Galeria tygodnia | BMW serii 4 Cabrio

Majętni mieszkańcy Kalifornii, Florydy, czy Lazurowego Wybrzeża dostaną nowy gadżet. To BMW serii 4 ze składanym dachem. Zapraszamy do galerii dużych zdjęć tego modelu

Najpierw nowy kabriolet z Bawarii będą mogli zobaczyć na własne oczy mieszkańcy Kalifornii. To tam podczas salonu samochodowego nowa "czwórka" za składanym dachem będzie świętować swój debiut.

Podobnie jak niedawno zaprezentowane coupe również kabriolet odcina się od swojej dotychczasowej nazwy. Otwarta wersja serii 4 bazuje całkowicie na modelu coupe. Jedyna różnica - jest o 1 cm wyższa. W środku zamontowano zupełnie nowe fotele z zintegrowanymi pasami bezpieczeństwa. Za dopłatą mogą one być wyposażone w ciepły nadmuch powietrza w okolicy szyi.

Początkowo do wyboru klienci będą mieli trzy jednostki napędowe. Topowa wersja to 435i z 306 konnym, rzędowym, trzylitrowym silnikiem sześciocylindrowym. Poza tym oferowany będzie model z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem R4 o mocy 245 KM i 184 konnym dieslem o pojemności również dwóch litrów. Kabriolet pojawi się w salonach BMW okolicach marca 2014 roku.

Obok wersji z odkrytym dachem i dostępnego już coupe seria cztery otrzyma również czterodrzwiowe coupe. Nowe M4 ma być dostępne jako coupe i cabrio. M3 dostępne będzie w wersji czterodrzwiowej. Wszystkie napędzane będą 430 konnym, podwójnie doładowanym silnikiem R6.

Wszystko jasne? No to zapraszamy do galerii dużych zdjęć . Zobaczcie, czy warto żałować, że klimat u nas nie dopisuje...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.