Kluczyk do Koenigsegga Regery w cenie samochodu

Koenigsegg Regera kosztuje ponad 8 mln zł. Dlatego producent zrobił wszystko, żeby właściciel takiego samochodu poczuł się wyjątkowo. Oto kluczyk do modelu, którego wartość przekroczy cenę niejednego samochodu.
Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera fot. Koenigsegg

Koenigsegg Regera

Pod maską supersamochodu pracuje podwójnie doładowany silnik V8 połączony z trzema silnikami elektrycznymi. Taki zestaw generuje 1500 KM maksymalnej mocy i 2000 Nm momentu obrotowego. Producent podaje, że przyspieszenie do setki trwa 2,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 310 km/h.

Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera fot. Koenigsegg

Koenigsegg Regera

Firma wyprodukuje zaledwie 80 egzemplarzy tego modelu, ale wszystkie znalazły nabywców już latem zeszłego roku. Mimo to samochód jest prezentowany na różnych wystawach na całym świecie. Miesiąc temu mogliśmy go zobaczyć na salonie w Genewie, a teraz jest wystawiany na imprezie w Nowym Jorku.

Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera fot. Koenigsegg

Koenigsegg Regera

Tak wyjątkowy samochód musi mieć wyjątkowy kluczyk. Właściciel może wybrać jeden z trzech sposobów wykończenia. Egzemplarz prezentowany w Nowym Jorku ma kluczyk pokryty 18-karatowym, różowym złotem i jest wysadzany diamentami. Przypuszczamy, że cena tego gadżetu wynosi mniej tyle, co samochód dobrej klasy, a nawet mieszkanie.

Więcej o:
Komentarze (3)
Koenigsegg Regera - kluczyk
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • don_pedro_deszczowiec

  Oceniono 7 razy 5

  Jesteście pewni że podawana przez was prędkość maksymalna na poziomie ledwie 310 km/h jest prawidłowa?
  Moim zdaniem jest to o 100 km/h więcej.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby naprawdę chcieli zrobić coś wyjątkowego, to zrobiliby coś, czego chyba nikt dzisiaj nie robi: kluczyk mały, wygodny do noszenia i niezawodny

 • Konrad S

  Oceniono 2 razy 2

  Tytuł jest nieprecyzyjny ob sugeruje, że w cenie auta dostajemy kluczyk, co jest raczej standardową praktyką. Ale sam pomysł jest dobry, bo na niektórych rynkach kierowcy chcą się wyróżnić (dosłownie!) za wszelką cenę. W Dubaju widziałem "skromnego" RR Phantoma za powiedzmy pół miliona euro, z rejestracją ("9") za... 8 milionów euro... Wiec taki kluczyk byłby w sam raz dodatkiem do takiego zestawu... "szkoda" tyko, że nie ma jak się z nim pokazać, jak wszędzie gdzie nie pojedziemy auto zabiera nam parkingowy (razem z kluczykiem!), pozostawiając nas z... kwitkiem :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX