Samochody w stylu manga

Jak wiadomo Japończycy słyną z miłości do samochodów, tuningu, wyścigów i wszystkiego co związane z motoryzacją. Japonia jest także miejscem narodzin wyjątkowego stylu rysunku i jego ozdabiania jakim jest manga. Wielu autorów łącząc te dwie pasje, stworzyło kultowe już dzisiaj serie komiksów. Kilka z nich doczekało się nawet adaptacji w postaci seriali animowanych czy nawet filmów fabularnych. Oto najbardziej znane japońskie komiksy o samochodach.
Inital D Inital D Inital D

Inital D

Opis: Initial D to zdecydowanie najpopularniejsza manga z kategorii motoryzacyjnych. Jej autorem jest Shuichi Shigeno, a przy tworzeniu czynny udział brał sam Keiichi Tsuchiya - król driftu. Głównym bohaterem jest młody student Takumi Fujiwara, który sztuki szybkiej jazdy i driftingu nauczył się od ojca w trakcie porannego rozwożenia towaru do klientów.  Historia nocnych wyścigów między okolicznymi kierowcami rozgrywa się na górskich drogach położonych w prefekturze Gunma. Oczywiście bohaterowie poza nocnymi wyścigami prowadzą także normalne życie, które mimo wszystko kręci się w około motoryzacji. Wiele miejsc i dróg przedstawionych w Initial D to faktycznie istniejące lokacje. Na bazie komiksów Initial D, które powstają od 1995 roku, a których ilość przekroczyła już 50 numerów, powstał także serial animowany oraz pełnometrażowy film fabularny. Samochody i trasy znane z Initial D posłużyły także do powstania gier i symulatorów, które w japońskim wydaniu robią wrażenie.

Ceny sportowych Hond

Samochody: Initial D obfituje głównie w wiele bardzo dobrze odwzorowanych japońskich samochodów sportowych, począwszy od Toyoty AE86, przez Mazdy RX7, różne generacje Hondy Civic Type-R aż po Nissany Skyline GT-R, Toyoty Supra, Subaru Imprezy czy Mitsubishi Lancery Evolution.

Mazda RX7 vs. Honda NSXMazda RX7 vs. Honda NSX

Toyota Supra vs. Mazda RX7 Toyota Supra vs. Mazda RX7

Wangan Midnight Wangan Midnight Wangan Midnight

Wangan Midnight

Opis: Wangan Midnight to nieco mniej rozbudowana i znana  manga niż Initial D, ale w świecie fanów tego rodzaju literatury równie ceniona. Historia bohaterów Wangan Midnight toczy się w okolicach Tokyo. Główny bohater, Akio Asakura bierze udział swoim Nissanem Fairlady Z (Datsun 240Z) w nocnych wyścigach typu wangan. Polegają one na maksymalnym rozpędzaniu samochodów na najprostszych odcinkach dróg. W trakcie wyścigów dochodzi do wielu nieplanowanych sytuacji, takich jak uszkodzenia silników, wypadki i inne drogowe zdarzenia. Oczywiście poza wyścigami, bohaterowie toczą normalne życie. Na podstawie Wangan Midnight także powstał serial animowany i pełnometrażowy film, ale najpopularniejszym produktem stała się seria gier na konsole.

Zobacz ile kosztuje Nissan Skyline

Samochody: W Wangan Midnight zobaczymy świetnie odwzorowane Nisanny np.: 300ZX, Skyline GT-R czy Mazdę RX 7, ale także europejskie samochody takie jak Porsche Turbo 964, Ferrari Testarossa czy RUF CTR.

Ferrari Testarossa, Nissan Fairlady Z, Nissan Skyline, Porsche TurboFerrari Testarossa

Gra na konsole Wangan MidnightGra na konsole Wangan Midnight

Lamborghini Countach LP400 Lamborghini Countach LP400 Lamborghini Countach LP400

Countach

Opis: Countach to dość kontrowersyjna manga, która opowiada historię Sorayama Shuna, który pewnego dnia odkrywając, że został oszukany przez swoją dziewczynę, odnajduje list, który napisał sam do siebie już 25 lat temu. List przypomina mu o jego marzeniu jakim było posiadanie Lamborghini Countach. Przy odrobinie szczęścia i ambicji udaje mu się zrealizować ten cel i zostać właścicielem Countach LP400. Co w tym kontrowersyjnego? W tej części historii nic, ale wyścigowe przygody bohatera przeplatają się z dość intymnymi spotkaniami z dziewczynami. W Countach znajdziecie to co chyba każdy facet lubi najbardziej, czyli szybkie samochody, ostra jazda i atrakcyjne kobiety. Autorem jest Umezawa Haruto.

