"Chcę zamontować w samochodzie instalację LPG. Co dalej"? Trzy najważniejsze zasady przy wyborze instalacji

Bez względu na przyczynę, dla której zakładasz instalację LPG w swoim samochodzie, musisz pamiętać o trzech najważniejszych zasadach.

Jak wybrać najlepszą instalację LPG

Są trzy najważniejsze zasady, które powinny ci przyświecać, jeśli zdecydowałeś się zamontować w swoim samochodzie instalację LPG. Nie stosuj ich wybiórczo tylko wszystkie jednocześnie – to gwarancja bezproblemowego korzystania ze wszystkich zalet instalacji LPG.

Po pierwsze, kompletny system od jednego producenta

Alfa Romeo MiToAlfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo

Kompletna instalacja gazowa od jednego producenta to najlepszy wybór. Praca nad instalacją w jednym miejscu pozwala na odpowiednią kalibrację i niezawodne działanie oraz kontrolę jakości produktu. Przekłada się to na bezawaryjną pracę instalacji. Skąd ta pewność? Przykładowo, firma AC S.A., będąca producentem systemów marki STAG, oferuje możliwość wydłużenia gwarancji aż do ośmiu lat. Tak długi okres gwarancyjny musi świadczyć o pełnym przekonaniu producenta o niezawodności systemu, który oferuje.

Pamiętaj, że nowoczesne instalacje LPG to skomplikowane systemy, w których każdy element został dobrany do pozostałych w takich sposób, by zapewniać jak najlepsze osiągi i optymalną, bezawaryjną pracę. Dlatego nie warto eksperymentować. Wybieraj cały system LPG od jednego producenta.

Po drugie, montaż w serwisach z autoryzacją producenta

Instalacja LPGInstalacja LPG fot. AC S.A.

Szukaj takiego warsztatu, który jest związany z konkretnym dostawcą instalacji gazowych, czyli ma jego autoryzację. Nowoczesne instalacje gazowe wyposażone są w szereg skomplikowanych systemów, które w szybkim tempie się zmieniają. Autoryzacja to pewność, że pracownicy warsztatu biorą udział w szkoleniach i są na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami stosowanymi w nowoczesnych instalacjach. To po prostu gwarancja najwyższego poziomu usług.

Warto też pamiętać, że autoryzowane serwisy mają pierwszeństwo w dostępie do najnowszych produktów. Dodatkowo, pracownicy pomogą dobrać najbardziej optymalną instalację do twojego samochodu.

Po trzecie, sieć serwisowa

Zwróć uwagę, czy producent instalacji, na którą się zdecydowałeś, ma sieć autoryzowanych serwisów w całej Polsce. Dlaczego to takie ważne? Bo awaria może zdarzyć się wszędzie, a rozbudowana sieć serwisowa oznacza dostęp do profesjonalnej pomocy bez względu na miejsce pobytu. Trzeba też pamiętać, że bezpłatne usuwanie usterek w ramach gwarancji odbywa się tylko w autoryzowanych serwisach.

Instalacja LPGInstalacja LPG fot. AC S.A.

Dobrym przykładem producenta, który postawił na rozbudowaną sieć serwisową, jest firma AC S.A., która jest producentem instalacji STAG. W tej chwili jej sieć obejmuje ponad sto autoryzowanych warsztatów oraz ponad osiemdziesiąt tzw. warsztatów rekomendowanych. Zapewnia to równomierne pokrycie całego kraju. Wszędzie tam, w razie kłopotów, uzyskasz bezpłatną pomoc gwarancyjną.

Co potem?

Montaż instalacji gazowej nie kończy się w warsztacie. Niezbędne jest również dopełnienie wszelkich formalności, które umożliwią nam legalne poruszanie się pojazdem z instalacją LPG. Po montażu instalacji gazowej otrzymasz w warsztacie zestaw dokumentów. W jego skład wchodzą: świadectwo homologacji sposobu montażu, certyfikat na zbiornik gazowy (paszport butli) oraz rachunek za dokonanie montażu instalacji gazowej.

- Przy odbiorze dokumentów należy upewnić się, czy wszystkie dane zostały prawidłowo wprowadzone, czyli np. czy numery ze zbiornika gazowego zgadzają się z tymi w wydawanym paszporcie. Błędy w dokumentach uniemożliwią zalegalizowanie instalacji gazowej, a co za tym idzie, legalne poruszanie się pojazdem po publicznych drogach

- mówi Marek Bezubik, Specjalista ds. Technicznych firmy AC S.A., producenta systemów LPG/CNG marki STAG.

Po odbiorze dokumentów masz 30 dni na udanie się do wydziału komunikacji. Na miejscu otrzymasz bezpłatny wpis o montażu instalacji gazowej w dowodzie rejestracyjnym. I już. Teraz musisz już tylko pamiętać o corocznym przeglądzie technicznym. Ważne, byś nie zgubił dokumentów, które dostaniesz od instalatorów po zamontowaniu systemu LPG. Będą potrzebne przy przeglądach.

Więcej o:
Komentarze (33)
Chcę zamontować w samochodzie instalację LPG. Co dalej? Trzy najważniejsze zasady przy wyborze instalacji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fafarafafafa

  Oceniono 40 razy 36

  I jak zwykle - artykuł sponsorowany bez właściwego oznaczenia, podpisany "Redakcja".
  Czyli naruszenie ustawy o nieuczciwej konkurencji.

 • wolny-analityk

  Oceniono 31 razy 31

  Najlepsza popelina w tej reklamie to ta usmarowana laska, wygląda bardzo realistycznie.

 • Gość: Mateusz

  Oceniono 25 razy 25

  Artykul sponsorowany bez oznaczenia. Wstyd i lipa

 • Gość: Al

  Oceniono 19 razy 19

  Wie ktoś może gdzie należy zgłosić taką nieuczciwą reklamę udającą artykuł?

 • Gość: klm

  Oceniono 15 razy 15

  chamska reklama goownianej firmy

 • saves

  Oceniono 14 razy 12

  Czym ona się ubrudziła? Tuszem do rzęs?

 • Gość: Proste

  Oceniono 11 razy 9

  25 lat jeździłem z instalacjami z komponentami od różnych producentów i jakoś przypadkiem zawsze wszystko działało . Ważniejszy jest instalator który wie co robi.

 • qeton

  Oceniono 10 razy 8

  Ten artykuł jest trochę bez sensu. Klient nie jest od wybierania rozwiązań technicznych, klient ma wybrać sprawdzony i polecany serwis, który wszystko zrobi za niego.

 • Gość: Dr NO.

  Oceniono 11 razy 7

  Szkoda, że STAG reklamuje się w ten sposób. Bo to mało zachęcające własnie przez tą manipulację, że to artykuł, a same instalacje tego producenta są własnie bardzo dobre i wszystko co piszą w tym artykule to raczej prawda, więc sami psują trochę wizerunkiem swój dobry produkt i szeroką sieć serwisową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX