Tak było rok temu. Wielcy zwycięzcy poprzedniej edycji The Best of Moto

W zeszłym roku nagrodę główną i miano Samochodu Roku zgarnął Ford Mustang Mach-E. Ale nie tylko elektryczny SUV Forda miał powody do zadowolenia na uroczystej gali The Best of Moto 2021.

Zeszłoroczna stawka była wyjątkowo wyrównana, a nominowani walczyli w kategorii głównej, jedenastu specjalnych oraz czterech eksperckich.

Samochodem Roku 2021 został Ford Mustang Mach-E. To właśnie na Mustanga Mach-E głosowali nasi czytelnicy, pewni że to ten model zasługuje na najbardziej prestiżową statuetkę. Większość jurorów także umieściła Mustanga Mach-E na pierwszym miejscu, ale to nie była wcale łatwa decyzja. Najgroźniejszymi konkurentami elektrycznego Forda byli zdecydowanie Audi e-tron GT, Hyundai IONIQ 5, Kia EV6, Skoda Enyaq iV oraz Volkswagen ID.4. Wyrównana (i elektryczna) stawka.

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. I to właśnie Mustang nie dał reszcie szans rok temu. Ciekawe, kto wygra w tym roku...

Jak przyznawana jest nagroda główna w plebiscycie The Best of Moto? W 2021 r. przyznało ją jury, w którego skład weszli eksperci redakcji Moto.pl  oraz osoby spoza portalu, ale związane ze światem motoryzacji: Dagmara Kowalska, dziennikarka Radia Chilli Zet oraz Maciej Pertyński, juror World Car of the Year, dziennikarz i vloger motoryzacyjny. Swojego faworyta w kategorii głównej wybierali także nasi czytelnicy. Ich zsumowane odpowiadają głosowi jednego jurora. Zwykle czytelnicy i jurorzy są zgodni i głosują bardzo podobnie.

W zeszłym roku wspólnie zdecydowaliśmy, że na tytuł Samochodu Roku zasługuje Ford Mustang Mach-E. W poprzednich edycjach w kategorii głównej triumfowały kolejno Kia Stinger, Porsche 911 oraz Skoda Octavia.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E fot. Ford

Kategorie specjalne. Tutaj decydowali tylko i wyłącznie nasi czytelnicy

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w edycji 2021 przygotowaliśmy kategorie specjalne. Tutaj liczyły się tylko i wyłącznie głosy naszych czytelników. Ani redakcja, ani jurorzy nie mieli nic do powiedzenia. To czytelnicy wybrali Samochody Roku w poszczególnych kategoriach. Ale nie tylko samochody. Jedenastkę zamyka influencer motoryzacyjny. Oto zwycięzcy w każdej kategorii:

 • Samochód miejski - Skoda Fabia
 • Samochód praktyczny - Kia EV6
 • Samochód rodzinny - Volkswagen ID.4
 • Mały samochód dla aktywnych - Toyota Yaris Cross
 • Samochód uniwersalny - Kia Sorento PHEV
 • Samochód luksusowy - Mercedes EQS
 • Samochód sportowy - Porsche 911 GT3
 • Samochód legenda - Mazda MX-5
 • Napęd alternatywny - Toyota Mirai
 • Innowacja motoryzacyjna roku -  Audi e-tron GT
 • Influencer motoryzacyjny roku - Karolina Pilarczyk

W edycji 2022 nasi czytelnicy będą głosować jeszcze w kategorii "Gadżet motoryzacyjny roku".

The Best of MotoThe Best of Moto fot. Moto.pl

Cztery dodatkowe kategorie oceniane przez ekspertów. I czterech kolejnych wygranych

Oprócz tego, wyselekcjonowane grono jurorów przyznało nagrody w czterech dodatkowych kategoriach:

 • Produkt finansowy branży motoryzacyjnej - Mercedes Rent&Drive 1% na elektryczny model EQV 
 • Odpowiedzialność społeczna biznesu - Ekogwiazda- konkurs Mercedesa dla uczniów
 • Design roku - Hyundai IONIQ 5
 • Najlepsze działanie reklamowe na polskim rynku - Mitsubishi Eko-Tropy Bartka Topy 

Rozdawaliśmy nie tylko statuetki, ale także nagrody dla czytelników. Tak samo będzie w tym roku

Nie wyobrażamy sobie plebiscytu The Best of Moto bez naszych czytelników. Ich zsumowane głosy odpowiadają w końcu głosowi jednego jurora - tytuł najlepszego auta wybierają wspólnie eksperci i czytelnicy. Za to w 11 kategoriach specjalnych decydujący głos należy już tylko i wyłącznie do głosujących. Podobnie jak w trzech poprzednich edycjach również i w 2021 rozdaliśmy głosującym atrakcyjne nagrody.

Na rok 2022 przygotowaliśmy kolejne. Nie ma więc co wspominać i zwlekać. Wybierzcie swojego faworyta w TYM MIEJSCU. Każdy głos to szansa na nagrody.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.