Kategoria główna The Best of Moto 2022. Renault Megane E-Tech Samochodem Roku!

W 2022 r. finałowa czternastka w kategorii głównej plebiscytu The Best of Moto była wyjątkowo wyrównana. Wybór nie był łatwy. O wielkim wygranym zdecydowały glosy jurorów oraz czytelników Moto.pl, a Samochodem Roku 2022 zostało Renault Megane E-Tech.

Do tej pory w The Best of Moto triumfowały... Kia Stinger, Porsche 911, Skoda Octavia, Ford Mustang Mach-E, a w tym...

Renault Megane E-Tech. To właśnie elektryczny crossover rodem z Francji został w tym roku Samochodem Roku 2022. 

Kategoria główna to najbardziej prestiżowa i zdecydowanie najtrudniejsza do rozstrzygnięcia kategoria. To zawsze ciężki orzech do zgryzienia. Który samochód jest lepszy? Mały i tani SUV, klasyczny kompaktowy hatchback, elektryk nowej ery, legendarna terenówka czy może jednak stricte sportowy model, łamiący barierę trzech sekund do setki?  

W 2022 r. wszystkich pogodziło Renault Megane E-Tech. Model symboliczny i ważny nie tylko dla francuskiej marki, ale całego europejskiego rynku. To nowoczesny, elektryczny crossover, który ma zelektryfikować ulice Starego Kontynentu. 

Jak wybierany jest Samochód Roku w naszym plebiscycie?

Zazwyczaj polskie plebiscyty motoryzacyjne odbywają się według utartych schematów. Samochód roku wybierają jurorzy (najczęściej związani z jedną redakcją) lub internauci. The Best of Moto to jednak wydarzenie bez precedensu. Jeszcze nigdy w Polsce nikt nie przeprowadzał plebiscytu w taki sposób i na tak szeroką skalę. Nagrodę główną przyznaje jury, w którego skład weszli eksperci redakcji Moto.pl oraz osoby spoza wortalu.

Swojego faworyta w kategorii głównej wybierają także nasi czytelnicy. Ich zsumowane głosy odpowiadają głosowi jednego jurora.

Kto dostał się do finału głównej kategorii w tym roku?

Do finału zakwalifikowaliśmy 14 modeli. Kolejność oczywiście alfabetyczna.

 1. Alfa Romeo Tonale
 2. BMW i7
 3. Citroen C5 X Plug-in Hybrid
 4. Dacia Jogger
 5. DS 4
 6. Ford Ranger Raptor
 7. Jeep Grand Cherokee 4xe Plug-in Hybrid
 8. Mazda CX-60 PHEV
 9. Nissan ARIYA
 10. Opel Astra Hatchback
 11. Range Rover Sport
 12. Renault Megane E-Tech elektryczne
 13. SERES 3
 14. Volkswagen ID. Buzz
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.