Opel Corsa A | Samochód marzeń

Opel Corsa to może jeszcze nie klasyk, ale małe zgrabne auto, które sprzedaje się w milionach egzemplarzy. Do naszego programu na renowację trafiła dość nietypowa wersja - generacja A w wersji cabrio przygotowanej przez firmę Irmscher

Opel Corsa A | Samochód używany

Półmetek drugiej, dwunasto odcinkowej serii programu "Samochód marzeń - kup i zrób" już za nami. W najbliższym premierowym odcinku zobaczymy renowację samochodu, którego marka stworzona została 1862 roku w niemieckim mieście Russelsheim przez Adama Opla. Początkowo firma zajmowała się produkcją rowerów i maszyn do szycia, a  pierwszy samochód opuścił fabrykę w 1899 roku. Był nim ręcznie montowany Opel Patent - MotorWagen o mocy silnika 3,5 KM i prędkości maksymalnej 20 km/h. Od 1929 roku właścicielem marki stał się amerykański koncern General Motors.

Pojazdy z logo Opla sprzedawane są na świecie także pod nazwą Vauxhall w Wielkiej Brytanii, Chevrolet w Ameryce Południowej oraz jako Holden w Australii. Bohaterem najnowszego odcinka będzie bardzo popularny, miejski model Corsa, którego produkcja ruszyła w 1982 roku i trwa nieprzerwanie do dziś. Egzemplarz ten jest jednak nieprzeciętny i bardzo rzadko już spotykany na polskich czy europejskich drogach, ponieważ jest w wersji Cabrio przygotowanej przez niemiecką firmę Irmscher zajmująca się tuningiem aut Generals Motors, głównie Opli.

Obecny właściciel Corsy stał się nim zupełnie przypadkowo. Podczas biznesowej podróży zainteresował go stojący obok hali ze składem opon pojazd przykryty brezentem, którego czas, już na pierwsze oko, dawno temu się skończył. Marniejąca od kilku lat Corsa A Cabrio bardzo go jednak zaintrygowała i postanowił zaopiekować się nią. Po przewiezieniu do Polski los pojazdu niewiele się jednak zmienił i musiał jeszcze poczekać swoje w bezruchu. W końcu przyszła nadzieja - córka właściciela zainspirowana naszym programem postanowiła zgłosić go do programu, gdzie został przyjęty przez Adama Klimka z Motoricus.com z otwartymi ramionami.

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90 Jeep Cherokee Rover Mini Cooper FSO Polonez

Ogólny stan samochodu nie był najgorszy. Okazało się, że karoserię była odnowiona. Największym problemem był składany dach i pewne było, że musi być uszyty na nowo. Dodatkowo interwencji wymagało zawieszenie, mechanizm wycieraczek, oświetlenie oraz przegrzewający się silnik.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 10.10 na antenie TVN Turbo będzie można się przekonać, czy jego właściciel dostanie szansę na letnie podróże z wiatrem we włosach.

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje używane Mini?

FSO Polonez | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.