Volkswagen T3 Westfalia | Kosztorys napraw

Największym wyzwaniem była tapicerka. Zajął się tym oczywiście znawca tematu. W aucie pojawiła się też nowa instalacja zarządzania energią. Na koniec dopieszczono i odświeżono wnętrze. Ile to wszystko kosztowało?

Podróżowanie własnym pojazdem, popularnie zwanym kamperem znajduje w Polsce coraz więcej zwolenników i entuzjastów. Taka forma spędzania wolnego czasu daje dużo swobody i niezależności od inny środków lokomocji. Przed takimi pojazdami często stawiane są wysokie wymagania wiążące się długościami tras, ich różnorodną jakością oraz często trudnymi warunkami pogodowymi.

Dlatego też samochody takie powinny być dobrze przygotowane, aby wakacje nie stały się udręką związana choćby z szukaniem warsztatów mogących usunąć usterki. Od stanu technicznego kampera niemniej ważny jest również komfort jaki potrafi on zagwarantować. Dlatego najczęściej ich wnętrza posiadają wygodne kanapy, obrotowe fotele, rozkładane miejsca do spania, lodówki, kuchenki itp.

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Jeep Cherokee Rover Mini Cooper FSO Polonez Opel Corsa A Mitsubishi Lancer EVO VI Toyota MR2

Bohaterem ostatniego odcinka programu Samochód marzeń - kup i zrób był kultowy Volkswagen T3 w wersji Westfalia, którym obecni właściciele jeszcze w ubiegłym roku wybrali się na wakacje po Europie.  Przed nim jeszcze wiele innych tras do zrealizowania, jednak aby mógł im sprostać musiał przejść rzetelną odbudowę i dlatego trafił w ręce Adama Klimka z Motoricus.com.

Największym wyzwaniem była tapicerka, która oczywiście musiała być zrobiona przez znawcę tematu. Jej uszycia i założenia podjął się właściciel małego zakładu nieopodal Wołomina, który wykorzystał wysokiej jakości materiał skóropodobny o brązowych i beżowych kolorach. Prawdziwą skórą obszyta została natomiast kierownica. Efekt jego prac spełnił wszelkie oczekiwania zarówno producentów programu jak i właścicieli Westfalii. Adam Klimek zajął się zbudowaniem i instalacją systemu zarządzania energią, który pozwala m.in. na sterowanie zamontowanym oświetleniem LED i wyborem źródeł zasilania z zewnętrznym 230 V włącznie.

Po zamontowaniu nowej szafki pod kuchenkę z listwą zasilającą, ułożeniu na podłodze wykładziny gumowej i wyczyszczeniu całego Volkswagena mógł on trafić ponownie w ręce swoich właścicieli, którzy już teraz planują realizację przygody życia wybierając się wraz ze swoim odnowionym przyjacielem do Kraju Kwitnącej Wiśni!

Kosztorys: Tapicer 4 500 zł Szafka 706, 75 zł Kontakty wbudowane w szafkę 159, 90 zł Płyta OSB na podłogę 185, 50 zł Guma na podłogę 240 zł Listwy LED 195 zł System zarządzania energią 430 zł Listwy wykończeniowe 60 zł Dodatkowy akumulator 199 zł Maty wygłuszające wnętrze 120 zł Pozostałe części 100 zł Razem 6895, 15 zł

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje remont BMW e30?

Jeep Cherokee za grosze | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.