Elektryczne skutery blinkee.city podbijają Polskę. Na liście pojawiają się kolejne miasta

We Wrocławiu działa pierwsza usługa scooter-sharingu, czyli wynajem elektrycznych skuterów na minuty w sieci blinkee.city. Do dyspozycji klientów trafi 75 nowoczesnych, dwuosobowych pojazdów, z których będzie można korzystać poprzez aplikację.
Skutery elektryczne Skutery elektryczne Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl

Skutery blinkee.city

Wrocław jest w tej chwili czwartym miastem w Polsce pod względem liczby ludności, ale cały czas się rozwija. Przez to zwiększa się liczba samochodów na drogach, a stolica Dolnego Śląska jest coraz bardziej zakorkowana. Dlatego coraz więcej uwagi poświęca się zrównoważonej mobilności i elektromobilności.

Skutery elektryczne Skutery elektryczne Janusz Krzeszowski/wroclaw.pl

Skutery blinkee.city

W mieście pojawiła się usługa scooter-sharing w ramach blinkee.city. To ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na szybkie przemieszczanie się po zatłoczonych ulicach bez konieczności szukania miejsc parkingowych. Elektryczne skutery wpisują się w nowe trendy, a przy tym dają niezależność.

Wypożyczenie elektrycznego skutera to prosta sprawa. Wystarczy na początek pobrać aplikację autorską blinkee.city i zarejestrować się w systemie podając numer karty płatniczej. Do weryfikacji użytkownika będzie potrzebny skan dowodu osobistego. Kolejny krok to wyszukanie w aplikacji, gdzie znajduje się najbliższy skuter. Pojazdy nie mają przypisanej lokalizacji ani miejsc dokujących. Dlatego można je znaleźć w dowolnej części miasta, w ramach granic wyznaczonej strefy. Po wybraniu pojazdu możemy go zarezerwować na 15 minut.

Skutery blinkee.city

Po dotarciu odblokowujemy go bez kluczyków za pomocą aplikacji. W kufrze ukryto dwa kaski z higienicznymi, jednorazowymi wkładkami. Skuterem możemy swobodnie wyjechać poza miasto, ale warunkiem jest pozostawienie go w granicach strefy blinkee.city. Po odstawieniu chowamy kask i kończymy podróż.

Skutery blinkee.city

Elektryczny skuter pojedzie z maksymalną prędkością 45 km/h, a jego zasięg wynosi do 80 km. Korzystanie z tego rodzaju transportu jest tańsze niż eksploatacja własnego samochodu i porównywalne z kosztami komunikacji miejskiej. Skuter wypożyczamy na minuty - koszt jednej to 69 groszy, ale na początek sezonu obowiązuje stawka promocyjna 59 groszy. Licznik przestaje nabijać czas po stu minutach - dziennie nie zapłacimy więcej niż 69 zł. Za postój skutera zapłacimy 9 groszy za minutę. Studenci i seniorzy mogą liczyć na 15 proc. zniżkę.

Skutery blinkee.city

Sieć blinee.city rozpoczęła działalność w zeszłym roku w Warszawie z flotą 101 pojazdów. W ubiegłym sezonie dołączył Poznań, Trójmiasto i Kraków - tworząc w sumie sieć 176 skuterów. Zapotrzebowanie cały czas rośnie, dlatego w tym roku do listy miast dołączy Wrocław, Łódź, Lublin, Kołobrzeg i Zielona Góra. Do wakacji na terenie polskich miast pojawi się 1000 ekoskuterów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA