Niektóre grupy zawodowe mogą liczyć na duże rabaty i inne korzyści. Sprawdź, czy jesteś na liście

Jeśli jesteś w preferencyjnej grupie zawodowej, możesz liczyć na specjalne traktowanie przez sprzedawców. To nie tylko spore rabaty, lecz również specjalne oferty finansowania oraz dodatkowe usługi serwisowe. Warto z nich skorzystać.
Toyota Auris Freestyle Toyota Auris Freestyle fot. Toyota

Długa lista zawodów

Lista zawodów będących szczególnie traktowana jest naprawdę długa. O fachowców mocno dba między innymi Toyota, która na wiele sposobów stara się przyciągnąć ich do własnych salonów sprzedaży. Kto może liczyć na specjalne traktowanie?

To przedstawiciele branż kluczowych dla gospodarki. Znajdują się na niej taksówkarze, architekci, weterynarze, rolnicy, prawnicy, nauczyciele, lekarze, farmaceuci, a także przedstawiciele służb mundurowych. Do tej ostatniej formacji należy między innymi Wojsko Polskie, Żadarmeria Wojskowa, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służby Specjalne, Straż Pożarna i Straż Ochrony Kolei.

Aby skorzystać z szerokiego asortymentu korzyści, należy przedstawić sprzedawcy dowód osobisty, ważne prawo jazdy, skan uprawnień zawodowych i dyplomu ukończenia uczelni, a także potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej w określonych warunkach. Po spełnieniu wymaganych kryteriów można negocjować finalną ofertę.

Toyota RAV4 Toyota RAV4 fot. Toyota

Nie tylko rabat na samochód

Standardową ofertą jest rabat cenowy. Wszystko zależy od osobistych negocjacji, ale zwykle bonifikata wynosi od kilku do kilkunastu procent. To jednak nie koniec. Pozostając przy Toyocie: taksówkarze mogą liczyć na upusty na hybrydowego Aurisa kombi, a prócz tego:
- przedłużoną do 10 lat gwarancję na akumulator,
- specjalne warunki serwisowe (10 proc. rabatu na części, 15 proc. mniej za godzinę pracy serwisu),
- specjalne warunki finansowania SmartPlan,
- specjalne warunki ubezpieczenia, w którym ubezpieczyciel nie nalicza dodatkowych kosztów w związku z tym, że samochód jest taksówką.

Właściciele firm jednoosobowych

Warto też pamiętać, że specjalne oferty przygotowywane są też między innymi dla właścicieli jednoosobowych firm. Pakiet korzyści zawsze należy negocjować indywidualnie. Przed zakupem samochodu zapytaj sprzedawcę, czy z racji wykonywanego przez ciebie zawodu (lub prowadzonej działalności) przysługują ci zniżki i korzystnie skalkulowane programy finansowania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.