Kategorie specjalne The Best of Moto 2023. Czytelnicy wybrali 14 zwycięzców

Jest to szczególna część plebiscytu, w której liczą się tylko głosy naszych czytelników. Jurorzy nie mają tu nic do powiedzenia. W 2023 r. nasi czytelnicy przyznali nagrody w 14 kategoriach. Oto lista zwycięzców.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w edycji 2023 przygotowaliśmy kategorie specjalne. Tutaj liczą się tylko i wyłącznie głosy naszych czytelników. Ani redakcja, ani jurorzy nie mają nic do powiedzenia. To czytelnicy wybrali Samochody Roku w poszczególnych kategoriach. Ale nie tylko samochody. Idąc z trendami w mediach, do listy kategorii dodaliśmy Influencera Roku. Rok temu pojawił się gadżet motoryzacyjny roku. W edycji 2023 nastał czas na kolejne zmiany i porządki. Na liście pojawiły się Samochody Dostawcze oraz dwie kategorie dla miłośników jednośladów. Oto wielcy zwycięzcy: 

Samochód miejski 

Dla większości kierowców do kategorii samochodów miejskich zaliczają się głównie auta segmentu A. Ale przecież w mieście świetnie sobie radzą także pojazdy segmentu B. Dlatego postanowiliśmy, że w tej kategorii można oddawać głos na pojazdy z tych dwóch segmentów.  

 Zwycięzca: Jeep Avenger 

Samochód praktyczny 

Samochód praktyczny. Taki, który jest wystarczająco przestronny, by można się nim było wybrać w podróż, a jednocześnie nie jest za duży, by łatwo go było zaparkować w mieście. Niektóre modele mają nowatorskie rozwiązania, które czynią je jeszcze bardziej przydatnymi dla użytkowników. Takie zazwyczaj są samochody szeroko pojętego segmentu C, na które można oddawać głosy w tej kategorii.  

Zwycięzca: Honda ZR-V 

Samochód rodzinny 

Rodziny zazwyczaj potrzebują sporo miejsca na bagaże. Ważny jest też dla nich komfort podczas dalekich podróży. A to oferują samochody segmentu C i D. I to właśnie na nie można oddawać głosy w kategorii auto rodzinne.  

Zwycięzca: Mazda CX-60 Diesel 

Mały samochód dla aktywnych 

Rewolucję w motoryzacji widać także w samochodach segmentu B. Nie tylko stają się coraz większe, ale także coraz bardziej nowatorskie. W nowych modelach pojawiają się najnowsze rozwiązania technologiczne, które dotąd w tej wielkości pojazdach były niedostępne. Dlatego w tej kategorii można oddawać głos na coraz ciekawsze pojazdy (m.in. crossovery) segmentu B i te zahaczające o segment C. 

Zwycięzca: Renault Captur 

Samochód uniwersalny 

Samochód uniwersalny to taki, który sprawdzi się w każdych warunkach. Dla jednych będzie to pojazd wystarczająco przestronny dla potrzeb rodziny, wystarczająco komfortowy podczas długich podróży, a jednocześnie nie za duży, by znalezienie miejsca do parkowania nie było zbyt uciążliwe. Dobrze, też, by dzięki podwyższonemu prześwitowi umożliwił dojazd do domu lub na działkę w okresie, gdy drogi gruntowe stają się grząskie lub są pokryte śniegiem. Z kolei inni do tej kategorii zaliczą samochody nieco większe, które mają duże możliwości przewozowe. Wszystkie te cechy mają SUV-y i crossovery segmentu C i D, na które można głosować w tej kategorii.  

Zwycięzca: Kia XCeed 

Samochód luksusowy 

Luksus dla wielu osób znaczy coś innego. Jesteśmy ciekawi, czym jest dla naszych czytelników, dlatego ta kategoria jest szeroka i postanowiliśmy „wystawić" w niej różne propozycje modeli z segmentu premium.  

Zwycięzca: Rolls-Royce Spectre 

Samochód sportowy 

Kategoria "Samochód sportowy" jest złożona. Bo czy najlepszym autem sportowym będzie samochód, który najszybciej przyspiesza od 0 do 100 km/h, czy może lepszy okaże się ten mniej dynamiczny, ale za to dający więcej emocji podczas prowadzenia? O tym zdecyduje głos czytelników w tej kategorii.  

Zwycięzca: Porsche 911 S/T 

Samochód legenda 

Na rynku jest wiele wspaniałych samochodów, ale tylko niektóre mogą zostać nominowane do kategorii samochód legenda. Do tego miana pretendują modele, które z różnych względów mają szerokie rzesze fanów na całym świecie lub stały się ikonami popkultury. 

Zwycięzca: BMW M3 Touring 

Samochód dostawczy 

W segmencie samochodów dostawczych dzieje się równie dużo co w osobówkach i mają równie wielki wpływ na przyszłość motoryzacji. Pracują przecież codziennie w naszych miastach i wożą towary po drogach, a często... o nich zapominamy. Niesłusznie! To nowa kategoria w naszym plebiscycie i spodziewamy się w niej zażartej walki o tytuł. 

Zwycięzca: Ford Transit Custom 

Innowacja motoryzacyjna roku 

W tej szerokiej kategorii chcemy, by nasi czytelnicy wybrali najważniejszą spośród różnych innowacji motoryzacyjnych tego roku. Jakie zastosowane rozwiązanie technologiczne miało w 2020 r. największe znaczenie?  

Zwycięzca: Audi platforma PPE 

Influencer motoryzacyjny roku 

Świat mediów się zmienia. Obok tych tradycyjnych, doskonale w tej roli sprawdzają się także te nowe. Naturalnym następstwem rozwoju social mediów jest pojawienie się w przestrzeni medialnej tzw. influencerów, czyli osób, które są źródłem informacji i inspiracji dla wielu internautów. Moto.pl, jako nowoczesne medium, dostrzega ten trend i zachęca do oddawania głosów na swojego ulubionego influencera branży motoryzacyjnej.  

Zwycięzca: Barry Moto 

Gadżet motoryzacyjny roku 

W świecie motoryzacji zmieniają się nie tylko samochody, ale także różnego rodzaju akcesoria i gadżety dla zmotoryzowanych. W tej pojemnej kategorii przedstawiamy różnego rodzaju przedmioty ułatwiające lub uprzyjemniające życie użytkownikom samochodów.   

Zwycięzca: Mio MiVue 955WD 

Skutery i motocykle 125 cm3 

Nie da się nie zauważyć, że wśród kierowców samochodów coraz większą popularnością cieszą się pojazdy, które można prowadzić mając prawo jazdy kat. B lub AM. Są wśród nich nie tylko skutery i motocykle z silnikami do pojemności 125 cm3 ale także quady i trójkołowce z homologacją I5e. 

Zwycięzca: Vespa Primavera 125 cc Mickey Mouse 

Motocykle 

Jest to kategoria, która jest ukłonem w stronę społeczności kierowców szczególnie ceniących sobie wrażenia z jazdy, jakie dają jednoślady, do których prowadzenia jest wymagana kat. A prawa jazdy. 

Zwycięzca: Suzuki V-Strom 800DE 
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.