-
Czy pamiętasz o drogowej regule 25, 50, 100, 150 i 300 m?
Ta reguła drogowa jest szczególnie ważna. Odnosi się bowiem do ostrzegania kierowcy, ale i praw fizyki. Tak, fizyki! Bo drogi hamowania samochodu kierowca nie jest w stanie oszukać. Jak odczytywać tę zasadę i kiedy należy ją stosować?
-
To pierwszy samochód z wyświetlaczem na masce
Piątka powraca. I ma zamiar to zrobić w wielkim stylu. Pomijając stylizację inspirowaną klasycznym krewniakiem, samochód może też otrzymać serię ciekawych gadżetów. Jednym z nich jest ekran LCD umieszczony na masce.
-
Mapy Google do kibiców Formuły 1: Sorry, że wysłaliśmy was na pustynię
Po obejrzeniu wyścigu Formuły 1 kierowcy wsiedli do aut, wbili adresy w nawigację, a ta skierowała ich na objazd. Ten zaplanowała jednak piaszczystą drogą poprowadzoną przez środek pustyni. Teraz Google przeprasza za pomyłkę.
-
Nowy rodzaj prawa jazdy. Nawet nie wiesz o tym, że też je masz
Jeszcze chwilę temu mPrawo jazdy było tylko polskim prawem jazdy. Teraz włodarze UE chcą zrobić kierowcom prezent. Sprawią, że polska aplikacja zyska zasięg międzynarodowy. W ograniczonym sensie co prawda, ale zawsze.
-
Zamarzające uszczelki w drzwiach auta? Problem zniknie w pięć minut
Zima oznacza szereg wyzwań dla kierowców. Odśnieżanie i skrobanie szyb to dopiero początek listy. Poważnym problemem może być też marznięcie uszczelek w drzwiach. Jak otworzyć samochód o poranku tak, aby nie narazić się na drogą naprawę? Jest sposób.
-
Potrąciła własnego syna, kiedy chciała go uratować przed uzbrojonymi łobuzami
Opis tego zdarzenia brzmi trochę jak scenariusz filmu akcji. Młodzieniec z bronią zaatakował 12-latka. Poszkodowany wezwał zatem na pomoc matkę. Ta pojawiła się na miejscu prawie natychmiast. I postanowiła... przejechać łobuza samochodem. Potem było już tylko gorzej.
-
Jak wygląda hierarchia znaków? Kierowcy nie wiedzą, czy pionowe są ważniejsze
Przy polskich drogach stoi las znaków. Kolejna wielość jest namalowana na jezdni. Czy zatem znaki pionowe są np. ważniejsze od poziomych? To pytanie, które mogą zadawać sobie kierowcy. Odpowiedź na nie jest natomiast tylko jedna.
-
Czy w 2024 roku zapłacimy abonament za radio w samochodzie?
1 stycznia zbliża się dużymi krokami. A nowy rok zawsze oznacza powrót kolejnych opłat dla kierowców. Czy abonament za radio w samochodzie jest jedną z nich? W dużej mierze tak. Choć nie zapłaci go każdy kierowca.
-
Jak jeździć zimą? Jest jedna złota zasada
Zima stawia nowe wyzwania przed kierowcami. I to nawet tymi, którzy mają zamontowane w aucie opony zimowe. Bo z oponami jest jak z systemami bezpieczeństwa. Mają pomagać, a nie myśleć za kierowcę. Zatem jak jeździć zimą? Złota zasada jest jedna.
-
Nowe BMW M3 będzie na prąd. Znamy jego nazwę i datę premiery
BMW odsłania karty. Jeden z przedstawicieli marki oficjalnie potwierdza, że elektryczne BMW M3 powstanie. Wskazuje także datę premiery modelu. Jakiej mocy można się spodziewać po sedanie zasilanym siłą prądu?
