Samochody filmowych nieudaczników

Znowu w życiu mi nie wyszło... Czasem każdy z nas może zaśpiewać słowa piosenki Budki Suflera. Niektórzy filmowi bohaterowie mogliby wytatuować sobie ten wers na czole. Zobacz czy auta którymi jeździli były równie żałosne co oni sami...
Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku

Głupi i głupszy - samochód pies

Wśród głupich i głupszych filmów Głupi i głupszy jest najgłupszy najlepszy. A samochód jakim się poruszali bohaterowie równie idiotyczny co cała reszta. Psie ubranko dla vana i bak schowany pod łapą to szczegóły dopracowane do perfekcji, dzięki czemu film śmieszy w każdej sekundzie.

Jaś Fasola - Mini Jaś Fasola - Mini Jaś Fasola - Mini

Jaś Fasola - Mini

Jaś Fasola to jeden z największych filmowych nieudaczników po tej stronie Atlantyku. A już z pewnością na Wyspach. Dlatego nie potrafimy zrozumieć czemu jeździ na co dzień całkiem fajnym autkiem. Oczywiście drzwi zamykane na kłódkę i specjalna poduszka dla misia (jeździ w pasach!) czynią go choć trochę innym, ale to wciąż fajne stare Mini.

Scooby Doo - The Mystery Machine Scooby Doo - The Mystery Machine Scooby Doo - The Mystery Machine

Drużyna Scooby Doo - The Mystery Machine

Kolejny van na naszej liście, a to oznacza, że vany - zwłaszcza te amerykańskie - nie mogą być fajne. Prowadzą się jak furmanki, chleją hektolitry paliwa i jeżdżą nimi dziwne typy. Wyjątek stanowi Drużyna A, co tylko potwierdza regułę.

Gang Olsena - Chevrolet Biscayne Gang Olsena - Chevrolet Biscayne Gang Olsena - Chevrolet Biscayne

Gang Olsena - Chevrolet Biscayne

Wszyscy chyba mieliśmy nadzieję, że Olsenowi i jego kumplom kiedyś w końcu dopisze szczęście i któryś ze skoków wypali. Do końca. Niestety cała trójka wraz z przyległościami to typowi pechowcy. Dlaczego więc jeździli czadowym Chevroletem? Winni są Duńczycy. Jeżdżą na rowerach, nie produkują żadnych samochodów, a wręcz ich nienawidzą (mają tam 200% podatek na samochody, przez co w Danii są one najdroższe w Europie), więc wsadzając gang Olsena do rozpadającego się i paliwożernego Biscayne'a myśleli, że będzie to zabawne. A to akurat było fajne. Poniżej scena gdzie gang "pożyczył" inne auto.

Nic śmiesznego - Maluch Nic śmiesznego - Maluch Nic śmiesznego - Maluch

Adaś Miauczyński - pomarańczowy maluch

Komuż wiatr bardziej w oczy wiał, niż Adasiowi Miauczyńskiemu w filmie Nic śmiesznego. Jego podskakujący, grzechoczący, karłowaty pierdziel to motoryzacyjne zobrazowanie jego życia. Niby śmiesznie, a jednak nic śmiesznego.

Clark Griswold i jego Wagon Queen Family Truckster Clark Griswold i jego Wagon Queen Family Truckster Clark Griswold i jego Wagon Queen Family Truckster

Clark Griswold - Wagon Queen Family Truckster

Clark Griswold jeździł różnymi autami, ale jedno warte jest szczególnej wzmianki. To Wagon Queen Family Truckster, najbardziej obciachowe kombi wśród rodzinnych obciachowych kombiaków. Zielony Truckster powstał w oparciu o seryjnego Forda LTD Country Squire (79-91) specjalnie na potrzeby filmu, ale do dziś ma zagorzałych fanów.

Rysio z Klanu - Ford Sierra taxi Rysio z Klanu - Ford Sierra taxi Rysio z Klanu - Ford Sierra taxi

Rysio z Klanu - Ford Sierra Taxi

Na koniec najsłynniejszy taksówkarz w Polsce i jego samochód, czyli Rysio z Klanu i "niezawodny" Ford Sierra. Ale ponieważ śmierć Rysia nie miała nic wspólnego z motoryzacją postanowiliśmy uraczyć Was fragmentem innego serialu:

Przyznać musicie, że zabić się wjeżdżając w pudła tekturowe i nawet nie uszkadzając przy tym auta to prawdziwa sztuka...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.