Kategoria główna The Best of Moto 2022. Wybieramy Samochód Roku

W 2022 r. finałowa czternastka w kategorii głównej plebiscytu The Best of Moto jest wyjątkowo wyrównana. Wybór z pewnością nie będzie łatwy. O wielkim wygranym zdecydują glosy jurorów oraz czytelników Moto.pl.

Kia Stinger, Porsche 911, Skoda Octavia, Ford Mustang Mach-E i... Już niedługo poznamy kolejny samochód, który dołączy do grona wielkich zwycięzców The Best of Moto. Kategoria główna to najbardziej prestiżowa i zdecydowanie najtrudniejsza do rozstrzygnięcia kategoria. To zawsze ciężki orzech do zgryzienia. Który samochód jest lepszy? Mały i tani SUV, klasyczny kompaktowy hatchback, elektryk nowej ery, legendarna terenówka czy może jednak stricte sportowy model, łamiący barierę trzech sekund do setki? Tu o wasze uznanie walczą wszyscy, a tegoroczna czternastka była wyjątkowo zróżnicowana i wyrównana.

Jak wybierany jest Samochód Roku w naszym plebiscycie?

Zazwyczaj polskie plebiscyty motoryzacyjne odbywają się według utartych schematów. Samochód roku wybierają jurorzy (najczęściej związani z jedną redakcją) lub internauci. The Best of Moto to jednak wydarzenie bez precedensu. Jeszcze nigdy w Polsce nikt nie przeprowadzał plebiscytu w taki sposób i na tak szeroką skalę. Nagrodę główną przyznaje jury, w którego skład weszli eksperci redakcji Moto.pl oraz osoby spoza wortalu.

Swojego faworyta w kategorii głównej wybieracie także wy - nasi czytelnicy. Wasze zsumowane głosy odpowiadają głosowi jednego jurora. Głosować można w tym miejscu.

Kto dostał się do finału głównej kategorii w tym roku?

To już czwarta edycja plebiscytu The Best of Moto. W pierwszej triumfowała Kia Stinger, a w drugiej - Porsche 911. Co ciekawe, w obydwu przypadkach jurorzy oraz czytelnicy byli zgodni i głosowali dokładnie tak samo. W 2020 r. wszystkich pogodziła z kolei nowa Skoda Octavia. W zeszłym roku wielkim zwycięzcą okazał się Ford Mustang Mach-E.

Do finału zakwalifikowaliśmy 14 modeli. Kolejność oczywiście alfabetyczna.

 1. Alfa Romeo Tonale
 2. BMW i7
 3. Citroen C5 X Plug-in Hybrid
 4. Dacia Jogger
 5. DS 4
 6. Ford Ranger Raptor
 7. Jeep Grand Cherokee 4xe Plug-in Hybrid
 8. Mazda CX-60 PHEV
 9. Nissan ARIYA
 10. Opel Astra Hatchback
 11. Range Rover Sport
 12. Renault Megane E-Tech elektryczne
 13. SERES 3
 14. Volkswagen ID. Buzz

Który samochód z tej czternastki twoim zdaniem powinien zdobyć nagrodę główną? Kliknij TUTAJ i wybierz. Każdy głos to szansa na atrakcyjne nagrody.

Więcej o: