Droga S7 jednak ominie Łomianki

Zapadła decyzja w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S7 z Warszawy w kierunku Gdańska. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję dla północnego wylotu drogi w kierunku Gdańska.
Blokada drogi w Łomiankach Blokada drogi w Łomiankach fot. Dariusz Borowicz

Droga S7 jednak ominie Łomianki

Odcinek trasy S7 pomiędzy Kiełpinem i Trasą Armii Krajowej w Warszawie ułatwi dojazd do stolicy i będzie miał po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a w niektórych miejscach nawet cztery. Na mocno zurbanizowanych odcinkach przebiegających przez Bemowo i Chomiczówkę droga będzie przebiegać dwoma tunelami. W początkowej części trasa będzie przebiegać po śladzie ul. Kolejowej, a na dalszym odcinku będzie przebiegać w kierunku Kanału Młocińskiego.

Trasa S7 Trasa S7 Katarzyna Bednarczyk / Agencja Gazeta

Droga S7 jednak ominie Łomianki

W dalszym etapie droga będzie bieg wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego aż do zespolonych węzłów "Wólka Węglowa" i "Janickiego". W dalszym etapie droga schodzi do tunelów o długości 1000 m i 1123 m. Następnie wznosi się ponad teren nad drogą S8.

Budowa pomorskiego odcinka S7, okolice Elbląga, wiosna 2017 r. Budowa pomorskiego odcinka S7, okolice Elbląga, wiosna 2017 r. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Droga S7 jednak ominie Łomianki

Pomiędzy tunelami znajdzie się węzeł Generała Maczka, a przecięcie dróg ekspresowych S8 i S7 będzie przebiegać w węźle NS. W ramach trasy powstaną wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo-rowerowe oraz urządzenia ochrony środowiska.

Blokada drogi w Łomiankach Blokada drogi w Łomiankach fot. Dariusz Borowicz

Droga S7 jednak ominie Łomianki

Jesienią tego roku GDDKiA ogłosi przetarg na koncepcję programową wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym. Na początku 2019 podpisze umowę na wykonanie. Po otrzymaniu dokumentacji koniecznej do ogłoszenia przetargu na projekt i budowę trasy, w latach 2020-2021 wyłoni wykonawcę i podpisze z nim umowę, żeby udostępnić ekspresowy wylot ze stolicy w kierunku Trójmiasta w latach 2024-2025.

Miejsce protestu w Łomiankach Miejsce protestu w Łomiankach wyborcza.pl

Droga S7 jednak ominie Łomianki

Na odcinek trasy Czosnów - Kiełpin trwa przetarg na koncepcję programową ogłoszony 16 lutego br. w celu rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej. Umowa będzie podpisana w połowie roku, a rozpoczęcie przetargu na wykonawcę w trybie "projektuj i buduj" jest planowane na jesień przyszłego roku - umowa na to zadanie będzie podpisana jeszcze w 2020 roku. Taki harmonogram pozwoli udostępnić trasę w pierwszej połowie 2024 roku.

Droga S7 jednak ominie Łomianki

Fragment drogi pomiędzy Czosnowem a Płońskiem ma już podpisaną umowę na wykonanie elementów koncepcji programowej. W planach jest już ogłoszenie przetargu na projekt i budowę w 2019 roku i podpisanie umowy z wykonawcą na początku 2020 roku, żeby udostępnić trasę dla kierowców przed końcem 2023 roku.

Więcej o:
Komentarze (29)
Droga S7 Łomianki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: raf

  Oceniono 97 razy 71

  A po wybudowaniu obwodnicy, mieszkańcy Łomianek wybudują sobie przy niej domy i będą protestować że jest na niej duży ruch.

 • Jan Osik

  Oceniono 38 razy 18

  może tow. Misiewicz (mieszkaniec Łomianek) załatwił?
  (w WP lepiej znany jako SALCESON)

 • Gość: gość

  Oceniono 42 razy 14

  A mnie fascynują wypowiedzi mondziołów, którzy nie mieszkają na tym terenie, nie stoją w gigantycznych korkach, pokonując odcinek 2 km w 40 minut, ale wiedzą lepiej, jak rozwiązać problem komunikacyjny. Pogratulować braku rozumu

 • Gość: ASD

  Oceniono 39 razy 11

  Jak ja kocham jak nasza niezwyciężona władza ugina się przed grupką niezadowolonych z życia osób którzy lubią swoje niezadowolenie wylewać na innych

 • dublet

  Oceniono 27 razy 9

  Prosze ni krytykować! Żond i Partia wiedzo lepiej co dobre dla Seweryna!

 • Gość: Darek

  Oceniono 10 razy 8

  hej, tylko ze ta droga została tam zaplanowana wiele dekad temu. Mieszkańcy Bemowa kupując fajne tanie mieszkania mieli dostęp do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego więc sorry ale niewiedza kosztuje.

 • Gość: bb

  Oceniono 10 razy 6

  Kochany redachtorze.
  Ile będzie tunelów i jak się wzniesie teren ponad drogę? Akurat matóra to morze warto poprawić sobie wyniki z polskiego?

 • Gość: Greg

  Oceniono 6 razy 4

  Fajnie jakby komentarze pisali ludzie, których to dotyczy, czyli stojący w korkach na trasie S7 - Warszawa. Teraz ten odcinek to tranzyt, pomijając fakt że brak koncepcji blokował inwestycje dla wszystkich działek położonych nieopodal. Mam nadzieję że tym razem budowa ruszy.

 • Gość: Kierowca80

  0

  s7 powinna mieć wjazd na most północny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX