Mitsubishi Lancer EVO VI | Samochód marzeń

W programie renowacji poddawane były już bardzo różne samochody, ale w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy, zaprezentowane zostanie auto, które podnosi poziom adrenaliny i pozwala naprawdę poszaleć

Mitsubishi Lancer X | Za kierownicą

Znany jest doskonale wszystkim miłośnikom motoryzacji, którzy ponad rodzinne kombi przekładają prawdziwą sportową rywalizację, a ten pojazd w pełni to umożliwia. Po raz drugi w tej serii programu zagości model z Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie nim egzemplarz ze stajni Mitsubishi, a dokładnie szósta wersja Lancera EVO z dwulitrowym, doładowanym silnikiem o mocy 300 koni.

Jego obecny właściciel, to prawdziwy fan samochodów sportowych. EVO 6 było jego marzeniem od dawna i spełniło się pół roku temu. Wybór konkretnego egzemplarza był bardzo przemyślany i dość niecodzienny.

>>> Czy Lancer to spory wydatek? Sprawdzamy ceny używanych <<<

Zazwyczaj poszukiwane są samochody z nienagannym stanem nadwozia, zdrowymi blachami i najlepiej bezwypadkową historią. Wojtek celował jednak w pojazd, który wcześniej służył do amatorskich wyścigów z konkretnym zastrzeżeniem - musiał je wygrywać.

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób":

BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Jeep Cherokee Rover Mini Cooper FSO Polonez Opel Corsa A Cabrio

Zdawał sobie bowiem sprawę z tego, że aby tak było, pojazd musiał być bardzo dobrze przygotowany i przez to zadbany od strony mechanicznej. Zgodnie z taką strategią kupił EVO, które z sukcesami często konkurowało na torach wielokrotnie obijając się o ochronne barierki. Oczywistym tego efektem była dość mocno pognieciona karoseria. Dodatkowo poprzedni właściciel dokonał kilka przeróbek w aucie, które mimo że sprawdzały się podczas sportowej jazdy dokuczać mogły w trakcie normalnej eksploatacji.

Podczas niedzielnego odcinka na antenie TVN Turbo, będzie można przyjrzeć się, czego musiał dokonać Adam Klimek z Motoricus.com, aby właścicielowi Lancera EVO6 jeszcze mocniej zakołatało serce.

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje remont BMW e30?

Jeep Cherokee za grosze | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.