Samochodowe rowery

Jak się okazuje niemal wszystkie marki samochodowe nie zaniedbują klientów dbających o środowisko i oferują gamę wysokiej jakości rowerów. Oferta jest zróżnicowana, ale za logo Porsche, BMW czy Mercedesa trzeba słono płacić

Porsche Porsche Porsche

Porsche

Rower serii RS wykonany jest z włókna węglowego, ale w ofercie znajduje się również model S z aluminiową ramą. Obydwie odmiany mają 29 calowe koła i opony o niskich oporach toczenia. Bardzo sztywna i lekka rama z włókna węglowego zapewnia skuteczne tłumienie drgań i tym samym wysoki komfort jazdy. Za przekazanie napędu odpowiadają 20 biegowe przerzutki Shimano XTR, a o bezpieczeństwo dbają hamulce hydrauliczne z tarczami i manetkami z włókna węglowego.

BMW BMW BMW

BMW

Gama rowerów BMW jest również bardzo szeroka. Można wybierać pomiędzy modelami górskimi, drogowymi, enduro, górskimi składanymi, które można łatwiej zmieścić w bagażniku samochodu, a nawet rowerkami dla dzieci. BMW Cross-Country Bike posiada widelec z amortyzatorami, hydroformowaną ramę, a podzespoły pochodzą od firm Sram, Magura and Ritchey. Całość waży 11.6 kg.

Mercedes Mercedes Mercedes

Mercedes

Z oferty Mercedesa wybraliśmy coś specjalnego - model dla ludzi lubiących szybką jazdę. Racing Bike na rok 2011 to limitowana do 100 sztuk seria, która nie tylko sprawi ci wielką przyjemność z jazdy, ale którą również możesz się pochwalić przed znajomymi. Rama wykonana z włókna węglowego, a osprzęt markowany przez SRAM Red. Masa - 6,8 kg! Rekomendacją może być fakt, że Michael Schumacher i Nico Rosberg wykorzystywali właśnie ten model do treningów przed wyścigami Formuły 1. W tym wypadku chyba warto podać cenę: 23 tys. zł.

Lexus Lexus Lexus

Lexus

Lexus wykorzystał bobrze sobie znaną konstrukcję hybrydową. Koncepcyjny rower wyposażony jest w litowo-jonowe baterie, które napędzają 240-watowy silnik elektryczny. A ten współpracując z mięśniami rowerzysty wprawia pojazd w ruch. Dzięki takiemu rozwiązaniu kiedy jesteś zmęczony korzystasz z dodatkowej pomocy. Hybrydowy rower wyglądem na nawiązywać do samochodów Lexusa

Peugeot Peugeot Peugeot

Peugeot

Peugeot oprócz samochodów znany jest również z produkcji skuterów i motocykli. Ale to nie wszystko. Francuska marka od ponad 100 lat zajmuje się na szeroką skalę produkcją rowerów. W ofercie znajduje się większość odmian, łącznie z tymi wspomaganymi przez silniki elektryczne. Tym razem wybraliśmy produkt bardziej przystępny cenowo. Miejski model Peugeot City Millesim 200 (15,7 kg) można kupić za 430 euro

Audi Audi Audi

Audi

Szukasz czegoś wyjątkowego? Zamiast aluminium czy włókna węglowego Audi do produkcji ramy wykorzystało drewno, które zwykle ląduje na deskach rozdzielczych. Okazuje się, że nie jest to ani nawiązanie do historii, ani wymysł kreatywnego projektanta. Drewno znakomicie absorbuje wstrząsy, co gwarantuje niespotykanie wysoki komfort jazdy. Rama ulega oczywiście biodegradacji i tym samym rower Audi jest ultraekologicznym środkiem transportu. Drewniane rowery Audi w USA kosztują 7 tys. dol.

Fiat Fiat Fiat

Fiat

Ale nie musisz mieć Porsche w garażu, by mieć rower tej samej marki. Również właściciele Fiatów mogą sprawić sobie przyjemność w postaci roweru z tym samym logo. Aluminiowa rama z włoską flagą, osprzęt Shimano zmontowane w rower trekkingowy będą cię kosztować 500 euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.