Kategoria główna The Best of Moto 2021. Ford Mustang Mach-E Samochodem Roku

W 2021 r. finałowa czternastka w kategorii głównej plebiscytu The Best of Moto jest wyjątkowo wyrównana. Wybór z pewnością nie był łatwy. O wielkim wygranym zdecydowały glosy jurorów oraz czytelników Moto.pl.

Kia Stinger, Porsche 911, Skoda Octavia i... na dzisiejszej gali poznaliśmy kolejny samochód, który dołączył do grona wielkich zwycięzców The Best of Moto. Właśnie zakończyła się czwarta edycja plebiscytu, w której wspólnie z wami wybieraliśmy Samochody Roku. Kategoria główna to najbardziej prestiżowa i zdecydowanie najtrudniejsza do rozstrzygnięcia kategoria. To zawsze ciężki orzech do zgryzienia. Który samochód jest lepszy? Mały i tani SUV, klasyczny kompaktowy hatchback, elektryk nowej ery, legendarna terenówka czy może jednak stricte sportowy model, łamiący barierę trzech sekund do setki? Tu o wasze uznanie walczą wszyscy, a tegoroczna czternastka była wyjątkowo zróżnicowana i wyrównana.

Znamy już zwycięzcę najbardziej prestiżowej kategorii!

Ford Mustang Mach-E Samochodem Roku Moto.pl

Gratulujemy!

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E fot. Ford

Jak wybierany jest Samochód Roku w naszym plebiscycie?

Zazwyczaj polskie plebiscyty motoryzacyjne odbywają się według utartych schematów. Samochód roku wybierają jurorzy (najczęściej związani z jedną redakcją) lub internauci. The Best of Moto to jednak wydarzenie bez precedensu. Jeszcze nigdy w Polsce nikt nie przeprowadzał plebiscytu w taki sposób i na tak szeroką skalę. Nagrodę główną przyznaje jury, w którego skład weszli eksperci redakcji Moto.pl oraz osoby spoza wortalu. Swojego faworyta w kategorii głównej wybieracie także wy - nasi czytelnicy. Wasze zsumowane głosy odpowiadają głosowi jednego jurora.

Kto dostał się do finału głównej kategorii w tym roku?

To już trzecia edycja plebiscytu The Best of Moto. W pierwszej triumfowała Kia Stinger, a w drugiej - Porsche 911. Co ciekawe, w obydwu przypadkach jurorzy oraz czytelnicy byli zgodni i głosowali dokładnie tak samo. W 2020 r. wszystkich pogodziła z kolei nowa Skoda Octavia. W tym roku wielkim zwycięzcą okazał się Ford Mustang Mach-E. Do finału zakwalifikowaliśmy 14 modeli:

 1. Audi e-tron RS
 2. BMW iX
 3. Dacia Spring
 4. Fiat 500e
 5. Ford Mustang Mach-E
 6. Hyundai IONIQ 5
 7. Jaguar F-Pace
 8. Jeep Wrangler 4xe
 9. Kia EV6
 10. Mercedes EQS
 11. Nissan Qashqai
 12. Porsche 911 GT3
 13. Skoda Enyaq iV
 14. Volkswagen ID.4
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.