Nowa Toyota Camry w Polsce. "Poprawiliśmy wszystkie wady". Szybkie wideo z konkretami

Mieliśmy okazję przed premierą zobaczyć z bliska nową Toyotę Camry. Zapowiada się bardzo dobrze. Co się zmieniło w światowym bestsellerze?

Brakuje nam tylko jednej ważnej informacji. Polskie ceny zmodernizowanej Toyoty Camry poznamy w okolicach kwietnia tego roku. Do salonów pierwsze auta przyjadą we wrześniu i na pewno bardzo szybko zobaczymy je na drogach. Zainteresowanie jest duże, a Toyota wysłuchała narzekań i uwag swoich klientów. Podobno poprawiono wszystkie wady modelu. Nową Camry z szybkim komentarzem możecie zobaczyć na naszym nagraniu:

Zobacz wideo Nowa Toyota Camry w Polsce. "Poprawiliśmy wszystkie wady". Szybkie wideo z konkretami

Nowa Toyota Camry - co się zmieniło? Dla tych co wolą czytać

Nowa Toyota Camry to nowy wygląd, co zobaczycie od razu z przodu samochodu, który znacznie zmieniono. Nawiązuje teraz do najnowszych modeli marki. Odświeżono także tył.

Toyota podkreśla, że przy okazji liftingu naprawiono wszystko, na co narzekali kierowcy. Dlatego w środku mamy nowe ekrany z łatwym w obsłudze i szybko działającym systemem multimedialnym. Wyższej jakości są również niektóre materiały, a priorytetem było podobno wyciszenie wnętrza. Ma być znacznie lepiej. Zobaczymy na drodze. 

Nowa Toyota Camry - hybryda, osiągi, spalanie

Po trzecie, nowa hybryda. Camry napędza teraz układ hybrydowy piątej generacji z silnikiem 2,5 litra. Jest mocniejszy, bo moc skoczyła do 231 KM. I szybszy, ponieważ w czasie od zera do setki urwano cztery dziesiąte i to teraz 7,9 sekundy. Dodajcie do tego cichszą pracę i jeszcze mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. Według WLTP to 5,1 litra na sto kilometrów.

Camry będzie też lepiej jeździć. Ma przeprojektowane zawieszenie z kolumnami MacPhersona z przodu i podwójnymi wahaczami z tyłu. To wpłynie na lepsze prowadzenie i większą frajdę w zakrętach. Tak przynajmniej obiecuje Toyota. W połączeniu z lepszym wyciszeniem... zapowiada się naprawdę dobrze. 

Nowa Toyota Camry 2023Nowa Toyota Camry 2023 fot. Filip Trusz

Nowa Toyota Camry 2023Nowa Toyota Camry 2023 fot. Filip Trusz

Nowa Toyota Camry - systemy bezpieczeństwa

Piąty punkt to najnowsza generacja Toyota Safety Sense, która ma rozszerzone i dodatkowe funkcje i korzysta z nowego radaru oraz kamery. Systemy rozpoznają więcej zagrożeń, stale monitorują kierowcę i nauczyły się wielu nowych sztuczek. Przykład? W trakcie manewru skrętu monitorowany jest teraz ruch na dwóch pasach oraz pojazdy i rowerzyści nadjeżdżający z boku.

Tyle na gorąco i na szybko. Nowa Toyota Camry wyjedzie na polskie drogi we wrześniu tego roku. Wtedy sprawdzimy wszystkie te obietnice. Polski cennik poznamy w kwietniu. Materiał powstał podczas statycznej prezentacji Toyoty Camry w Warszawie.

Nowa Toyota Camry 2023Nowa Toyota Camry 2023 fot. Filip Trusz

Nowa Toyota Camry 2023Nowa Toyota Camry 2023 fot. Filip Trusz

Nowa Toyota Camry 2023Nowa Toyota Camry 2023 fot. Filip Trusz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.