Renault ZOE - nowy samochód miejski, który zrewolucjonizuje świat

Renault ZOE to samochód, który istotnie wpłynie na elektryfikację europejskiej floty pojazdów. Dzięki kompaktowym rozmiarom, łatwo się nim manewruje, a mocna jednostka napędowa pozwala żwawo pokonywać kolejne kilometry. Trzecia generacja gwarantuje świetny zasięg, funkcjonalne wnętrze i dobre właściwości jezdne. To materiał na globalny bestseller.
Renault ZOE 2020 Renault ZOE 2020 fot. Renault

Oryginalna sylwetka

Auta miejskie nie muszą być nudne. ZOE pokazuje, że praktyczne wnętrze można przykryć bardzo oryginalnym nadwoziem naznaczonym wieloma detalami, które jeszcze niedawno dostępne były w droższych i bardziej prestiżowych autach. Renault ma reflektory Full LED w charakterystycznym kształcie litery C i duże, centralnie umieszczone logo, pod którym znajduje się gniazdo ładowania. Dwubryłowe nadwozie osadzone na 15 lub 16-calowych felgach mierzy 409 centymetrów długości, 179 szerokości i 156 wysokości. Rozstaw osi wynosi 2588 mm. To wartość, która kilka lat temu była standardem w samochodach kompaktowych.

Renault ZOE 2020 Renault ZOE 2020 fot. Renault

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze francuskiego "elektryka" jest nowoczesne i estetyczne. Wygląda atrakcyjnie, zwłaszcza w wersji wykończonej tkaniną pochodzącą z recyklingu plastikowych butelek PET i pasów bezpieczeństwa. Wnętrze ZOE jest też bardzo funkcjonalne. W każdej wersji klienci otrzymują duży cyfrowy ekran wskaźników i zegarów o przekątnej 10,25". Nowy system multimedialny EASY LINK jest intuicyjny w obsłudze i wygodny zarówno na poziomym ekranie 7" jak i pionowym o przekątnej 9,3". Oba ekrany mają wysoką rozdzielczość, spore możliwości konfiguracji, atrakcyjną grafikę i błyskawicznie reagują na polecenia użytkownika.

Fani dobrej muzyki mogą zdecydować się na wydajne nagłośnienie sygnowane przez firmę Bose. Dzięki zaawansowanym multimediom, funkcji kompatybilności z Apple CarPlay TM i Android Auto TM, z łatwością przeniesiemy ulubione aplikacje na centralny ekran, by korzystać z ulubionej muzyki lub na postoju oglądać wideo. Na pokładzie znajdziemy też kamerę cofania, automatyczną klimatyzację, tempomat oraz ładowarkę indukcyjną.

Warto też wiedzieć, że mimo przynależności do segmentu B, ZOE może pochwalić się sporą ilością miejsca w dwóch rzędach, a także bagażnikiem o pojemności 338 litrów. W razie potrzeby, asymetryczną kanapę błyskawicznie złożymy, by móc przewieźć telewizor czy inne większe przedmioty.

Renault ZOE 2020 Renault ZOE 2020 fot. Renault

Spory zasięg i dobra dynamika

Renault oferuje dwie jednostki elektryczne do wyboru. Pierwsza z nich ma 110 koni mechanicznych (80 kW) i 225 Nm. Mocniejszy wariant ma 135 KM (100 kW) i 245 Nm. To pozwala przyspieszyć do setki w 9,3 sekundy. Do dyspozycji mamy automatyczną przekładnię redukcyjną i wszechobecną ciszę. Nowe ZOE zostało bardzo dobrze wytłumione i osadzone na zawieszeniu dającym sporo przyjemności z jazdy, a trzeba przyznać, że wyjątkowo długiej, bowiem akumulator o pojemności 52 kWh pozwala przejechać na pełnej baterii aż 395 kilometrów (WLTP). Korzystając z szybkiej ładowarki prądu stałego, w 30 minut uzupełnimy energię o 150 km.

Renault ZOE 2020 Renault ZOE 2020 fot. Renault

Elekromobilna rewolucja

ZOE oferuje najlepsze parametry w segmencie B pośród samochodów elektrycznych. Jest szybkie, komfortowe, bogate w najnowsze technologie. Do tego atrakcyjnie wycenione i z 8-letnią gwarancją na akumulator (8 lat lub 160.000 km). To kusząca opcja, by zadbać o środowisko i cieszyć się bezemisyjnym, w pełni funkcjonalnym pojazdem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.