Tak było rok temu. Wielcy zwycięzcy poprzedniej edycji The Best of Moto

Filip Trusz
Skoda Octavia zdobyła główną nagrodę w plebiscycie The Best of Moto 2020. Była to wspólna decyzja czytelników i dziennikarzy Moto.pl. Czytelnicy wybrali też najlepsze auta w kategoriach specjalnych.

W zeszłym roku również wybieraliśmy najlepsze samochody. Co ważne, wyróżnienia przyznawane były nie tylko przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale też przez czytelników, którzy przez miesiąc oddawali głosy na samochody nominowane w kategorii głównej i w kategoriach specjalnych.

Nagrodę główną zdobyła SKODA OCTAVIA

Skoda Octavia RS 2.0 TSI 245 KMSkoda Octavia RS 2.0 TSI 245 KM Zuzanna Krzyczkowska

Jak wybierany jest Samochód Roku w naszym plebiscycie?

Zazwyczaj polskie plebiscyty motoryzacyjne odbywają się według utartych schematów. Samochód roku wybierają jurorzy (najczęściej związani z jedną redakcją) lub internauci. The Best of Moto to jednak wydarzenie bez precedensu. Jeszcze nigdy w Polsce nikt nie przeprowadzał plebiscytu w taki sposób i na tak szeroką skalę. Nagrodę główną przyzna jury, w którego skład weszli eksperci redakcji Moto.pl oraz osoby spoza wortalu. Swojego faworyta w kategorii głównej wybieracie także wy - nasi czytelnicy. Wasze zsumowane głosy odpowiadają głosowi jednego jurora.

W poprzednich edycjach nagrodę The Best of Moto otrzymała choćby Kia Stinger oraz Porsche 911. W 2020 r. postawiliśmy na jeden z najpopularniejszych kompaktów nie tylko nad Wisłą - Skodę Octavię nowej generacji.

W tym roku też czekamy na wasze głosy. Każdy to szansa na ciekawe nagrody ze skuterem Aprilia na czele.

Zwycięzca The Best of Moto 2020Zwycięzca The Best of Moto 2020 fot. Moto.pl

Kategorie specjalne The Best of Moto

Jest to szczególna część plebiscytu, w której liczą się tylko głosy naszych czytelników. Jurorzy nie mają tu już nic do powiedzenia. Głosy zbieraliśmy w w 11 kategoriach. Tegorocznych zwycięzców poznamy już niedługo. A kogo docenili nasi czytelnicy rok temu?

 • Samochód miejski - Fiat 500 Hybrid
 • Samochód praktyczny - Toyota Corolla Trek
 • Samochód rodzinny - Mercedes-Benz GLB 
 • Mały samochód dla aktywnych - Peugeot 2008
 • Samochód uniwersalny - KIA Sorento Hybrid
 • Samochód luksusowy - Audi S8 
 • Samochód sportowy - Porsche 911 Turbo S
 • Samochód legenda - Volkswagen California
 • Napęd alternatywny - Honda e
 • Innowacja motoryzacyjna roku - Hyundai XCIENT Fuel Cell (ciężarówka na wodór)
 • Influencer motoryzacyjny roku - Bartosz Ostałowski
Raz jeszcze. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

W tym roku też czekamy na wasze głosy. Każdy to szansa na ciekawe nagrody ze skuterem Aprilia na czele.

The Best of Moto 2020The Best of Moto 2020 fot. Moto.pl

Kategorie eksperckie The Best of Moto

Bardzo ważną częścią naszego plebiscytu są cztery kategorie eksperckie, w których o zwycięzcach zdecydowali jurorzy. Do każdej kategorii wybraliśmy oddzielne grono ekspertów z danej dziedziny.

Społeczna odpowiedzialność biznesu - Wypożyczalnia choinek Volvo

Na łamach Moto.pl poruszamy tematy ważne, a niektóre projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzone przez producentów samochodów są często przez media pomijane. Dlatego zdecydowaliśmy, że docenimy działania firm motoryzacyjnych w walce o lepszy świat.

Produkt finansowy roku - Oferta Lease&drive 1 proc. "bez VAT" dedykowana samochodom hybrydowym i elektrycznym Mercedes-Benz Financial Services

Świat motoryzacji zmienia się w błyskawicznym tempie. Zmienia się także mentalność kierowców, którzy coraz częściej chcą korzystać z samochodów, ale niekoniecznie płacić za ich posiadanie. Rynek finansowania zakupu bądź użytkowania samochodów oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Zdecydowaliśmy, że warto je docenić.

Design Moto - Honda e

Podobno większość z nas samochody kupuje przede wszystkim oczami. Nie wiemy, czy to prawda, ale wiemy, że jest bardzo istotne to, jak samochód wygląda. Nagrodę za najlepszy wygląd przyznało jury złożone m.in. z polskich projektantów przedmiotów użytkowych.

Działanie reklamowe na polskim rynku - Porsche z kampanią #żeby nie kusiło

Reklama wiąże się z kreatywnością, która w przypadku tej kategorii waży najwięcej. Nie chodzi o to, by ścierały się w niej tylko duże kampanie reklamowe. Jurorzy chętnie pochylili się nad oceną efektywnych działań, nawet tych skierowanych do wąskiej grupy odbiorców.

The Best pf Moto 2020The Best pf Moto 2020 fot. Moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.