Co oznacza leasing 101 proc.? Miejskie auto za mniej niż tysiąc złotych miesięcznie

Leasing 101 proc. oznacza, że po całym okresie finansowania klient spłaci 101 proc. wartości samochodu, czyli za leasing zapłaci tylko 1 proc. ceny auta. Nic dziwnego, że to tak popularna forma finansowania. Na przykładzie najpopularniejszej marki w Polsce sprawdzamy, jaki samochód można mieć w leasingu 101 proc. za mniej niż tysiąc zł miesięcznie.
Skoda Fabia 2018 Skoda Fabia 2018 fot. Skoda

Samochody miejskie

Skoda, czyli najpopularniejsza marka w Polsce, jest oczywiście tylko przykładem - każdy producent ma w swojej ofercie leasingi, choć nie każdy tak tanie.

Skoda Citigo to najmniejsze auto czeskiej marki. Do wyboru jest jeden silnik benzynowy w dwóch wariantach mocy (1.0 MPI 60 i 75 KM). Najtańsza odmiana na liście wyposażenia standardowego ma m.in. LED-owe światła do jazdy dziennej, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, dzieloną tylną kanapę, port USB, wnętrze Ambition.

Wyprzedażowa cena wynosi 36 200 zł. Skoda oferuje Citigo w kilku wariantach finansowania:
- Dla klientów indywidualnych przewidziano kredyt niskich rat w tym przypadku wynoszący 362 zł brutto miesięcznie,
- Do klientów instytucjonalnych kierowany jest leasing niskich rat w tej samej cenie, ale z mniejszą wpłatą wstępną.
- Leasing 101 proc. 673 zł netto miesięcznie (niska rata wykupowa).

Skoda Rapid 2017 Skoda Rapid 2017 fot. Skoda

Między Fabią a Octavią

Samochodem prawie tak dużym jak zwykłe kompakty jest Skoda Rapid. Występuje ona w dwóch odmianach nadwozia: zwykłej (liftback) oraz Spaceback (hatchback). Obie dostępne są w leasingu 101 proc. w ratach odpowiednio 920 i 901 zł netto miesięcznie. Skoda oferuje Rapida również w kredycie i leasingu niskich rat. Raty miesięczne startują w tym przypadku z pułapu 495 zł brutto miesięcznie. Szczegóły (warunki, stawki i pełne cenniki) znajdują się poniżej.

Więcej o: