Samochody filmowych nieudaczników

08.06.2012 11:40
Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku

Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku Głupi i głupszy - samochód w psim ubranku

Znowu w życiu mi nie wyszło... Czasem każdy z nas może zaśpiewać słowa piosenki Budki Suflera. Niektórzy filmowi bohaterowie mogliby wytatuować sobie ten wers na czole. Zobacz czy auta którymi jeździli były równie żałosne co oni sami...
Komentarze (40)
Samochody filmowych nieudaczników
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: edix66

  Oceniono 33 razy 31

  Al Bundy i jego Dodge to gdzie ?

 • Gość: Wombat

  Oceniono 21 razy 19

  Co niby potwierdza wyjątek z vanem drużyny A? Nic nie potwierdza. Gdyby to idiotyczne powiedzenie miało sens, tym lepsza byłaby reguła im więcej miałaby wyjątków!

  A samo powiedzenie wywodzi się ze staroangielskiego, gdzie miało inne, znacznie bardziej logiczne znaczenie... W obecnym angielskim - an exception proves the rule - znaczy to samo, co po polsku, czyli nonsens. Natomiast "to prove" (udowadniać) wywodzi się ze staroangielskiego "provan" czyli testować, sprawdzać. Czyli w oryginale powiedzenie głosiło, że wyjątek TESTUJE regułę. I wtedy miało sens :-)

  Pozdrowienia dla prof. Jerzego Wełny, który prowadził zajęcia z historii angielskiego i przytoczył ten przykład na jednych zajęciach. Z całości niewiele pamiętam (poza kilkoma zdaniami w staroangielskim, no i poza tym, że porafię mniej więcej przeczytać "Canterbury Tales" Chaucera w oryginale, czyli tzw. middle English - angielskim średniowiecznym), ale ten przykład zapadł mi w pamięć, gdyż owo przysłowie zawsze kłóciło się z moim poczuciem logiki ;-)

 • Gość: gfg

  Oceniono 17 razy 15

  polecam zrobić ( bo przecież trudno to nazwać napisaniem ) artykuł o 1000 psich kupach w 1000 odsłonach jaki to by był impruwment. Pomyśl nieudaczniku autorze

 • prawdziwy.stefan

  Oceniono 22 razy 10

  Gdzie mogę kliknąć MINUS przy artykule? Bo nigdzie nie mogę znaleźć.
  DNO.

 • prawdaczasu

  Oceniono 12 razy 10

  "samochód jakim się poruszali bohaterowie równie idiotyczny co cała reszta"

  Wprawdzie nie oglądałem żadnego z filmów, ale patrząc na zdjęcie pierwsze, samochód-pies budzi we mnie dużo radości, ciepła i sympatii.

 • Gość: m

  Oceniono 10 razy 8

  a gdzie moje Polo ??????????????????????????????????????

  Hehe :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane