Salon Genewa 2015 | Renault Kadjar | Brat Nissana Qashqai

Renault poinformowało, że wprowadzi do sprzedaży nowego crossovera z segmentu C. Samochód będzie można po raz pierwszy zobaczyć na żywo podczas salonu w Genewie
Renault Captur Helly Hansen Renault Captur w edycji Helly Hansen

Kompaktowy Kadjar to większy brat modelu Captur, bazującego na Clio i cieszącego się dużym zainteresowaniem na rynku. Auto nie zastąpi jednak SUV-a Koleos. Francuski producent podaje, że nowy crossover wpisze się pomiędzy dwa dotychczasowe modele. Nadwozie ma 4,45 metra długości, 1,84 metra szerokości i 1,60 metra wysokości.

Używany Renault Captur - ogłoszenia

Kadjar brzmi egzotycznie. Renault twierdzi, że taki był zamiar. Nazwa powstała z połączenia słów "kad"i "jar". Pierwsze pochodzi od terminu "quad" -pojazdu z napędem na cztery koła, a drugie odwołuje się do pojęć "agile" (zwinny, zwrotny) i "jaillir" (z franc. pojawić się błyskawicznie).

Kadjar dzieli płytę podłogową z Nissanem Qashqai (japońska marka należy do koncernu Renault). Dostępna będzie wersja z napędem na przód lub wszystkie koła. Do napędu posłużą prawdopodobnie silniki diesla o mocy 110 i 130 KM pochodzące z modelu Qushqai.

Nowy model będzie produkowany w co najmniej dwóch fabrykach - w Hiszpanii i Chinach (wraz z tamtejszym partnerem, firmą Dongfeng). W sprzedaży nowy crossover Renault pojawi się latem 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki SX4 S-Cross i Nissan Qashqai | Porównanie crossoverów

Suzuki SX4 S-Cross vs. Nissan Qashqai - test Moto.pl

Zdjęcie MODECOM FreeWAY MX3 Polska Zdjęcie NAVROAD LEEO S6 Polska Zdjęcie TOMTOM START 60 Europa
MODECOM FreeWAY MX3 Polska NAVROAD LEEO S6 Polska TOMTOM START 60 Europa
Porównaj ceny > Porównaj ceny > Porównaj ceny >
źródło: Okazje.info