Właściciel się zmienia, ale pewność nowego auta zostaje. Czy warto kupić używany samochód?

Kupno używanego samochodu to loteria. Często wtóruje jej rozczarowanie i zwykła złość. Zwłaszcza w sytuacji, gdy znajdziemy upragniony model na drugim krańcu Polski, a na miejscu okaże się, że to gra nie warta świeczki. Są też przypadki, gdy po kilku miesiącach auto zmienia się w skarbonkę bez dna. Są jednak miejsca, gdzie pojazd z drugiej ręki przechodzi wnikliwą weryfikację fachowca i otrzymuje gwarancję.
Hyundai Tucson Hyundai Tucson Hyundai

Nowy produkt

Emocje związane z kupnem samochodu są ogromne. Przeznaczamy na ten cel sporo oszczędności lub obciążamy domowy budżet niemałą ratą leasingową. To sprawia, że do tego przedsięwzięcia warto podejść z głową i zdrowym rozsądkiem. Zero problemów i święty spokój gwarantują programy przygotowane przez importerów. Należy do nich Promise stworzony przez Hyundaia.

Na specjalnie stworzonej stronie internetowej znajdziemy kilkaset samochodów z drugiej ręki. Algorytm jest bardzo prosty, a samo wyszukiwanie intuicyjne. Co ważne, polskie przedstawicielstwo koncernu oferuje nie tylko pojazdy Hyundaia, lecz również innych marek. Wystarczy na portalu określić preferencje dotyczące marki, rodzaju nadwozia, roku produkcji, silnika, ceny i lokalizacji. Po wpisaniu niezbędnych danych wyświetli się długa lista aut spełniających kryteria.

Hyundai i30 N Line Hyundai i30 N Line fot. Hyundai

Maksymalnie 120 tysięcy przebiegu

Zaletą programu Hyundaia są konkretne warunki. To między innymi wiek pojazdu nieprzekraczający 5 lat od daty pierwszej rejestracji, a także rozszerzona gwarancja wydłużona nawet do 5 lat. To przekłada się na odpowiedni i fachowy serwis w Autoryzowanych Stacjach Obsługi z wykorzystaniem oryginalnych części.

Decydując się na auto z oferty Promise, otrzymujemy również całodobową pomoc drogową dostępną we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz EFTA. Nie musimy się zatem martwić nieprzewidzianą awarią podczas wakacyjnego wyjazdu zagranicznego.

Istotny jest również fakt, że nie kupujemy samochodu w ciemno. Sprzedawcy zostali przeszkoleni z pełnej gamy modelowej wielu marek i chętnie podzielą się z nami wszelkimi szczegółami technicznymi. Każdy klient może również skorzystać z rozszerzonej jazdy testowej na drogach o różnym standardzie, co pozwoli przekonać się, czy konkretny model spełnia nasze oczekiwania.

Hyundai KONA Hybrid Hyundai KONA Hybrid Hyundai

A może hybryda lub auto elektryczne?

W ostatnich latach Hyundai mocno popracował nad napędami ekologicznymi, co możemy dostrzec w ofercie programu Promise. Poza klasycznymi autami spalinowymi, dostępne są również hybrydy i pojazdy w pełni elektryczne. Hybrydowe samochody ładowane z gniazdka sprawdzą się w mieście, natomiast EV poruszające się w trybie bezemisyjnym pomogą wyraźnie ograniczyć koszty nie tylko bieżącej eksploatacji, lecz również rutynowego serwisu. Warto pamiętać, że w różnych zakątkach Polski wciąż znajdziemy wiele darmowych stacji szybkiego ładowania. Tym samym, przy odrobinie szczęścia ograniczymy koszty codziennego użytkowania do minimum.

Dodatkową korzyść stanowi powitalny pakiet serwisowy, w ramach którego otrzymujemy bezpłatne kontrole pojazdu i przeglądy zgodne ze standardami ASO. Oferowane auta dysponują certyfikatem jakości DEKRA. To oznacza, że każdy z nich przeszedł wnikliwą weryfikację 100 najważniejszych elementów. Dzięki temu, nie musimy obawiać się o stan techniczny.

Hyundai Santa Fe 2019 Hyundai Santa Fe 2019 fot. Hyundai

Odkup dotychczasowego samochodu

Kolejny program obejmuje samochody w wieku od 5 do 8 lat. W tym przypadku maksymalny przebieg wynosi 160 tysięcy kilometrów. Do dyspozycji mamy auta nie tylko Hyundaia, lecz również innych marek. Założenia dla wszystkich są jednak tożsame. Dostajemy też 12-miesięczną gwarancję z opcją przedłużenia na kolejny rok, a także wsparcie pomocy drogowej na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli nasz samochód spełni kryteria i pomyślnie przejdzie ścieżkę diagnostyczną, możemy być pewni jego odkupu na atrakcyjnych warunkach.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.