Volkswagen T3 Westfalia | Samochód marzeń

Przejechał całą Europę, ale w drodze powrotnej utknął w Madrycie. Volkswagen T3 Westfalia nie miał lekkiego życia. Teraz dostanie drugą szansę

Motoryzacja i samochody przyczyniły się do ogromnego rozwoju cywilizacji. Od momentu powstania pierwszego automobilu z napędem parowym w 1770 roku, do tej pory powstała niezliczona ilość różnych pojazdów, których przeznaczenie i funkcjonalność ułatwiały i ciągle ułatwiają nam życie. Obecnie nie sposób jest sobie wyobrazić współczesnego świata bez samochodów, nie tylko ze względu na ich użyteczność, ale także, dlatego, że dostarczają nam niesamowitych wrażeń i przyjemności z jazdy.

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Jeep Cherokee Rover Mini Cooper FSO Polonez Opel Corsa A Mitsubishi Lancer EVO VI Toyota MR2

W dwóch ostatnich odcinkach programu "Samochód marzeń - kup i zrób" Adam Klimek renowacji poddawał samochody sportowe, w których wykorzystanie ich możliwości ograniczone jest w zasadzie naszymi umiejętnościami. Moc, prędkość i przyspieszenia, jakie można z nich wykrzesać przyprawiają o mocniejsze bicie serca i uwalnianie adrenaliny. Bohaterem kolejnego odcinka będzie pojazd zgoła odmienny, bez mocnego doładowanego motoru i smukłej sylwetki. Nie mniej jednak jazda nim dostarcza równie wiele przyjemnościom i pomaga w realizowaniu stwierdzenia, że radością jest podróż, a nie dojechanie do celu. Mowa o absolutnym klasyku, camperze Volkswagenie T3 Westfalia.

Renowacji poddany zostanie egzemplarz wyprodukowany w 1980 roku, którego historia jest dość wyboista. Obecni właściciele kupili go w ubiegłym roku w Łodzi, gdzie stał zapomniany wrastając w ziemię. Wcześniej przez lata zamiast jeździć po drogach świata i zawijając do niezliczonych miast i miasteczek woził niestrudzony sprzęt budowlany. Po pseudo remoncie gotowy był podjąć wyzwanie podróży wokół Europy.

Po przejechaniu siedmiu tysięcy kilometrów i zdobyciu głównego celu - Gibraltaru w drodze powrotnej do domu, w Madrycie, niestety odmówił posłuszeństwa. Właściciele, realizujący przygodę życia do kraju wrócili samolotem, a dzielna Westfalia na lawecie.

Głównym powodem zgłoszenia "T - trójki" do programu, było odbudowanie wnętrza, aby mogło zapewniać odpowiedni komfort podróży podczas kolejnych planowanych wypraw. W najbliższą niedzielę o godzinie 10.10 na antenie telewizji TVN Turbo będziemy mogli zobaczyć efekt prac, jaki osiągnął Adam Klimek z Motoricus.com.

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje remont BMW e30?

Jeep Cherokee za grosze | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.