Mercedes GLC - co powinien mieć SUV idealny dla kobiety?

"Twinkle, twinkle litte star, how I wonder which SUV you are?". Który model SUV-a, stanowi wypadkową takich cech jak bezpieczeństwo, wygoda oraz niezapomniany komfort podróży? Na to pytanie mamy dwie odpowiedzi. Jak królowe szos, bez wątpienia poczujemy się w Mercedesie GLC. Natomiast, wersja Coupe przypadnie do gustu kobietom z sportowym zacięciem.
Mercedes GLC 200 d Mercedes GLC 200 d Mercedes

Zmiany wizualne

Mercedes GLC jest kontynuacją koncepcji modelu GLK. W tym roku doczekaliśmy się jego faceliftingu. Przeprojektowanie lamp ledowych, zmiana końcówek wydechu i ostrzejszy wygląd ujednoliciły go z resztą nowych modeli producenta. GLC cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Gabaryty pojazdu nie przytłaczają. Długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4655, 1890 oraz 1644 mm. Model Coupe jest o kilkadziesiąt milimetrów niższy, ze względu na bardziej dynamicznie opadający dach.

Kobiety często podróżują w szpilkach. Podniesione nadwozie zdecydowanie ułatwia dostęp do wnętrza w takim obuwiu. Nie tylko przy wsiadaniu, ale także podczas umieszczania dziecka w foteliku na tylnym siedzeniu. Kolejny atut to automatycznie otwierany bagażnik oraz jego pojemność. Dla Mercedesa GLC wynosi ona 550 l, w wariancie Coupe jest o 50 l mniejsza.

Mercedes GLC Coupe Mercedes GLC Coupe Mercedes

Szeroki wybór silników

W zależności od upodobań producent oferuje do wyboru wiele wariantów modelu GLC z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Najmniejszy motor diesla 200 d generuje 163 KM, natomiast benzynowy GLC 200 - 197 KM. Średnie zużycie paliwa dla wspomnianych modeli wynosi odpowiednio 6,9 - 5,8 l/100 km oraz 8,7 - 7,8 l/100 km. Dla osób lubiących dynamiczną jazdę powstała najmocniejsza wersja GLC - AMG 63S. W tym modelu pod maską mamy do dyspozycji, aż 510 KM. Pomimo sporego ciężaru, do setki przyśpieszamy w 3,8 sekundy.

Mercedes GLC Coupe Mercedes GLC Coupe Mercedes

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Mercedes GLC to auto przede wszystkim rodzinne. Wewnątrz znajdziemy liczne schowki, dzięki czemu zyskujemy szereg praktycznych możliwości przechowywania i mocowania przedmiotów. Uwagę przykuwa odnowiona kierownica, przy pomocy której wygodnie sterujemy większością urządzeń pokładowych. Standardowe pokrętło zastąpiono touch padem. Na życzenie multimedia wyświetlane są na 10,25 calowym ekranie dotykowym. W zależności od wybranej wersji wyposażenia do dyspozycji mamy liczne systemy niwelujące ryzyko wystąpienia kolizji. Pewniej za kierownica możemy poczuć się dzięki:

- aktywnemu asystentowi parkowania z kamerą 360,

- reflektorom MULTIBEAM LED automatycznie dostosowującym się do otocznia,

- pakietowi wspomagania bezpiecznej jazdy t.j. asystent zmiany pasa ruchu, prędkości, kierowania,

- napędowi 4MATIC, który gwarantuje wzorową przyczepność,

- układowi DYNAMIC BODY CONTROL z regulacją amortyzacji.

Mercedes GLC Coupe Mercedes GLC Coupe Mercedes

Sztuczna inteligencja

Na koniec warto wspomnieć o bezapelacyjnych hicie, którym jest multimedialny system MBUX. Jest to sztuczna inteligencja w postaci subtelnego kobiecego głosu. Asystenta podróży aktywujemy poprzez wypowiedzenie czarującej komendy "Hej Mercedes". System MBUX identyfikuje się z właścicielem i uczy jego nawyków. Dzięki czemu po pewnym czasie prosząc o wykonanie połączenia telefonicznego z wybraną osobą wystarczy, że wypowiemy jej imię. Mercedes bezbłędnie skontaktuje nas z bliskimi. System MBUX otrzymujemy w standardzie.

Mercedes-AMG GLC 43 Coupe 4Matic Mercedes-AMG GLC 43 Coupe 4Matic Mercedes

SUV klasy premium nie musi być drogi

Mercedes przygotował specjalną ofertę cenową. Obecnie raty leasingowe za Mercedesa GLC zaczynają się od 1 996 zł netto miesięcznie za wersję 200d. To jednak nie wszystko, bo producent przygotował atrakcyjną ofertę nawet na najmocniejszą wersję GLC 43 4MATIC.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.