toyota iQ. Będzie można do niej zamówić bodykit nadwozia, wielkie koła i inne dodatki, na pierwszy rzut oka zupełnie do niej nie pasujące. Fascynujące!

Filip Otto


Scion iQ - WIDEO

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.