Top 10 | Zaskakujące przedłużone auta

Jakie auta najlepiej znoszą zabieg przedłużania? Luksusowe, tradycyjne limuzyny w ciemnym kolorze. Cóż, jak się okazuje, to nie do końca prawda, bo dłuższy rozstaw osi dostają też samochody, które zupełnie się do tego nie nadają
Porsche Panamera Executive Porsche Panamera Executive Porsche

Porsche Panamera Executive

Porsche pokazało niedawno odświeżoną Panamerę. To, co zmieniono, nie jest teraz najważniejsze, bo liczy się przede wszystkim wersja Executive. Jest ona dłuższa o 15 cm od standardowego modelu, co oznacza, że mamy przed oczami jedyną w swoim rodzaju limuzynę w wersji hatchback, wizualnie zapatrzoną w sportową 911-tkę, która na dodatek jest przedłużona, co podoba się szczególnie bogatym Chińczykom, prezesom lub ludziom z kompleksami.

>>> Ile trzeba zapłacić za nowe Porsche? <<<

Porsche 928 Porsche 928 Porsche

Porsche 928

Co najlepsze, dłuższa Panamera nie jest wcale pierwszym przedłużonym Porsche. W 1987 roku powstał prototyp dłuższej, czterodrzwiowej wersji modelu 928 z tylnymi drzwiami otwieranymi pod wiatr. To tylko prototyp stworzony do celów badawczych, który na drogi nigdy nie wyjechał, a szkoda.

>>> Ile trzeba zapłacić za nowe Porsche? <<<

Mercedes Klasy A Lang Mercedes Klasy A Lang Mercedes

Mercedes Klasy A Lang

Przyzwyczailiśmy się do przedłużonych klas S, ale żeby wydłużać aż o 17 cm dwupodłogową, jednobryłową klasę A? Na to byśmy nie wpadli, ale najwyraźniej jakieś rynkowe badania wykazały, że to ma sens, bo takie auto trafiło do produkcji.

>>> Ile trzeba zapłacić za nowego Mercedesa? <<<

Mercedes G63 AMG 6x6 Mercedes G63 AMG 6x6 Mercedes

Mercedes G63 AMG 6x6

I kolejny Mercedes przedłużony od czapy. Tym razem mamy terenówkę ważącą 3,8 tony o długości 5,9 m (o 1,1 m więcej niż zwykła wersja) z sześcioma 37-calowymi kołami. Do tego silnik V8 o mocy prawie 550 KM. Wystarczy, by zrobić wrażenie na matce naturze i całej reszcie świata.

>>> Ile trzeba zapłacić za nowego Mercedesa? <<<

Mercedes Klasy E od Binza Mercedes Klasy E od Binza Binz

Binz

Ok, to już ostatni Mercedes, tym razem klasa E w wersji kombi przygotowana przez Binza. Auto mierzy 5,7 m długości, połyka 2,7 tys. litrów bagaży i wyposażone jest w kubełkowe fotele. To niezbędny element wykończeniowy w przedłużonym kombi, nie ma co!

>>> Ile trzeba zapłacić za nowego Mercedesa? <<<

Hyundai Equus Hyundai Equus Hyundai

Hyundai Equus

Hyundai jeszcze niedawno oferował nam nieinspirujący model Atos, więc trudno się dziwić, że przedłużony Equus mierzący 5,5 m i wożący Sekretarza Generalnego ONZ wciąż budzi w nas pewne zaszokowanie.

>>> Ile trzeba zapłacić za nowego Hyundaia? <<<

Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan

Nissan Leaf

Auta elektryczne mają być energetycznie efektywne, więc powinny być lekkie i niewielkie. Zgadza się, co nie znaczy, że nie powstają przedłużone auta na prąd. Pierwszy taki w historii to Nissan Leaf, który wozi gości jednego z amerykańskich hoteli z i na lotnisko.

>>> Ile trzeba zapłacić za nowego Nissana? <<<

Lamborghini Aventador Lamborghini Aventador Lamborghini

Lamborghini Aventador

Jak na razie firma Cars for Stars ma tylko projekt przedłużonego Aventadora z czterema podnoszonymi drzwiami. Jeśli tylko zjawi się ktoś chętny do jego zakupu, wówczas powstanie takie monstrum z umieszczonym centralnie silnikiem V12 o mocy 700 KM.

Dacia Duster Dacia Duster Dacia

Dacia Duster

Duster ma być tani i terenowy, tylko tyle od niego wymagamy. Nie chcemy, by miał 5,8 m długości (o 1,5 m więcej niż wersja zwykła), cztery luksusowe fotele, telewizor i tablety wewnątrz. Nie chcieliśmy takiego auta, ale grupa pewnych studentów mimo wszystko przygotowała coś takiego. Interesujące, bez dwóch zdań!

>>> Ile trzeba zapłacić za nową Dacię? <<<

Mini XXL Mini XXL Mini

Mini XXL

Mini, jak wskazuje nazwa, powinno być mini. Poza tym oczekujemy od niego, by było zwinne, lekkie i sportowe. Mini XXL nie jest mini, nie jest zwinne, nie jest lekkie i nie jest sportowe. Tak naprawdę jest maxi (6 m długości), jest sześciokołowe i ma w tylnej części nadwozia basen. Że też nie mają go w opcji zwykłe Mini!

>>> Ile trzeba zapłacić za nowe MINI? <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.