Samochody filmowych nieudaczników

Marcin Lewandowski
08.06.2012 11:40
A A A
Znowu w życiu mi nie wyszło... Czasem każdy z nas może zaśpiewać słowa piosenki Budki Suflera. Niektórzy filmowi bohaterowie mogliby wytatuować sobie ten wers na czole. Zobacz czy auta którymi jeździli były równie żałosne co oni sami...

Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku

Wśród głupich i głupszych filmów Głupi i głupszy jest najgłupszy najlepszy. A samochód jakim się poruszali bohaterowie równie idiotyczny co cała reszta. Psie ubranko dla vana i bak schowany pod łapą to szczegóły dopracowane do perfekcji, dzięki czemu film śmieszy w każdej sekundzie.

Komentarze (40)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: edix66

  Oceniono 33 razy 31

  Al Bundy i jego Dodge to gdzie ?

 • Gość: Wombat

  Oceniono 21 razy 19

  Co niby potwierdza wyjątek z vanem drużyny A? Nic nie potwierdza. Gdyby to idiotyczne powiedzenie miało sens, tym lepsza byłaby reguła im więcej miałaby wyjątków!

  A samo powiedzenie wywodzi się ze staroangielskiego, gdzie miało inne, znacznie bardziej logiczne znaczenie... W obecnym angielskim - an exception proves the rule - znaczy to samo, co po polsku, czyli nonsens. Natomiast "to prove" (udowadniać) wywodzi się ze staroangielskiego "provan" czyli testować, sprawdzać. Czyli w oryginale powiedzenie głosiło, że wyjątek TESTUJE regułę. I wtedy miało sens :-)

  Pozdrowienia dla prof. Jerzego Wełny, który prowadził zajęcia z historii angielskiego i przytoczył ten przykład na jednych zajęciach. Z całości niewiele pamiętam (poza kilkoma zdaniami w staroangielskim, no i poza tym, że porafię mniej więcej przeczytać "Canterbury Tales" Chaucera w oryginale, czyli tzw. middle English - angielskim średniowiecznym), ale ten przykład zapadł mi w pamięć, gdyż owo przysłowie zawsze kłóciło się z moim poczuciem logiki ;-)

 • Gość: gfg

  Oceniono 17 razy 15

  polecam zrobić ( bo przecież trudno to nazwać napisaniem ) artykuł o 1000 psich kupach w 1000 odsłonach jaki to by był impruwment. Pomyśl nieudaczniku autorze

 • prawdziwy.stefan

  Oceniono 22 razy 10

  Gdzie mogę kliknąć MINUS przy artykule? Bo nigdzie nie mogę znaleźć.
  DNO.

 • prawdaczasu

  Oceniono 12 razy 10

  "samochód jakim się poruszali bohaterowie równie idiotyczny co cała reszta"

  Wprawdzie nie oglądałem żadnego z filmów, ale patrząc na zdjęcie pierwsze, samochód-pies budzi we mnie dużo radości, ciepła i sympatii.

 • Gość: m

  Oceniono 10 razy 8

  a gdzie moje Polo ??????????????????????????????????????

  Hehe :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX