Motor Show Poznań 2013 | Ferrari F12berlinetta na targach w Poznaniu

Jeśli kochacie sportowe auta rodem ze słonecznej Italii, niebawem będziecie mieli okazję spotkać się z jednym z nich oko w oko. I to nie byle jakim! Jedną z najjaśniejszych ozdób poznańskiego Motor Show będzie Ferrari F12berlinetta
Po fantastycznym i bardzo ciepłym przyjęciu Ferrari w ubiegłym roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich, ponownie chcemy podzielić się naszą pasją do najsłynniejszej marki samochodowej świata z miłośnikami motoryzacji - mówi Dante Cinque, Dyrektor Generalny Ferrari Warszawa.

Jak zapowiada, tegoroczne stoisko będzie jeszcze bardziej okazałe, a firma zaprezentuje na nim pełną gamę marki wraz z najnowszym, najszybszym i najmocniejszym modelem Ferrari w historii, czyli wspomnianym F12berlinetta.

To jedna z największych gwiazd tegorocznego Motor Show, a zarazem główna gwiazda wielkiego stoiska Ferrari (Warszawa). Chyba każda z z tych 59 000 osób, która odwiedziła Motor Show w ubiegłym roku, pamięta stoisko Ferrari z pięknymi samochodami - wszak było co podziwiać. W tym roku włoska marka przygotowuje ekspozycję dwa razy większą. Tym chętniej zapraszamy - już od piątego kwietnia na Motor Show w Poznaniu - mówi Rafał Błachowski, dyrektor Motor Show.

Stoisko Ferrari (Warszawa) znajdziecie się w pawilonie nr 5. W ramach ekspozycji zaprezentowanych zostanie pięć modeli włoskiego producenta. Kolejne szczegóły już wkrótce.

Używane Ferrari za niecałe 200 tys. zł

Przypomnijmy, nowe dzieło ekipy z Maranello mierzy 4,62 m długości, 1,94 m szerokości i 1,27 m wysokości. Pod maską drzemie wolnossące V12 o pojemności 6,3 litra. Jest to delikatnie zmodyfikowana, podkręcona konstrukcja znana z Ferrari FF, która teraz rozwija moc - uwaga - 740 KM! To o 10 KM więcej niż w najmocniejszej, torowej odmianie 599 z dopiskiem XX. Nie mniej imponujący jest generowany przez nią maksymalny moment obrotowy, który wynosi 690 Nm (80 proc. momentu dostępne jest już od 2500 obr./min.). Potencjał ten, przekazywany w całości na koła tylnej osi, pozwala rozpędzić auto do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy. Wskazówka prędkościomierza mija drugą setkę po 8,5 sekundy, a zatrzymuje swój bieg dopiero gdy auto osiągnie nieco ponad 340 km/h. Więcej informacji na temat auta znajdziecie w Salon Genewa 2012 | Ferrari F12berlinetta .

Więcej o:
Copyright © Agora SA