Tak było rok temu. Wielcy zwycięzcy poprzedniej edycji The Best of Moto

Filip Trusz
Porsche 911 zdobyło główną nagrodę w plebiscycie The Best of Moto 2019. Była to wspólna decyzja czytelników i dziennikarzy Moto.pl. Czytelnicy wybrali też najlepsze auta w kategoriach specjalnych.

W zeszłym roku również wybieraliśmy najlepsze samochody. Co ważne, wyróżnienia przyznawane były nie tylko przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale też przez czytelników, którzy przez miesiąc oddawali głosy na samochody nominowane w kategorii głównej i w kategoriach specjalnych. - Niezmiernie cieszy nas, że w tym roku w plebiscycie zagłosowało aż dwa razy więcej czytelników naszego serwisu niż przed rokiem razem. Tak duży wzrost ich zaangażowania świadczy o tym, że to forma, która się sprawdza - mówił Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl i przewodniczący jury.

Zobacz wideo Zobacz nagranie z poprzedniej edycji The Best of Moto

The Best of Moto 2019 - wielki zwycięzca

Główną nagrodę, czyli tytuł The Best of Moto, otrzymało Porsche 911 Carrera S. Auto zdobyło uznanie zarówno internautów, jak i jurorów zeszłorocznej edycji plebiscytu. Co na jego temat mówili dziennikarze Moto.pl?

Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl: Najnowsza generacja Porsche 911 Carrera S łączy ponadczasowy styl z wyrafinowaną techniką i najnowszą technologią, dlatego zwycięstwo tego modelu w głównej kategorii nie jest dla mnie zaskoczeniem.

Filip Trusz: Jak wprowadzić kultowe, klasyczne auto sportowe w erę cyfrową i nie zatracić jego charakteru? Porsche pokazuje to najnowszą, ósmą już, odsłoną modelu 911. Nowe Porsche 911 ma duszę i błękitną krew poprzedników.

Piotr Kozłowski: Mało co denerwuje tak jak określanie byle jakich przedmiotów mianem legendarnych, ikonicznych czy kultowych. Ale mało które określenia lepiej pasują do 911. To auto w pełni zasłużyło na miano najlepszego samochodu 2019 roku.

Zuzanna Krzyczkowska: Porsche 911 jest klasą sam dla siebie. I choć brzmi to patetycznie, trudno opisać ten wóz inaczej. To najbardziej perfekcyjne auto, jakie kiedykolwiek trafiło w moje ręce. Sportowy charakter przeplata się z wygodą jazdy na co dzień, a siedząc za kierownicą nie sposób się nie uśmiechać. Dlatego zupełnie mnie nie dziwi, że właśnie ten model został wybrany jako Samochód Roku w Plebiscycie The Best of Moto.

Porsche 911 992 Carrera 4S CabrioPorsche 911 992 Carrera 4S Cabrio Fot. Piotr Kozłowski

The Best of Moto 2019 - zwycięzcy w kategoriach specjalnych

Oprócz nagrody głównej prowadzący galę Tomasz Korniejew i Małgorzata Rozenek-Majdan wręczyli również statuetki w 10 kategoriach specjalnych, w których o wyróżnieniach decydowali wyłącznie internauci.

 • Najlepszym samochodem miejskim w 2019 roku okazał się Peugeot 208.
 • Najbardziej praktycznym modelem – KIA XCeed.
 • Najlepszym samochodem rodzinnym – BMW serii 3 Touring.
 • Najlepszym samochodem uniwersalnym – Honda HR-V Sport.
 • W kategorii mały samochód dla aktywnych zwyciężył Jeep Renegade.
 • W kategorii samochód luksusowy – Audi S8.
 • W kategorii samochód sportowy – Mercedes-AMG GT C.
 • Za samochód legendę internauci uznali Forda Mustang Bullitt.
 • Wśród aut z napędem alternatywnym docenili Volkswagena ID.3.
 • Innowacją motoryzacyjną 2019 roku okazał się nowy silnik Mazdy – Skyactiv-X.

Główna nagroda w plebiscycie The Best of Moto 2019 wędruje do PorscheGłówna nagroda w plebiscycie The Best of Moto 2019 wędruje do Porsche Fot. Bartłomiej Pawlak

W plebiscycie "The Best of Moto" przyznajemy również wyróżnienia w kategoriach eksperckich. W jury podejmującym decyzję znaleźli się m.in. dziennikarze Dagmara Kowalska, Maciej Petryński i Odeta Moro, drifterka Karolina Pilarczyk oraz projektanci Tomek Rygalik i Krystian Kowalski.

 • Nagrodę za projekt CSR roku jurorzy przyznali projektowi Ford Driving Skills for Life.
 • Za najlepszy design nagrodzili Volvo S60, a eksperci z biznesowej redakcji Next.Gazeta.pl produktem finansowym roku ogłosili Carsmile online leasing.
 • Podczas zeszłorocznej edycji plebiscytu przyznano także nagrodę specjalną – lider sprzedaży w kategorii e-Moto, którą otrzymała marka Toyota.

Organizatorem plebiscytu The Best of Moto jest Moto.pl, jeden z czołowych serwisów motoryzacyjnych w polskim internecie należący do portalu Gazeta.pl, którego redakcja codziennie dzieli się z tysiącami fanów motoryzacji informacjami, testami, opiniami i poradami na temat samochodów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.