Nowy i przystępny jak nigdy. Mercedes CLA to wyjątkowo atrakcyjna oferta

Wiele osób uważa, że nowe auta są drogie - zwłaszcza te z segmentu premium. Nic bardziej mylnego. Oferta Mercedesa pokazuje, że nowe CLA może być zaskakująco przystępne.
Mercedes-AMG CLA 45S 4MATIC+ Mercedes-AMG CLA 45S 4MATIC+ Mercedes-AMG

Efekt WOW!

Nowy Mercedes CLA to kontynuacja i rozwój koncepcji z poprzedniej generacji, choć tym razem niemiecki producent pokusił się o jeszcze odważniejszą stylistykę. Nowe CLA w dużej mierze przypomina znacznie większego CLS-a, co dla wielu osób jest dużą zaletą. Lekka i spójna linia w połączeniu z rozwiązaniami ze sportowych aut, takimi jak chociażby szyby bez ramek sprawia, że model ten wyróżnia się z tłumu innych samochodów. Co ciekawe Mercedes CLA oferowany jest nie tylko jako czterodrzwiowe coupe, ale także jako praktyczny Shooting Brake. W tym wariancie zyskujemy więc dodatkowo przestronny bagażnik, który pomieści bagaże nawet na długi wyjazd.

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 fot. Mercedes

Technologiczny majstersztyk

Mercedes CLA to nie tylko efektowny wygląd, ale także rozwiązania z najwyższej półki. W modelu tym znajdziemy cały przekrój najnowszych technologii z gamy Mercedesa. Kluczowym elementem jest tutaj system MBUX, czyli nowoczesne multimedia wyposażone w "sztuczną inteligencję", dzięki której samochód rozumie wymawiane przez nas w naturalny sposób komendy. Dodatkowo łączność online rozszerza możliwości tego systemu, prezentując w nawigacji dane o ruchu drogowym czy też informacje pogodowe. W CLA jest też aktywny tempomat, funkcja rozpoznawania znaków drogowych czy też zestaw zaawansowanych kamer, które nie tylko ułatwiają manewrowanie autem, ale także "rozszerzają rzeczywistość". Działa to przy dojeżdżaniu do świateł - wówczas dodatkowa kamera obejmuje cały obszar przejścia i dokładnie pokazuje sytuację przed autem. Rozwiązanie to współpracuje także z nawigacją - w topowym wariancie przed skrętami lub na zjazdach z ronda obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie systemu multimedialnego, a wirtualne strzałki wyświetlane na obrazie pokazują nam gdzie jechać.

Mercedes-AMG CLA 45S 4MATIC+
Mercedes-AMG

Poza tym w Mercedesie CLA znajdziemy doskonałe jednostki napędowe o pojemności od 1.3 do dwóch litrów. Oferują one od niecałych 120 KM do nawet 306 KM w sportowym wariancie od AMG, oznaczonym jako CLA 35. W drodze jest też jeszcze mocniejszy wariant, czyli A 45 i A 45 S, które oddadzą w ręce kierowcy nawet 421 KM!

Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake 2020 fot. Mercedes

Mercedes nie musi być drogi

Atrakcyjna oferta finansowa Mercedesa sprawia, że nowe CLA nie musi być marzeniem. Samochód ten można zaparkować w swoim garażu nie drenując własnego portfela. Model ten dostępny jest już od 1 477 złotych netto za wariant CLA 180d. 1 491 zł zapłacimy za wariant z silnikiem benzynowym o analogicznym oznaczeniu.

Odmiana CLA 180 d Shooting Brake będzie nas z kolei kosztowała 1 607 złotych netto. Mercedes oferuje wiele atrakcyjnie wyposażonych i dobrze skonfigurowanych aut obecnych fizycznie na placach dealerskich. Oznacza to, że dostępność tych pojazdów jest rewelacyjna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.