Kategorie specjalne The Best of Moto 2022. Czytelnicy wybiorą aż 12 zwycięzców

Jest to szczególna część plebiscytu, w której liczą się tylko głosy naszych czytelników. Jurorzy nie mają tu już nic do powiedzenia. Głosy zbieramy w 12 kategoriach. Każdy głos to szansa na wygranie nagród.

Samochód miejski

Dla większości kierowców do kategorii samochodów miejskich zaliczają się głównie auta segmentu A. Ale przecież w mieście świetnie sobie radzą także pojazdy segmentu B. Dlatego postanowiliśmy, że w tej kategorii można oddawać głos na pojazdy z tych dwóch segmentów.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Samochód praktyczny

Samochód praktyczny. Taki, który jest wystarczająco przestronny, by można się nim było wybrać w podróż, a jednocześnie nie jest za duży, by łatwo go było zaparkować w mieście. Niektóre modele mają nowatorskie rozwiązania, które czynią je jeszcze bardziej przydatnymi dla użytkowników. Takie zazwyczaj są samochody szeroko pojętego segmentu C, na które można oddawać głosy w tej kategorii.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Samochód rodzinny

Rodziny zazwyczaj potrzebują sporo miejsca na bagaże. Ważny jest też dla nich komfort podczas dalekich podróży. A to oferują samochody segmentu C i D. I to właśnie na nie można oddawać głosy w kategorii auto rodzinne.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Mały samochód dla aktywnych

Rewolucję w motoryzacji widać także w samochodach segmentu B. Nie tylko stają się coraz większe, ale także coraz bardziej nowatorskie. W nowych modelach pojawiają się najnowsze rozwiązania technologiczne, które dotąd w tej wielkości pojazdach były niedostępne. Dlatego w tej kategorii można oddawać głos na coraz ciekawsze pojazdy (m.in. crossovery) segmentu B i te zahaczające o segment C.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Samochód uniwersalny

Samochód uniwersalny to taki, który sprawdzi się w każdych warunkach. Dla jednych będzie to pojazd wystarczająco przestronny dla potrzeb rodziny, wystarczająco komfortowy podczas długich podróży, a jednocześnie nie za duży, by znalezienie miejsca do parkowania nie było zbyt uciążliwe. Dobrze, też, by dzięki podwyższonemu prześwitowi umożliwił dojazd do domu lub na działkę w okresie, gdy drogi gruntowe stają się grząskie lub są pokryte śniegiem. Z kolei inni do tej kategorii zaliczą samochody nieco większe, które mają duże możliwości przewozowe. Wszystkie te cechy mają SUV-y i crossovery segmentu C i D, na które można głosować w tej kategorii.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Samochód luksusowy

Luksus dla wielu osób znaczy coś innego. Jesteśmy ciekawi, czym jest dla naszych czytelników, dlatego ta kategoria jest szeroka i postanowiliśmy „wystawić" w niej różne propozycje modeli z segmentu premium.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Samochód sportowy

Kategoria "Samochód sportowy" jest złożona. Bo czy najlepszym autem sportowym będzie samochód, który najszybciej przyspiesza od 0 do 100 km/h, czy może lepszy okaże się ten mniej dynamiczny, ale za to dający więcej emocji podczas prowadzenia? O tym zdecyduje głos czytelników w tej kategorii.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Samochód legenda

Na rynku jest wiele wspaniałych samochodów, ale tylko niektóre mogą zostać nominowane do kategorii samochód legenda. Do tego miana pretendują modele, które z różnych względów mają szerokie rzesze fanów na całym świecie lub stały się ikonami popkultury.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Napęd alternatywny

Postęp technologiczny jest mocno zauważalny w świecie motoryzacji. Dotyczy to zwłaszcza rozwoju alternatywnych źródeł napędu. Czy na miano najlepszego w tej kategorii zasługują wciąż ulepszane układy hybrydowe? A może jednak wybór padnie na napęd elektryczny?

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Innowacja motoryzacyjna roku

W tej szerokiej kategorii chcemy, by nasi czytelnicy wybrali najważniejszą spośród różnych innowacji motoryzacyjnych tego roku. Jakie zastosowane rozwiązanie technologiczne miało w 2020 r. największe znaczenie?

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Influencer motoryzacyjny roku

Świat mediów się zmienia. Obok tych tradycyjnych, doskonale w tej roli sprawdzają się także te nowe. Naturalnym następstwem rozwoju social mediów jest pojawienie się w przestrzeni medialnej tzw. influencerów, czyli osób, które są źródłem informacji i inspiracji dla wielu internautów. Moto.pl, jako nowoczesne medium, dostrzega ten trend i zachęca do oddawania głosów na swojego ulubionego influencera branży motoryzacyjnej.

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Gadżet motoryzacyjny roku 

W świecie motoryzacji zmieniają się nie tylko samochody, ale także różnego rodzaju akcesoria i gadżety dla zmotoryzowanych. W tej pojemnej kategorii przedstawiamy różnego rodzaju przedmioty ułatwiające lub uprzyjemniające życie użytkownikom samochodów. 

Na swojego faworyta zagłosujesz TUTAJ.

Więcej o: