Opel Corsa A | Kosztorys naprawy

Nie ma wielu koni mechanicznych pod maską, agresywnego wyglądu, ani opływowych kształtów. Ba, nie jest nawet duży. Ma za to składany dach i jest najprawdopodobniej jedynym egzemplarzem w tym stanie w Polsce. Opel Corsa A w wersji cabrio wyjechał z warsztatu

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Jeep Cherokee Rover Mini Cooper FSO Polonez

I z pewnością nie wywołuje szybszego bicia serca u fanów motoryzacji. Ale w wersji cabrio przygotowany przez firmę Irmscher, po renowacji z pewnością wzbudzi zainteresowanie niejednego kierowcy i przechodnia.

Najważniejszym problemem tego samochodu był zniszczony składany dach. Ząb czasu tak skutecznie go naruszył, że nie było możliwe dokonać jego naprawy bez pomocy wyspecjalizowanego zakładu. Po poszukiwaniach ekipa programu znalazła takowy w Lublinie.

Przy popularnych modelach samochodów z nadwoziem cabrio nowe obszycie dachu można zamówić zdalnie i otrzymać je przesyłką kurierską. Fachowcy posiadają odpowiednie wykrojniki na bazie których przygotowują poszycie z wybranego przez klienta materiału. W przypadku prezentowanej Corsy taki zabieg nie był możliwy, ponieważ zakład nie posiadał odpowiednich wzorów i konieczne było zawiezienie samochodu na lawecie bezpośrednio do Lublina. Operacja udała się perfekcyjnie. Adam Klimek z Motoricus.com wybrał doskonale komponujący się z nadwoziem granatowy kolor dachu, w którym zamontowana została tylna szyba z certyfikowanego tworzywa sztucznego. Ma bardzo dużą przeźroczystość co pozwalaja na nieograniczoną widoczność właściwą szklanym szybom w twardych dachach. Dodatkowo zmienione zostały boczne obicia drzwi. Ciemne i smutne z kiepskiej jakości folii zastąpiono specjalnie uszytymi z beżowego i niebieskiego skóropodobnego materiału.

Opel Corsa A | Samochód używany

Innym, kolejnym istotnym problemem w Corsie był przegrzewający się silnik, co oczywiście uniemożliwiało normalną jazdę. Zdiagnozowana szybko usterka okazała się banalna - winowajcami były włącznik wentylatora oraz czujnik temperatury. Na nowe wymienione zostały świece zapłonowe oraz kable wysokiego napięcia. Układ chłodzenia po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu zalany został nowym płynem zastępując zwykłą kranówkę. Ingerencji wymagało także zawieszenie Corsy w którym wymieniono wszystkie amortyzatory.

Niesprawne było również oświetlenie, a za sprawą przepalonego przekaźnika nie działały poprawnie wycieraczki. Po wyeliminowaniu tych usterek  auto było gotowe do oddania właścicielom, na których efekt prac renowacyjnych zrobił bardzo duże, oczywiście jak najbardziej pozytywne wrażenie.

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje używane Mini?

FSO Polonez | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.