Motor Show Poznań 2013 | Jaguar F-Type

Miłośnicy sportowych aut z brytyjskim rodowodem nie mogą opuścić kwietniowych targów w Poznaniu. Swoją polską premierę będzie tam mieć nowy, dwumiejscowy kabriolet Jaguara - F-Type

Jaguar F-Type (w formie prototypu) po raz pierwszy został poakzany w ubiegłym roku podczas targów motoryzacyjnych w Nowy Jorku. Później, już w wersji produkcyjnej, prezentował się gościom salonu w Paryżu, a za niecały miesiąc, z bliska będą go mogli podziwiać również miłośnicy motoryzacji znad Wisły.

Jaguar XFR-S | Galeria i wideo

Jaguar F-Type prezentować ma nowy, sportowy styl projektowania, na którym bazować będą przyszłe modele Jaguara. Delikatne linie, idealne proporcje i stanowczo nakreślone elementy mają być kompromisem, między sportowym duchem i wytwornymi korzeniami aut z drapieżnym kotem na masce. Wnętrze Jaguara F-Type koncentruje się w okół kierowcy. Przejawem tego jest asymetrycznie zaprojektowana konsola środkowa oraz zastosowanie różnych materiałów wykończeniowych po obu stronach kabiny. Przy tworzeniu przełączników, styliści czerpali inspiracje z kokpitów samolotów myśliwskich. Awiacyjne odniesienia można też zauważyć w obrębie dźwigni zmiany biegów.

W ofercie dostępne będą trzy modele - F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S, napędzane odpowiednio nowym silnikiem Jaguara 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340KM i 380KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym aż 495KM i 625Nm. Wszystkie silniki współpracują z ośmiostopniową skrzynią biegów, która może być obsługiwana za pomocą manetek przy kierownicy.

Kot spada na cztery łapy - Jaguar XJ/XF AWD

Topowy model Jaguara F-Type V8S przyspiesza od 0 do 100 km/h 4,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 300 km/h. Model F-Type S z 380-konnym silnikiem V6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h, natomiast Jaguar F-Type przyspiesza do setki w 5,3 sekundy i do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej wynoszącej 260 km/h.

Samochód trafi do sprzedaży w połowie 2013 roku, a będzie można go obejrzeć już w kwietniu na targach MOTOR SHOW 2013 w Poznaniu, w pawilonie nr 5.

Zobacz wideo

Kiedy, gdzie i za ile?

Poznański Motor Show startuje 4 kwietnia, który jest dniem dla mediów i biznesu. Organizatorzy targów publiczność zapraszają od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia). Na teren targów można wejść już od godziny 10tej. Bilety na targi Motor Show są dostępne w cenie 17 zł / szt. już teraz, za pośrednictwem serwisu internetowego Ticketpro.pl (do 25 marca 2013 roku) oraz w sieci sklepów Empik, Saturn i Media Markt (do 4 kwietnia). Bilety, jak co roku, można nabyć również w kasach MTP, czynnych w godzinach od 9.30 do 18.30 w trakcie trwania targów.

Patron medialny:

moto.pl logomoto.pl logo moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.