Titanium Strong Virtual Drift | Prawdziwy wyścig w wirtualnym świecie

Jak połączyć prawdziwy świat motoryzacji z wirtualną rzeczywistością, która daje ogromne możliwości? Odpowiedź na to pytanie znalazła firma Castrol

Wideo | Ekstremalna próba człowieka i maszyny

W Titanium Strong Virtual Drift, niezwykłym wyzwaniu dla kierowcy i samochodu, po raz pierwszy w świecie połączono jazdę realnym samochodem z wirtualną rzeczywistością, stosowaną w grach wideo. Efekt zderzenia tych dwóch światów można zobaczyć w poniższym filmie.

Matt Powers to jeden z najlepszych drifterów w Stanach Zjednoczonych. Prowadzony przez niego Ford Mustang Roush Stage 3 pokonał trasę stworzoną w wirtualnej rzeczywistości, a odcięty od świata realnego kierowca widział ją jedynie na ekranach gogli Oculus Rift.

Aby przejść tę próbę, kierowca musiał idealnie zgrać się z samochodem i bezgranicznie zaufać jego możliwościom. Interaktywny kask zintegrowany z goglami Oculus Rift uniemożliwiał obserwację tego, co dzieje się przed maską. Jakby tego było mało, widoczna na ekranach gogli trasa błyskawicznie się zmieniała - konieczne więc były niezwykle szybkie reakcje kierowcy na spadające skały, nagle pojawiające się góry, tunele i osuwające się zbocza.

Titanium Strong Virtual Drift to drugi z Testów Tytanu, serii emocjonujących wydarzeń dla fanów sportów motorowych. Testy Tytanu mają pokazać, z jakimi obciążeniami musi radzić sobie olej silnikowy w ekstremalnych warunkach.

By podjąć taką próbę, specjaliści Castrol EDGE musieli opracować nową technologię. Wyodrębniając dane z wewnętrznej diagnostyki samochodu (OBD2) oraz z zewnętrznych systemów śledzenia pozycji (GPS oraz pomiary bezwładnościowe), zespół zsynchronizował je z kaskiem Powersa zintegrowanym z goglami Oculus Rift DK2. Po raz pierwszy na świecie zmieniono samochód w gigantyczny sterownik do gry.

Gogle Oculus Rift DK2 aktualizują się 75 razy na sekundę, konieczne było więc dostarczanie danych z samochodu co najmniej równie szybko, by całość była idealnie zsynchronizowana. Monitorowane było wszystko, począwszy od kąta skrętu kierownicy, przez prędkość obrotową kół, po pozycję amortyzatorów i pedału gazu.

Przeżyjcie na własnej skórze pierwsze na świecie połączenie realnego i wirtualnego świata sportu samochodowego. Oto Titanium Strong Virtual Drift:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang | Znamy osiągi i techniczne detale

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.