Które grupy zawodowe kupują auta taniej? Na liście są nie tylko taksówkarze

Rabaty przy zakupie, specjalne oferty finansowania, dodatkowe usługi serwisowe - przy zakupie auta warto zapytać o specjalną ofertę dla grup zawodowych. Kto może liczyć na specjalne traktowanie?
Toyota Auris Hybrid Toyota Auris Hybrid fot. Toyota

Nie tylko taksówkarze

Nasz przegląd specjalnych ofert dla grup zawodowych opieramy na ofercie Toyoty. Warto jednak pamiętać, że nie tylko ona daje rabaty np. nauczycielom. Kto w salonach japońskiej marki może liczyć na specjalne traktowanie? Na liście są m.in.:
- architekci,
- lekarze,
- weterynarze,
- farmaceuci,
- przedstawiciele służb mundurowych,
- prawnicy,
- nauczyciele,
- rolnicy.

Pełna lista zawodów i szczegóły ofert specjalnych znajdują się pod poniższym linkiem w zakładce "Biznes i Finansowanie".

Toyota Auris Hybrid Toyota Auris Hybrid fot. Toyota

Nie tylko rabat na samochód

Standardową ofertą jest rabat cenowy. Wszystko zależy od osobistych negocjacji, ale zwykle rabat wynosi od kilku do kilkunastu procent. To jednak nie koniec. Pozostając przy Toyocie: taksówkarze mogą liczyć na upusty na hybrydowego Aurisa kombi, a prócz tego:
- przedłużoną do 10 lat gwarancję na akumulator,
- specjalne warunki serwisowe (10 proc. rabatu na części, 15 proc. mniej za godzinę pracy serwisu),
- specjalne warunki finansowania SmartPlan,
- specjalne warunki ubezpieczenia, w którym ubezpieczyciel nie nalicza dodatkowych kosztów w związku z tym, że samochód jest taksówką.

Oferty dla innych grup zawodowych mogą się różnić. Sprawdź, na co mogą liczyć przedstawiciele twojego zawodu.

Warto też pamiętać, że specjalne oferty przygotowywane są też np. dla właścicieli jednoosobowych firm. Oferty zawsze negocjowane są indywidualnie. Przed zakupem samochodu zapytaj sprzedawcę, czy z racji wykonywanego przez ciebie zawodu (lub prowadzonej działalności) przysługują ci zniżki na samochód.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.