Hybryda czy benzyna - co wybrać? Porównujemy dwie wersje Lexusa NX

Lexus NX jest jednym z najciekawszych przedstawicieli średnich SUV-ów z metką premium. Wyróżnia się nieszablonową stylizacją, bogatym wyposażeniem i mocnymi, a zarazem oszczędnymi źródłami napędu. Wszechstronny samochód można teraz kupić na bardzo korzystnych warunkach.
Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Propozycja dla żądnych modnego stylu

Lexus NX nie tylko wygląda atrakcyjnie sam z siebie, ale można go również swobodnie personalizować. Producent przewidział kilkanaście lakierów nadwozia i mnóstwo rozmaitych wzorów aluminiowych obręczy w rozmiarze od 17 do 18 cali. Do tego dochodzi garść systemów bezpieczeństwa i tych podnoszących komfort podróżowania. Zarówno w mieście, jak i na drogach szybkiego ruchu, japoński SUV pomaga nam utrzymać właściwy tor jazdy dzięki asystentowi utrzymania pasa ruchu.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Napęd benzynowy wciąż w modzie

Lexus NX występuje w dwóch wersjach silnikowych. Pod oznaczeniem NX 300 kryje się doładowana jednostka o pojemności dwóch litrów. Generuje 238 koni mechanicznych i 350 Nm w przedziale 1650-4000 obr./min. Nowoczesny silnik benzynowy można połączyć z napędem na przednią oś lub inteligentnym 4x4. W tym drugim przypadku, 100 km/h pojawia się na liczniku już po 7,1 sekundy. Takie źródło mocy najlepiej sprawdza się na autostradach, gdzie auto potrafi oczarować elastycznością i zużyciem paliwa na poziomie 9 litrów.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Hybrydowo i ekologicznie

Klienci spędzający większość czasu w mieście, powinni przyjrzeć się hybrydowej alternatywie. Oparto ją 2.5-litrowej jednostce benzynowej. W połączeniu z napędem na obie osie, mamy do dyspozycji dwa dodatkowe silniki elektryczne. Pierwszy, zlokalizowany przy przednich kołach rozwija moc 143 KM, natomiast drugi przy tylnej osi - 68 koni mechanicznych. Co ciekawe, już od zerowej prędkości obrotowej silnika kierowca ma do dyspozycji zastrzyk w postaci 270 Nm. Zestaw pracujący w trybie Atkinsona jest nie tylko dynamiczny, ale też oszczędny. Według najnowszych norm WLTP, potężny NX zużywa w cyklu mieszanym zaledwie 6,7 litra na 100 kilometrów. Żaden z klasowych rywali nie może pochwalić się podobnym wynikiem przy porównywalnych parametrach.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Niepowtarzalna oferta

Wiosenny okres to nie lada gratka dla miłośników SUV-ów. Lexus przygotował wyjątkową ofertę, w ramach której specjalna edycja OPTIMUM dostępna jest z korzyścią sięgającą 51 250 złotych. Polecamy też zapoznanie się z personalizowanym programem finansowym SMARTPLAN.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.