-
Prawo jazdy będzie ważne tylko 5 lat? Jedna grupa kierowców w strachu
Unia Europejska nie przebiera w środkach. Chce skrócić termin ważności prawa jazdy do maksymalnie 5 lat. Po tym czasie nie tylko wyśle kierowcę na obowiązkowe badania lekarskie, ale i egzamin sprawdzając. Całe szczęście regulacja ma dotyczyć jednej grupy prowadzących.
-
Odmrażacz do szyb - ile kosztuje i czy można zrobić samemu? Zapomnij o skrobaniu
Wystarczy kilka psiknięć i szron znika z szyby. Bez skrobania. A to dopiero pierwsza z dobrych informacji dla kierowców. Druga jest taka, że środek jest naprawdę tani, a dodatkowo można też go zrobić własnoręcznie w domu. Każdy posiada wszystkie kładniki w kuchni.
-
Nowy obowiązek dla kierowców. Najniższa kara to 500 zł, może być znacznie wyższa
1 stycznia 2024 r. zmienią się przepisy w zakresie rejestrowania samochodów używanych. I zmiana jest szeroko zakrojona. Zniknie jedno z pojęć, pojawią się nowe terminy na rejestrację (30, 90 i 180 dni) oraz dwukrotnie wzrośnie kara za brak dopełnienia procedury.
-
Koenigsegg pobił rekord gotlandzkiego toru. Chcesz zobaczyć, jak to wyglądało?
Koenigsegg Jesko pokonał szwedzką pętlę w czasie dużo krótszym od Porsche GT3 RS MR. A i tak jechał zaledwie na pół gwizdka... Każdy, kto chciałby zobaczyć, jak wyglądało bicie rekordu, ma okazję pokonać pętlę razem z kierowcą. Sposób jest prosty.
-
Zatkane lub zamarznięte spryskiwacze - co robić? Każdy kierowca powinien to wiedzieć
Zima oznacza problemy z akumulatorem, ale także i spryskiwaczami. Co powinien zrobić kierowca w sytuacji, w której okaże się, że płyn do spryskiwaczy zamarzł, ewentualnie zatkała się jedna z dysz? Rozwiązania na ogół są proste i tanie.
-
Kierowca Tesli: "odkładajcie to, co oszczędzacie na benzynie. Pieniądze mogą się przydać"
Samochody elektryczne są tanie w eksploatacji. To koronny argument na rzecz elektromobilności. I pewnie jest w nim sporo racji. Oczywiście do momentu, w którym w aucie nie trzeba będzie wymienić baterii. Koszt naprawy "zje" wszystkie oszczędności.
-
Pamiętacie DJ-a Tiesto? Jeździ autem godnym króla dyskotek
Najlepszy DJ świata musi jeździć samochodem godnym króla? Tiesto ewidentnie poszedł zatem we właściwym kierunku. Bo nie dość, że zdecydował się na Rollsa, to jeszcze wybrał model "1 of 1". Jego Cullinan został bowiem zmodyfikowany przez Mansory.
-
Czym różni się strefa zamieszkania od drogi wewnętrznej? Kierowcy nie widzą różnicy
Droga wewnętrzna i strefa zamieszkania są tym samym? Błąd i to poważny. Różni je nie tylko kwestia zakresu obowiązywania przepisów o ruchu drogowym, ale też sprawa związana z przywilejami przypisanymi pieszym.
-
Tylko w USA: drogowa kłótnia zakończyła się strzelaniną [WIDEO]
Agresja drogowa nie prowadzi do niczego dobrego. I przekonało się o tym dwóch kierowców w USA. Jeden, choć początkowo był agresorem, został ostatecznie postrzelony. Drugi, choć początkowo był ofiarą, trafił do aresztu.
-
Jak rozpoznać motocyklistę w aucie? To prostsze, niż myślisz
Bycie motocyklistą wcale nie oznacza, że kierowca porusza się wyłącznie jednośladem. Na sezon zimowy osoby takie muszą się przesiąść do auta osobowego. Czy da się je rozpoznać w czasie jazdy? Pewnie. Jest kilka sygnałów mówiących o jednośladowym rodowodzie.