Ceny Lamborghini

Samochody: Głównie włoskie super samochody takie jak Lamborghini Countach i Diablo, Ferrari 360 Modena i 512BB czy Lancia Stratos.

Lancia Stratos vs. Toyota MR2Lancia Stratos vs. Toyota MR2

Przygody SorayamyPrzygody Sorayamy

Quadrifoglio 2 Quadrifoglio 2 Quadrifoglio 2

Quadrifoglio 2

Opis: Quadrifoglio 2 różni się od innych motoryzacyjnych manga tym, że jej głównym bohaterem jest kobieta. Yotsuba, bo o niej mowa, nie jest zwykłą japońską studentką bowiem pracuje ona w należącym do dziadka warsztacie zajmującym się głównie włoskimi i francuskimi samochodami. Wspólnie z innymi bohaterami przeżywa ona różne historie, które kręcą się w około warsztatu, samochodów i klubu Autocross, do którego Yotsuba należy.

Ceny najpopularniejszych włoskich samochodów

Samochody: Liczne modele i wersje Alfa Romeo np.: 147 GTA, GT, 155 czy Lancia 037 oraz francuskie Renault Spider, Peugeot 206 CC i Citroen DS3. W tle pojawiają się także japońskie Toyoty i Mazdy.

 

Quadrifoglio 2 Quadrifoglio 2

Quadrifoglio 2 Quadrifoglio 2

Toyota AE86 Toyota AE86 SS

SS

Opis: SS na tle innych motoryzacyjnych manga wyróżnia się tym, że w większości opowiada o rajdach a nie o wyścigach. Na stronach tego komiksu znajdziemy liczne historie opowiadające zmagania rajdowych załóg z odcinków specjalnych oraz dojazdówek. Oczywiście nie zabraknie także nocny wyścigów ulicznych.

Ile kosztuje Subaru Impreza?


Samochody: Liczne Subaru Imprezy, Mitsubishi Lancery Evolution oraz takie rajdowe rarytasy jak Toyota AE86 Levin czy Mitsubishi Starion.

Subaru Legacy vs. Mitsubishi Lancer Evolution VISubaru Legacy i Mitsubishi Lancer Evolution VI

Mitsubishi StarionMitsubishi Starion

Over Rev! Over Rev! Over Rev!

Over Rev!

Opis: Over Rev! to manga, której autorem jest Katsumi Yamaguchi i Team39. Ukazywała się ona od 1997 do 2004 roku w jednym z japońskich magazynów manga. Główny bohater Ryoko Shino zaczyna się interesować nocnymi wyścigami po tym jak pewnego dnia zauważa dwa Nissany driftujące obok siebie po mieście. To co staje się jednak magnesem to fakt, że jednego z nich prowadzi kobieta. Następnego dnia Ryoko kupuję starą Toyotę MR2 i zaczyna swoją przygodę z driftingiem i nowym środowiskiem.

Sprawdź ceny Peugeot 106

Samochody: Głównie japońskiej samochody sportowe z napędem na tylną oś np.: Nissan Skyline GT-R, Silvia S13 i S14 czy Mazda Rx-7. W wyścigach biorą udział także przednionapędowe Hondy Civic i CRX, ale także Peugeot 106 Rallye i Mercedes-Benz 190E.

Peugeot 106 RallyePeugeot 106 Rallye

Over Rev! Over Rev!

Jigoro Jigorou Jigoro Jigorou Jigoro Jigorou

Jigoro Jigorou

Opis: Jigoro Jigorou to manga, której historia nie koncentruje się jedynie na wyścigach, ale także na całej japońskiej kulturze tuningu czyli zlotach, spotkaniach, popisywaniu się przed kolegami nowymi modyfikacjami i oczywiście podrywaniu dziewczyn. Główny bohater to tytułowy Jigorou, który jeździ Nissanem Silvia wyciągniętym ze złomowiska i przywróconym przez niego do pełnego blasku.

Zobacz ile kosztują japońskie limuzyny

Samochody: Większość po pełnym tuningu we wszystkich ulubionych przez Japończyków stylach. W trakcie lektury można napotkać zmodyfikowane do driftingu Nissany, limuzyny w stylu VIP a nawet stare amerykańskie low-ridery.

Jigoro JigorouJigoro Jigorou

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.