Rewolucja w Bentleyu. Nowy Continental GT będzie elektryczny

Prezes Bentleya poinformował, że klienci brytyjskiej marki coraz częściej interesują się zrównoważonym rozwojem oraz ich wpływem na środowisko. Dlatego firma obiera nowy kierunek - w gamie pojawią się auta z napędem elektrycznym.
Bentley Continental GT 2017 Bentley Continental GT 2017 fot. Bentley

Elektryczny Bentley Continental GT

W ofercie Bentleya pojawił się raptem jeden samochód z hybrydowym układem napędowym typu plug-in, ale to nie koniec. Prezes firmy, Adrian Hallmark, zapowiedział nowe, zelektryfikowane modele do 2025 roku. Większość z nich będzie wykorzystywać konstrukcję zaprezentowaną w modelu Bentayga - turbodoładowany silnik benzynowy 3.0 V6 połączony z silnikiem elektrycznym i akumulatorem, który pozwoli przejechać ponad 50 km bez emitowania spalin.

Bentley Continental GT 2017
fot. Bentley

Bentley EXP 12 Speed 6e EV Bentley EXP 12 Speed 6e EV fot. Bentley

Elektryczny Bentley Continental GT

Bentley już jakiś czas temu pokazał, że technologia elektryczna to przyszłość. Koncept EXP 12 Speed 6e zaprezentowany w zeszły roku to zapowiedź modelu Continental GT. Prezes brytyjskiej marki potwierdził, że za jakiś czas pojawi się na rynku wersja napędzana prądem.

Bentley EXP 12 Speed 6e EV
fot. Bentley

Bentley Continental GT 2017 Bentley Continental GT 2017 fot. Bentley

Elektryczny Bentley Continental GT

Hallmark odmówił szerszego komentowania tych decyzji, ale poinformował, że taki ruch będzie mieć "moralne i etyczne korzyści". Wszystko wskazuje na to, że w gamie Bentleya szykują się spore zmiany, a konstrukcje W12 o pojemności 6-litrów będą powoli odchodzić do lamusa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.