Nissan Qashqai to samochód, który wolno traci na wartości. Za kilka lat korzystnie go sprzedasz

Utrata wartości jest jednym z najważniejszych czynników, którymi powinniśmy kierować się przy kupnie nowego auta. W tej kwestii kompaktowy Qashqai wypada ponadprzeciętnie na tle rywali. Ma też wiele innych argumentów oraz nowy, promocyjny cennik. Prześwietlamy ofertę.
Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Paleta mocnych jednostek i bogate wyposażenie

Japoński SUV od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe lokaty w rankingach sprzedaży. Niedawny lifting wprowadził wiele nowości w bestsellerowym modelu. W ofercie pojawiły się między innymi nowe jednostki napędowe. 1.3 DIG-T rozwija 140 lub 160 koni mechanicznych i odpowiednio 240 oraz 260 Nm trafiających na przednią oś. W standardzie dostajemy manualną, precyzyjną, 6-stopniową skrzynię biegów. Mocniejszy wariant można połączyć z dwusprzęgłowym, szybkim automatem. Wówczas, sprint do setki trwa 9,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza kończy bieg na 198 km/h. Ofertę uzupełnia diesel o mocy 115 KM i 260 Nm. W cyklu średnim zużywa zaledwie 5,4 litra na 100 kilometrów. Na szczycie gamy znajduje się 1.7-litrowy motor wysokoprężny o mocy 150 koni. Może współpracować z automatem i przenosić moment obrotowy na koła obu osi.

Dopracowane jednostki zbierające pochlebne opinie pośród mechaników stanowią elementarny czynnik przy odsprzedaży po latach. Klienci nie lubią niespodziewanych kosztów, drenujących kieszeń. Tutaj musimy liczyć się jedynie z okresowymi wymianami podzespołów eksploatacyjnych.

Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT Nissan Qashqai 1.3 DiG-T DCT fot. Piotr Mokwinski

Postaw na bogate wyposażenie

Bogate wyposażenie również przyczynia się do wartości rezydualnej pojazdu po latach. Im więcej udogodnień podnoszących komfort i bezpieczeństwo podczas codziennej eksploatacji, tym szybciej dany samochód znajduje nabywcę. Pośród opcji wyposażeniowych znajdziemy w Nissanie między innymi:

- Ogrzewaną przednią szybę

- Bezluczykowy system otwierania auta i uruchamiania silnika

- W pełni LED-owe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów

- 19-calowe obręcze ze stopów lekkich

- Zestaw multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym i nawigacją 3D

- System kamer 360 stopni

- Aktywny tempomat

- System utrzymujący auto w pasie ruchu

Nowy Nissan Qashqai Nowy Nissan Qashqai fot. Piotr Mokwiński

Skorzystaj z promocyjnej oferty i zyskaj wysoką wartość rezydualną po latach

Qashqai z rocznika 2019 to także szeroka możliwość personalizacji oraz ogromny wybór akcesoriów podnoszących funkcjonalność. W cenniku znajdziemy aż 5 bogato wyposażonych specyfikacji, 5-letnią gwarancję do 150 tysięcy kilometrów, a także dopasowany niczym garnitur od krawca program finansowy. Przeceniono wszystkie wersje połączone z różnymi jednostkami napędowymi. Maksymalne rabaty przekraczają 10 tysięcy złotych.

Kolejny argument stanowi utrata wartości. Pod tym względem, Qashqai jest w ścisłej czołówce swojego segmentu. Według danych firmy Eurotax, trzyletni Nissan z jednostką 1.2 DiG-T (116 KM) w specyfikacji Acenta jest warty 63,40 procent wyjściowej ceny. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami wyposażeniowo-silnikowymi są minimalne. Dodatkowo, kompaktowe auto błyskawicznie znajduje kolejnego właściciela.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.