Volkswagen T-Cross - sprawdzamy, która wersja jest najlepsza

Najmniejszy w gamie Volkswagena T-Cross wygląda nowocześnie, jest bogato wyposażony i dynamiczny. Występuje w kilku odmianach wyposażenia. Postanowiliśmy przyjrzeć się każdej z nich i wybrać najlepszą.
Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross Volkswagen

Nie mów do mnie "mały"

Dotychczas najmniejszym samochodem rekreacyjnym w gamie Volkswagena było Polo Cross. Miało zwiększony prześwit, dodatkowe osłony nadwozia i mocne silniki. Za jego następcę możemy uznać właśnie T-Crossa. Bazuje na modułowej płycie podłogowej MQB AO, którą z powodzeniem wykorzystuje najnowsze wcielenie Polo. Niemiecki crossover jest wyższy od krewniaka o 11,2 centymetra, co umożliwiło o podniesienie pozycji siedzisk aż o 10 cm. Zgrabne nadwozie mierzy 411 centymetrów długości, 175 szerokości i 156 wysokości. Rozstaw osi wynosi 2563 mm.

W kabinie kusi wieloma dodatkami z zakresu komfortu i bezpieczeństwa, które jeszcze niedawno zarezerwowane były dla samochodów z wyższych segmentów.

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross fot. Maciej Gis

T-Cross

Pierwszą wersję wyposażenia stanowi T-Cross. Łączy się z doładowanym, 95-konnym silnikiem benzynowym z manualną przekładnią i jest najprostszym sposobem na wejście w posiadanie stylowego Volkswagena. Już w standardzie zapewnia wiele ciekawych udogodnień. Należą do nich między innymi:

- LED-owe światła do jazdy dziennej z funkcją Coming/Leaving Home

- Asystent podjazdu

- Komplet poduszek powietrznych

- Wszystkie szyby sterowane elektrycznie

- Zdalnie sterowany centralny zamek

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross fot. Maciej Gis

Life

Nieznacznie droższa, ale wyraźnie lepiej wyposażona jest odmiana Life. Można ją konfigurować ze wszystkimi jednostkami napędowymi dostępnymi w palecie, można tajkże wybrać pomiędzy manualną skrzynią biegów lub dwusprzęgłowym automatem. Pierwszy wyróżnik stanowią czarne relingi dachowe pozwalające na montaż bagażnika lub poprzeczek do przewożenia nart, rowerów, dodatkowego boksu. Dalej na liście wyposażenia znajdziemy:

- Wielofunkcyjną kierownicę

- Podwójną podłogę bagażnika

- Aluminiowe obręcze

- System Start-Stop z odzyskiwaniem energii przy hamowaniu

- System wykrywający pieszych

- System "Front Assist" z funkcją awaryjnego hamowania w mieście

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross fot. Maciej Gis

Style

Na szczycie gamy znajduje się specyfikacja Style. W tym przypadku możemy liczyć na 115-konny silnik benzynowy wsparty turbodoładowaniem, a także większość elementów podnoszących komfort i bezpieczeństwo w standardzie. Długa lista obejmuje m.in.:

- W pełni LED-owe reflektory

- Sportowy fotel kierowcy i pasażera

- Oświetlenie ambiente

- Wydajny system radiowy Composition Media

- Aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC

- System rozpoznający zmęczenie kierowcy

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross fot. Maciej Gis

Indywidualny charakter w dobrej cenie

Każdą z wersji wyposażeniowych można dowolnie rozszerzać. Katalog wszechstronnego crossovera obejmuje niezliczone możliwości personalizacji, co pozwoli dopasować finalny kształt auta do własnych preferencji. Ponadto, T-Crossa rozsądnie wyceniono i przewidziano atrakcyjne programy finansowe. Dzięki temu, funkcjonalne auto można mieć już za 531 złotych netto miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.