Tak było rok temu. Wielcy zwycięzcy poprzedniej edycji The Best of Moto

W zeszłym roku nagrodę główną i miano Samochodu Roku zgarnął Ford Mustang Mach-E. Ale nie tylko elektryczny SUV Forda miał powody do zadowolenia na uroczystej gali The Best of Moto 2021.

Zeszłoroczna stawka była wyjątkowo wyrównana, a nominowani walczyli w kategorii głównej, jedenastu specjalnych oraz czterech eksperckich.

Samochodem Roku 2021 został Ford Mustang Mach-E. To właśnie na Mustanga Mach-E głosowali nasi czytelnicy, pewni że to ten model zasługuje na najbardziej prestiżową statuetkę. Większość jurorów także umieściła Mustanga Mach-E na pierwszym miejscu, ale to nie była wcale łatwa decyzja. Najgroźniejszymi konkurentami elektrycznego Forda byli zdecydowanie Audi e-tron GT, Hyundai IONIQ 5, Kia EV6, Skoda Enyaq iV oraz Volkswagen ID.4. Wyrównana (i elektryczna) stawka.

Gala The Best of Moto 2021Kategoria główna The Best of Moto 2022. Wybieramy Samochód Roku

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. I to właśnie Mustang nie dał reszcie szans rok temu. Ciekawe, kto wygra w tym roku...

Jak przyznawana jest nagroda główna w plebiscycie The Best of Moto? W 2021 r. przyznało ją jury, w którego skład weszli eksperci redakcji Moto.pl  oraz osoby spoza portalu, ale związane ze światem motoryzacji: Dagmara Kowalska, dziennikarka Radia Chilli Zet oraz Maciej Pertyński, juror World Car of the Year, dziennikarz i vloger motoryzacyjny. Swojego faworyta w kategorii głównej wybierali także nasi czytelnicy. Ich zsumowane odpowiadają głosowi jednego jurora. Zwykle czytelnicy i jurorzy są zgodni i głosują bardzo podobnie.

W zeszłym roku wspólnie zdecydowaliśmy, że na tytuł Samochodu Roku zasługuje Ford Mustang Mach-E. W poprzednich edycjach w kategorii głównej triumfowały kolejno Kia Stinger, Porsche 911 oraz Skoda Octavia.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E fot. Ford

Kategorie specjalne. Tutaj decydowali tylko i wyłącznie nasi czytelnicy

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w edycji 2021 przygotowaliśmy kategorie specjalne. Tutaj liczyły się tylko i wyłącznie głosy naszych czytelników. Ani redakcja, ani jurorzy nie mieli nic do powiedzenia. To czytelnicy wybrali Samochody Roku w poszczególnych kategoriach. Ale nie tylko samochody. Jedenastkę zamyka influencer motoryzacyjny. Oto zwycięzcy w każdej kategorii:

 • Samochód miejski - Skoda Fabia
 • Samochód praktyczny - Kia EV6
 • Samochód rodzinny - Volkswagen ID.4
 • Mały samochód dla aktywnych - Toyota Yaris Cross
 • Samochód uniwersalny - Kia Sorento PHEV
 • Samochód luksusowy - Mercedes EQS
 • Samochód sportowy - Porsche 911 GT3
 • Samochód legenda - Mazda MX-5
 • Napęd alternatywny - Toyota Mirai
 • Innowacja motoryzacyjna roku -  Audi e-tron GT
 • Influencer motoryzacyjny roku - Karolina Pilarczyk

W edycji 2022 nasi czytelnicy będą głosować jeszcze w kategorii "Gadżet motoryzacyjny roku".

The Best of MotoThe Best of Moto fot. Moto.pl

Cztery dodatkowe kategorie oceniane przez ekspertów. I czterech kolejnych wygranych

Oprócz tego, wyselekcjonowane grono jurorów przyznało nagrody w czterech dodatkowych kategoriach:

 • Produkt finansowy branży motoryzacyjnej - Mercedes Rent&Drive 1% na elektryczny model EQV 
 • Odpowiedzialność społeczna biznesu - Ekogwiazda- konkurs Mercedesa dla uczniów
 • Design roku - Hyundai IONIQ 5
 • Najlepsze działanie reklamowe na polskim rynku - Mitsubishi Eko-Tropy Bartka Topy 

Rozdawaliśmy nie tylko statuetki, ale także nagrody dla czytelników. Tak samo będzie w tym roku

Nie wyobrażamy sobie plebiscytu The Best of Moto bez naszych czytelników. Ich zsumowane głosy odpowiadają w końcu głosowi jednego jurora - tytuł najlepszego auta wybierają wspólnie eksperci i czytelnicy. Za to w 11 kategoriach specjalnych decydujący głos należy już tylko i wyłącznie do głosujących. Podobnie jak w trzech poprzednich edycjach również i w 2021 rozdaliśmy głosującym atrakcyjne nagrody.

Na rok 2022 przygotowaliśmy kolejne. Nie ma więc co wspominać i zwlekać. Wybierzcie swojego faworyta w TYM MIEJSCU. Każdy głos to szansa na nagrody.

Więcej o: