Salon Los Angeles 2013 | Przedłużony Range Rover

Land Rover przygotował przedłużoną wersję Range Rovera z myślą o wymagających rynkach. Ubyło jedno miejsce, przybyło luksusu

Pierwszy Range Rover LWB (wersja LSE pierwszej generacji został zaprezentowany przeszło 20 lat temu. Najnowsze wcielenie luksusowego SUV-a także będzie dostępne z dłuższym rozstawem osi. W stosunku do standardowej wersji wydłużono rozstaw osi o 140 mm. Całość przypadła na tylne drzwi, co wewnątrz przekłada się na ogromną ilość miejsca na nogi pasażerów tylnych foteli.

Pomiędzy nimi przebiega wysoki tunel środkowy. Mieści on elektrycznie rozkładane stoliki, lodówkę z miejscem na butelkę szampana i dwa kieliszki oraz panel sterujący fotelami (z funkcją masażu) i klimatyzacją. O nastrój zadba oświetlenie kabiny w jednym z dziesięciu kolorów, które można dobrać w zależności od nastroju.

Range Rover LWB będzie dostępny w wersjach wyposażenia Vogue, Vogue SE, Autobiography i Autobiography Black. W standardzie będzie miał elektrycznie sterowane żaluzje w tylnych drzwiach, panoramiczny dach i 21-calowe koła. Będzie go można poznać po dłuższych tylnych drzwiach oraz literze L na listwie przednich drzwi.

Pierwsza publiczna prezentacja nastąpi już za kilka dni w Dubaju. Następnie przedłużony Range Rover zostanie pokazany w Los Angeles i w Kantonie (Guangzhou). Do salonów sprzedaży trafi jednak dopiero w marcu przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.