Volkswagen Arteon - niemiecka limuzyna w dobrej cenie! Przejedź się swoim wymarzonym modelem

Nowoczesne technologie, drzwi bez ramek, mocne silniki, napęd na cztery koła i przestronne, funkcjonalne wnętrze. Tak w skrócie można określić Volkswagena Arteona - flagową limuzynę niemieckiego koncernu. Teraz model ten jest dostępny w atrakcyjnej cenie, a ty bez problemu możesz się nim przejechać!
Volkswagen Arteon Volkswagen Arteon fot. Mariusz Barwinski

Limuzyna w stylu coupe

Arteon jest dłuższy od Passata blisko o 10 centymetrów. Ma 486 cm długości, 187 szerokości i 143 wysokości. Mimo tego, wygląda bardzo zgrabnie. To zasługa dynamicznie poprowadzonej linii dachu, długiej maski i wielu ciekawych detali. To przede wszystkim drzwi bez ramek w stylu coupe, 20-calowe obręcze ze stopów lekkich, przyciemnione szyby boczne, a także w pełni LED-owe aktywne reflektory.

Volkswagen Arteon Volkswagen Arteon fot. Mariusz Barwinski

Przestrzeń i luksusowe dodatki

Flagowa limuzyna Volkswagena oferuje w środku mnóstwo przestrzeni. W dwóch rzędach siedzeń wygodnie zmieści się komplet rosłych pasażerów. Ogromny jest też bagażnik, który w podstawowej konfiguracji ma 563, a w maksymalnej aż 1557 litrów pojemności. Pośród materiałów wykończeniowych znajdziemy aluminium, alcantarę, skórę i wysokiej jakości tworzywa. Całość świetnie spasowano. Podobać mogą się również elektroniczne udogodnienia. To między innymi:

- system multimedialny z dotykowym, 9,2-calowym ekranem. Łączy się z internetem, zestawem kamer, zewnętrznymi nośnikami pamięci, 700-watowym układem audio i dyskiem twardym o pojemności 10 GB

- panoramiczne okno dachowe z możliwością otwierania

- Emergency Assist drugiej generacji. Jeśli czujniki dostrzegą ospałość w reakcji kierowcy (zasłabnięcie lub drzemka), uruchomią hamulce i skierują samochód na skrajny, prawy pas jezdni.

- automatyczna klimatyzacja regulowana niezależnie dla obu rzędów foteli

Volkswagen Arteon Volkswagen Arteon fot. Mariusz Barwinski

Silniki dla dynamicznie usposobionych kierowców

Pod maską Arteona pracują wyłącznie mocne, doładowane jednostki napędowe. Podstawowe motory, benzynowy oraz wysokoprężny, mają 150 KM. Najmocniejszy diesel generuje 240 KM, a silnik TSI - aż 272 konie mechaniczne. Sprzężono go z automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią i napędem na obie osie. Dzięki temu potężna, niemiecka limuzyna przyspiesza do setki w niewiele ponad 5 sekund i zatrzymuje wskazówkę prędkościomierza na 250 km/h. Gdyby nie elektroniczna blokada, byłoby zapewne jeszcze szybciej.

Volkswagen Arteon Volkswagen Arteon fot. Mariusz Barwinski

Dobrze skrojona oferta

Volkswagen Arteon dostępny jest w bardzo atrakcyjnej ofercie. Umów się z ekspertem pierwszym na świecie concept store Volkswagena i przejedź swoim wymarzonym Volkswagenem!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.