Ambulanse, izotermy, chłodnie, samochody warsztatowe, adaptacje na mikrobus lub transport osób niepełnosprawnych i wiele innych. To tylko niektóre propozycje spośród kilkudziesięciu możliwości dopasowania Trafica do własnych potrzeb. Producent współpracuje z wieloma firmami zdolnymi sprostać każdemu wyzwaniu. Poza tym Renault może też służyć jako samochód o charakterze biznesowym.
Wiele pomysłowych rozwiązań sprawia, że możliwości transportowe Trafica ogranicza jedynie wyobraźnia użytkownika. Auto występuje w dwóch wersjach długości. L2 może przewozić przedmioty o długości 415 centymetrów. To zasługa innowacyjnej klapy pod kanapą pasażera w pierwszym rzędzie. Użyteczna objętość auta wynosi 7,2 m3 dla odmiany L1 i 8,6 m3 dla L2. Prostopadłościan można wzbogacić licznymi uchwytami, hakami, zaczepami i wzmocnieniami. Regularne kształty pozwalają na umieszczenie w luku bagażowym trzech europalet.
Szukasz oszczędnego źródła napędu w aucie dostawczym? Dobrze trafiłeś. Renault montuje pod maską Trafica silnik 1.6 dCi występujący w wersji o mocy 95, 120, 125 lub 145 KM. W połączeniu z manualną skrzynią biegów okazuje się bardzo oszczędny. Producent deklaruje zużycie paliwa w cyklu średnim na poziomie 6 litrów. W najmocniejszej specyfikacji potrafi być również dynamiczny. Podróż z 8 pasażerami na pokładzie nie wpływa znacząco na osiągi i gwarantuje zastrzyk momentu obrotowego w każdej sytuacji.
Jako że mamy do czynienia z wszechstronnym samochodem, pokład można wzbogacić wieloma udogodnieniami z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. To między innymi:
Wybór jednego z 10 lakierów nadwozia stanowi dopiero początek konfiguracji. Setki możliwości konfiguracyjnych sprawiają, że możecie skompletować jedynego w swoim rodzaju Trafica. Do dyspozycji oddano również kilka rodzajów finansowania.